Pannónia-Ring Phoenix-napok

Magyar bajnokságok, kupák, versenyek

Moderator: ddt500

User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42219
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by viking »

Szerencsétlen flótás. :smt022
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39116
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by ddt500 »

viking wrote:Nagyon sajnálom, de vajon mi a fenéért ment ennyire közel egy kezdő, lassú motoroshoz?
És hogyan szállhatott így bele?

Áááá.
Lassú csoport szóval ő sem lehetett valami gyakorlott. Szerintem a lány ha felvezették az RS125-el max. 3 perces köröket mehetett. De lehet, hogy 4 perceseket.
Az egyik ember szerint az ütközés sem volt olyan nagy csak pont a hátsó kerekét kapta el és az fellőtte a motor elejét. Aztán pont ráesett.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42219
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by viking »

Nagyon sajnálom, de vajon mi a fenéért ment ennyire közel egy kezdő, lassú motoroshoz?
És hogyan szállhatott így bele?

Áááá.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39116
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by ddt500 »

Miller wrote:Most mondta Zsuzsi, hogy Bartos Petrának hívják a hölgyet.
Kösz.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by balagee »

70-el elesni palyan es ottmaradni... ez durva balszerencse :(
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by Miller »

Most mondta Zsuzsi, hogy Bartos Petrának hívják a hölgyet.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39116
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by ddt500 »

Minirossi a kezén sérült. Ha fegyverrel fenyegetnek sem jut az eszembe a polgári neve de a Janiék tudják.
A nap egyetlen pozitívuma az volt hogy láttam a Greksát két lábon bár könnyű lovagi páncélban mászkálni. Ja meg az Atom Panigale-ja.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39116
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by ddt500 »

Ja még elmenőben láttuk az elhunyt párját kisírt szemekkel telefonálni ami rendesen szíven ütött. Állítólag egy 1,5 éves kisgyerek maradt apa nélkül.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39116
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by ddt500 »

Na hát jöjjön a beszámolóm életem eddigi legszörnyűbb pályanapjáról.
Reggel korán kiértem, a regisztrálás flottul ment (bár azt hittem az árban benne van a tranyó is de kibírtam azt a 3 rugót) és bár az ég alapvetően borús volt de mindenki jó hangulatban volt. Utlojára 2009-ben voltam pancsin akkor 2:19-el zártam szóval volt mit bepótolnom. Az első menetben próbáltam ragadni a Janira ami úgy 1 körig ment aztán nem is erőlködtem mert lövésem nem volt a féktávokról meg úgy semmiről sem. Talán 5 kört mentem összesen viszont egyből jött a PB egy 2:15-ös kör személyében. Sajnos olyan régen pályáztam, hogy ismét felkavarodott a gyomrom de végül is ez nem gátolt semmiben. A következő menetben rögtön éreztem, hogy jobban mennek a dolgok sikerült tapadni pár gyorsabb emberre és megtérdeltem a 7-es kanyart. Kezdtem kitapasztalni az íveket meg pár féktávot is. A cél végén végre jött a 250km/h, a fék jó volt gumi detto és a motor is fordult. A fő gondom a 3-as kanyarral volt mert mindig rettentően korán mentem bele. Ja meg a motor állandóan egykerekezett. Ez egy ilyen pálya. :wink: Volt pár izgalmasabb helyzet de semmi komoly. Végh Jana is szokatlanul óvatosan előzött meg. :lol: Lejöttem és természetesen újra PB-t láttam a köridőmérőn 2:13.6. Optimal lap 2:11.8. Ekkor úgy véltem, hogy a nap végére olyan 2:08-10 környékére fogok lemenni. (Bár Balagee megelőlegezte a 2:07-et). Jön a 11 órási menet. Nagy csend nem nyílik, a boxutca. Várunk. Azt mondják baleset volt a lassú csoportban. Kicsit később már azt, hogy valakit újra kellett éleszteni. Negyed óra múlva azt, hogy csak próbálták újraéleszteni mert meghalt. :sad: Vártuk a rendőrséget és próbáltuk kideríteni mi történt. Én ezt halottam:
RS125-ös lány aki nálunk is regisztrálva van minirossi néven talán 2X volt életében nagypályán. Volt rajta láthatósági mellény és volt felvezetője is. A szemtanuk állítása szerint a soproni illetőségű 749-es Ducatival menő fiatalember akinek keresztneve Erik már körök óta ment mögötte de nagyon közel. Hogy milyen célból (talán ő is akarta tanulni az íveket??) azt nem tudni de végül a célrará előtti jobbosban utolérte. A lány csak annyit érzett, hogy kimegy a motor hátulja csúszik a földön majd elrepül felette egy ember. A pályabírók állítása szerint ráesett a motor a mellkasára és gyakorlatilag szörnyethalt. A tempó nagyon kicsi lehetett max. 70-80. Próbálták újraéleszteni de sajnos nem sikerült.
A rendőrök jó 4 órát helyszíneltek. Kettő óra magasságában bemondták, hogy a versenyek elmaradnak de pályázni még majd lehet valamikor. Az időjárás tökéletes volt. Mindannyian le voltunk törve. Jani egyértelműen nem akart már pályázni. Bennem ambivalens érzések kavarogtak. Az idő gyönyörű volt és az eszem menni akart. De amikor elgondoltam, hogy kimegyek a pályára és gyorsabban szeretnék menni mint az előbb akkor összeszorult a gyomrom. Végül 3 óra magasságában elkezdtünk pakolni. Aztán szerencsére olyan menetrendet mondtak be ami szerint mi csak 4-kor mehettünk volna először szóval nem is bántuk.
Ennyi.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42219
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by viking »

Állítólag egy ducatis hunyt el.
Mindenképpen sajnálom, de remélem, nem ismerős...
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by balagee »

Hat ez valoban szomoru . RIP :(
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by Blade_RRunner »

balagee wrote:Ennyire???
FB-on a Pályamotoros csoportban azt olvasom, hogy egy motoros belerohant hátulról a másikba. Vmelyik a kettő közül rögtön meghalt. Többet nem tudok.
:smt009
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by balagee »

Ennyire???
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by Blade_RRunner »

Ahogy olvasom, szomorú nap volt ez ott. :(
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42219
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Pannónia-Ring Phoenix-napok

Post by viking »

Várjuk! :smt023
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
Post Reply

Return to “Bajnokságok”