Vezetéstechnika

Típusok, jellemzők, alkatrészek, technika

Moderators: ddt500, viking

Post Reply
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by viking »

Yeah, You're right!
But -as You probably know- the guy resides in Ireland and his hungarian is not so well as it should be. :lol:
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
predatork2
Posts: 932
Joined: 2008.08.23. 19:11
Location: itthon

Re: Vezetéstechnika

Post by predatork2 »

Rumi wrote:kis keresgeles utan meg is talaltam hol nem leszek off topik :)

nem tudom volt e mar olyanban reszetek amit ugy neveznek aqua planing, vagy vmi hasonlo. nos negykerekkel is feletteb erdekes elsore megtapasztalni.
de ma akkora esoben volt szerencsem motorozni, hogy mar teljesen fel voltam keszulve a kovetkezo masodpercben a bukom is atazik

megerkezven a korforgalomhoz, melyben egy egesz 3/4 kort kellett megtennem.
jeghideg gumival stabil 3000rpm mellett testem kb 85 fokot bezarva az aszfalttal vizisieltem meghozza egybol keresztbe ket kerekkel erintoiranyban a korbol kifele :)
gazt nem mertem huzni mert a dunlop hidegen nedves uton mar 4000 fordulat felett is eltolta a segget a heten nem egyszer nyil egyenes uton is. gazt elcsukni megkevesbe mertem (autos megszokas)

koszonhetoen elsopro tempomnak :D meg a padka elott megtapadtam annyira hogy finom gazzal kimanoverezzek a korforgalombol. gondoltam megosztom veletek. mindenesetre erdekes elmeny :)
ennel csak akor fostam ossze jobban a bokamat mint mikor egyenes uton elozes kozben 90 kmhval ment ki a hatulja a minap
hm....egy egész 3/4kör!?az meg milyen?egész vagy inkább 3/4?
nálunk vidéken ezt csak vizenfutásnak hívják!mert ebben az országban még mindig többen beszélnek magyarul mint angolul!bár ahogy haladunk ugy lassan azt fogják oktatni h a magyar nyelvet szégyen használni!
az utolsó meccs nem kellett volna!:)
User avatar
Rumi
Posts: 978
Joined: 2007.02.22. 22:34
Motorom: Husqvarna 510 SMR
Location: Dublin
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by Rumi »

kis keresgeles utan meg is talaltam hol nem leszek off topik :)

nem tudom volt e mar olyanban reszetek amit ugy neveznek aqua planing, vagy vmi hasonlo. nos negykerekkel is feletteb erdekes elsore megtapasztalni.
de ma akkora esoben volt szerencsem motorozni, hogy mar teljesen fel voltam keszulve a kovetkezo masodpercben a bukom is atazik

megerkezven a korforgalomhoz, melyben egy egesz 3/4 kort kellett megtennem.
jeghideg gumival stabil 3000rpm mellett testem kb 85 fokot bezarva az aszfalttal vizisieltem meghozza egybol keresztbe ket kerekkel erintoiranyban a korbol kifele :)
gazt nem mertem huzni mert a dunlop hidegen nedves uton mar 4000 fordulat felett is eltolta a segget a heten nem egyszer nyil egyenes uton is. gazt elcsukni megkevesbe mertem (autos megszokas)

koszonhetoen elsopro tempomnak :D meg a padka elott megtapadtam annyira hogy finom gazzal kimanoverezzek a korforgalombol. gondoltam megosztom veletek. mindenesetre erdekes elmeny :)
ennel csak akor fostam ossze jobban a bokamat mint mikor egyenes uton elozes kozben 90 kmhval ment ki a hatulja a minap
SMR
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Vezetéstechnika

Post by tom war »

viking wrote:Kérjük, hogy a topikokba specifikusan írjatok.
Grétsy tanár úr és Kazinczy nyelvtan-értelmezési vitája nem a tartozik "Vezetéstechnika" topik szűkebb értelmezésű témájába.

Egyébként meg orrba vágunk mindenkit, aki tartósan offol! :smt027
Okes, csak az agyi fejlettsegem meg nem jutott oda, hogy az idezetet at tudjam tenni pl. a BESZELGETO-be. Ennyit tudok. Es motorozni se... :smt010
Kill faster and be alive.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by viking »

Kérjük, hogy a topikokba specifikusan írjatok.
Grétsy tanár úr és Kazinczy nyelvtan-értelmezési vitája nem a tartozik "Vezetéstechnika" topik szűkebb értelmezésű témájába.

Egyébként meg orrba vágunk mindenkit, aki tartósan offol! :smt027
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by almano »

Igen nem lenne rossz ha nem lenne szinte minden tema tele : offtop2 : -al. Meg az sem lenne rossz ha moderatorok moderalnanak... :smt018
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Vezetéstechnika

Post by tom war »

Rumi, a szoveged (a topic cimehez hiven) megVEZETESTECHNIKA! :smt003 :smt003 :smt003 Am legyen, adjuk meg magyarnak! :smt003
(most pedig surgosen irj valamit a motorkezelesrol, mert kihajitanak minket! :lol: )
Kill faster and be alive.
User avatar
Rumi
Posts: 978
Joined: 2007.02.22. 22:34
Motorom: Husqvarna 510 SMR
Location: Dublin
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by Rumi »

azt kell hogy mondjam nincs igazad, alanti iras idegennyelvu szavai az egesz iromany mindosszesen 8 szazalekat teszik ki (szavak szama alapjan, ha karakterenkent nezzuk meg kevesebb :P )
vagyis tobb mint 90%-ban kizarolag magyar, tehat lentebbi iras magyar :D :D :D
SMR
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Vezetéstechnika

Post by tom war »

Rumi wrote:
tom war wrote: Okay hombre, csak kicsit olyan a fílingje a mondandódnak, mintha "elfelejteni magyarul"... :smt003 :smt003
minden erommel azon vagyok :P :D
bar most epp nem tudom mi kivetni valo van eme konkret irasban :smt017
Ebben? Semmi...nekem semmi, de Gretsi Laszlo forogna a sirjaban, ha olvasna, pedig meg meg se halt a foszer... :smt003 :smt003 :smt003
Rumi wrote: ilyen briefinget itt minden nyilt nap elott tartanak (kulon a kezdoknek meg az advancednek termeszetesen) illetve az ebedidoben is van egy megbeszeles ahol a marshallok felhivjak a figyelmet az aznap tapasztalt "hibakra" es ellatjak jotanaccsal a nepet. merthogy a marshallok is vegig motorozzak a sessiont.
ez egy ebedidos tovabbkepzesnek nez ki :)
Szoval ertem en, sot a videon latottakert irigykedem, mert igy szeretnem en is, hogy ilyenek legyenek a palyanapok, csupan viccesen felhivtam a figyelmed arra, hogy az ott eltoltott honapok szamaval egyenes aranyban no az idegen szavak szama az irasodban. Moka volt, ne tord jobban rajta a fejed! :smt003
Kill faster and be alive.
User avatar
Rumi
Posts: 978
Joined: 2007.02.22. 22:34
Motorom: Husqvarna 510 SMR
Location: Dublin
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by Rumi »

tom war wrote: Okay hombre, csak kicsit olyan a fílingje a mondandódnak, mintha "elfelejteni magyarul"... :smt003 :smt003
minden erommel azon vagyok :P :D
bar most epp nem tudom mi kivetni valo van eme konkret irasban :smt017
SMR
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Vezetéstechnika

Post by tom war »

Rumi wrote: ilyen briefinget itt minden nyilt nap elott tartanak (kulon a kezdoknek meg az advancednek termeszetesen) illetve az ebedidoben is van egy megbeszeles ahol a marshallok felhivjak a figyelmet az aznap tapasztalt "hibakra" es ellatjak jotanaccsal a nepet. merthogy a marshallok is vegig motorozzak a sessiont.
ez egy ebedidos tovabbkepzesnek nez ki :)
Okay hombre, csak kicsit olyan a fílingje a mondandódnak, mintha "elfelejteni magyarul"... :smt003 :smt003
Kill faster and be alive.
User avatar
Rumi
Posts: 978
Joined: 2007.02.22. 22:34
Motorom: Husqvarna 510 SMR
Location: Dublin
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by Rumi »

FélSvéd wrote:komolyra foditva a szót, itt van egy érdekes technika a kanyarkijáratról, hogy hogy lehet hamarabb felállitani a gépet és igy hamarabb több gázt adni:
http://www.motorstv.com/videos?v=5cbQoW3rk2o&t=232
ilyen briefinget itt minden nyilt nap elott tartanak (kulon a kezdoknek meg az advancednek termeszetesen) illetve az ebedidoben is van egy megbeszeles ahol a marshallok felhivjak a figyelmet az aznap tapasztalt "hibakra" es ellatjak jotanaccsal a nepet. merthogy a marshallok is vegig motorozzak a sessiont.
ez egy ebedidos tovabbkepzesnek nez ki :)
SMR
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by FélSvéd »

komolyra foditva a szót, itt van egy érdekes technika a kanyarkijáratról, hogy hogy lehet hamarabb felállitani a gépet és igy hamarabb több gázt adni:
http://www.motorstv.com/videos?v=5cbQoW3rk2o&t=232
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Vezetéstechnika

Post by FélSvéd »

A félreértett hanging off

Image
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
Post Reply

Return to “Minden ami egy GsxR-el kapcsolatos lehet”