Euroring

Versenypályák, információk, szervezések

Moderator: ddt500

User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39101
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Euroring

Post by ddt500 »

Na többek közt ezért nem járok az euroringre. :wink: De ez, hogy ittasan mennek fel a pályára nagyon durva. Megérne egy rendőri feljelentést. Mondjuk azt lehetett tudni, hogy délután eső lesz. :roll: Sajnos Kakucson nekünk sem engedték a félnapos jegyet de nem vág földhöz a 7000ft. Állítólag 11-én lesz Hungaroring de még semmi nincs kiírva. Az vasárnap és jó idő esetén biztos, hogy telt ház lesz.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Euroring

Post by Blade_RRunner »

Nos, Urak! Egy kicsit csaódott vagyok. Ebbe a topic-ba picsogom bele az okát, mert nagyrészt a tegnapi Eringezéssel függ össze.

Az egy dolog, hogy másodszor fizettük be magunkat délutánra az Eringre idén, és másodszor szoptuk be tegnap. Mindkét alkalommal leesett az eső. Múltkor Judit tudott egyszer felmenni, tegnap én mentem egyszer 20 percet, ami azért 11e Ft-ért elég sovány.
No, erről nem tehet persze senki, csak drága buli, meg még mindig nem tudtunk egy igazi összeszoktató, rendes motorozást csapni az új pályagéppel.
Amiről viszont tehet az Eringes banda az eső kapcsán, és jól jellemzi a hozzáállást, az, hogy látták, hogy jön az eső (múltkor), egyértelmű volt, hogy még van talán 10 perc addig, de a félórás jeggyel nem engedték Juditot felmenni óra54-kor. Mindezt úgy, hogy egy ember vot a pályán, rajta kívül másnak nem ment félórás jeggyel. Rugalmasság…

Tegnap felülmúlták önmagukat. Időben érkeztünk (délben a délután 1-kor kezdésre). 20-tól felfelé a boxok foglaltak voltak rosszarcú osztrák majmokkal, a pihenő rész a büfénél meg a szokásos vendégekkel. Lepakoltunk a boxutca közepén, szereztünk áramot is, és amikor az osztrák jampecok a faszén gyújtós jellegzetes, Vietnámot idéző, fojtogató füstjével elárasztották a büfé előtti fedett részt, még szerencsésnek is éreztük magunkat. Az már sokkal kevésbé tetszett, hogy a jampecok nyilvánosan söröztek, majd ezután vígan mentek fel közénk motorozni. Az sem volt biztató, hogy közülük többen "retro" motorokkal mentek, amik közt ugyan volt igényes öreg moci, de olyan is, amiből nem lehetett tudni, mikor mi fog kifosódni a pályára.
No, meg úgy tűnt, hogy a délelőtt sem volt elég a csapat kb. felének, hogy ráérezzenek valami fajta ritmusra. Mentek mint az ökörhugyozás. Némelyikük szántani is ki-ki szaladt, majd földdel jól felszórva a pályát vissza. Két helyen is ganés lett a pálya. A társaságunkból az egyik srác szólt is a felengedős pályabírónak erről. Azt a választ kapta, hogy majd nap végén feltakítják. :shock: :smt021
Ehhez megjött a vihar is, ami brutális kombinációnak bizonyult. Hirtelen kezdett el szakadni az eső, és ezt épp az előbb említett társunk szívta meg. Körbe sem ért a pályán az eső kezdete után. Valószínűleg egy ilyen föld felhordás válhatott takonnyá a sikán után (ott tipikus, hogy kifutnak, majd vissza) a hirtelen zápor legelső percében. Ő csak azt érezte, hogy kirántja vmi láthatatlan erő alóla a motort. Kulcscsont törés… Mentőre több mint fél órát vártunk.
Közben mondtam a pályabíró srácnak, hogy ott valami csúszós van a pályán, mert víz már előtte pár kanyarral is volt, mégsem volt semmi gond, a sikánnál pedig Judit a naggyyyon mérséklet tempó ellenére is csinált egy 9.9 pontos lólengést a motoron, a srác meg fel sem fogta, mi van, mire már feküdt. Erre a pingvinezés volt a válasz, hogy hááátt benzin most már biztos van, és takarítani kéne, de hogy most esik, ő nem is tudja, hogy most akkor ilyenkor mi van, meg hogy az esővel hogy is kéne…..
Tizenéves kölykökkel üzemeltetik a pályát egy meglehetősen amatőr hangulatban. No, meg az említett rugalmatlanság. De ők legalább nyitva vannak. A Hring baszik azt is kommunikálni, hogy lesz e egyáltalán nyílt nap pl most májusban, nem hogy mikor.
Na, szóval van végre csak-pálya-motorunk :: gsxr :: , amin nem kell az utca és a pálya közt kompromisszumokkal élni, mennénk is, de hova? Itthon egyedül N. Andrison érezni azt, hogy komolyan veszi, próbálja megteremteni a profi körülményeket.

Szóval most egy kicsit csalódott vagyok, de hátha beindul majd ez, és jó lesz! :???:
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Euroring

Post by Free »

Hát , lehet e ring lessz Pancsiból, ugyhogy ott tuti nem talizunk. :smt022
Majd 1x felnövök :)
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Euroring

Post by Blade_RRunner »

Free wrote:Blade
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, meg a pb-d nek is örülök. gratt. minden jó buliból kimaradok , én tavaj szaladtam ott a legjobb időm , kicsit méregből, de olyan jó volt hogy a következő körben átrongyoltam a kavicságyon a célegyenes után, mert elbambultam a köridőmérőn , mindezt ugy hogy nem engettem el a gázt, s mire felnéztem elfogyott az út :) Néha teljesen idióta vook :) utánna már csak 26 okat mentem kicsit, betojtam :(. de a jó a dologban az volt , hogy Whie boy megmutatta, hogy megy 18-19 eket :) idén ha eljutok kipróbálom, ha lessz nállam köridőmérő. (hozza a barátom).
Nem szeretem az e ringet minden gumit széttéptem eddig ott, még akkor is ha nem huztam a gázt szabájosan foszlottak a gumik. Viszont edzeni szerintem a legjobb pálya magyarba, mivel nem lehet pihenni, s jó kondit csinál.
MÉg szervezés alatt a p ring 19-e de megpróbállak majd megkeresni, ha netán , nem talállak te is csekolhatsz nyugodtan , nagyjából sztem egyformány megyünk, és biztos vagyok benne lenne mit lesni egymástól.
kellemes nap hali.
Szia! Köszi!

A Dunlop D211 nálam sem viselte jól az Eringet, de ez nem a tempó miatt volt sajnos, hanem állítólag az a gumi meg az Ering nem szeretik egymást. Most a Battlax YCX, meg hogy kaptam kölcsön gumimelegítőt ezek jó kombinációt adtak. (arról nem is beszélve, hogy milyen fasza volt rövid gatyában, pólóban haza utazni a klímás autóban, nem pedig még utána fekete full bőrben a Hungárián erőlködni).

Pring: tartsuk nyitva a szemünk! ;)
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Euroring

Post by Free »

Blade
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, meg a pb-d nek is örülök. gratt. minden jó buliból kimaradok , én tavaj szaladtam ott a legjobb időm , kicsit méregből, de olyan jó volt hogy a következő körben átrongyoltam a kavicságyon a célegyenes után, mert elbambultam a köridőmérőn , mindezt ugy hogy nem engettem el a gázt, s mire felnéztem elfogyott az út :) Néha teljesen idióta vook :) utánna már csak 26 okat mentem kicsit, betojtam :(. de a jó a dologban az volt , hogy Whie boy megmutatta, hogy megy 18-19 eket :) idén ha eljutok kipróbálom, ha lessz nállam köridőmérő. (hozza a barátom).
Nem szeretem az e ringet minden gumit széttéptem eddig ott, még akkor is ha nem huztam a gázt szabájosan foszlottak a gumik. Viszont edzeni szerintem a legjobb pálya magyarba, mivel nem lehet pihenni, s jó kondit csinál.
MÉg szervezés alatt a p ring 19-e de megpróbállak majd megkeresni, ha netán , nem talállak te is csekolhatsz nyugodtan , nagyjából sztem egyformány megyünk, és biztos vagyok benne lenne mit lesni egymástól.
kellemes nap hali.
Majd 1x felnövök :)
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Euroring

Post by Miller »

Blade_RRunner wrote:Hejjj, de jó volt ez a ma délelőtti Eringezés! Mindenféle elvárás nélkül mentem magammal szemben, barátnőmnél meg az volt a feladvány, hogy a nap végére döntse el. tudja e élvezni még ezt a bulit a szeptemberi egyhetes kórházas Hring bukta után, vagy nem.
Nos, mindketten ki-be-ba---romira élveztük. Két konkrét örömem is volt. Az egyik, hogy 0.9 mp-cel javítottam a PB-men úgy hogy most csak 3-asban mentem körbe-körbe. A másik az volt, hogy a csajom olyan szépen ment, hogy öröm volt nézni. Nem volt gyors, de volt egy saját tempója, egy saját ritmusa, és abban nagyon szépen motorozott mindenféle csetlés-botlás nélkül. Naná, hogy így meg élvezte is. :)

Valamit kezdeni kell a lábtartó pöckeimmel, mert folyton leérnek, pedig előtte már térdelek az aszfalton. Ezek már rövidebbek, mint a gyári, de lehet, hogy kicsavarom, azt' kész.

Délutánra horror sokan lettek, de ez már nem a mi bajunk volt. :)
Ruházz be, egy állítható lábtartó szettre.
(ne feltétlenül nálam, de akár :smt005 )
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Euroring

Post by Blade_RRunner »

Hejjj, de jó volt ez a ma délelőtti Eringezés! Mindenféle elvárás nélkül mentem magammal szemben, barátnőmnél meg az volt a feladvány, hogy a nap végére döntse el. tudja e élvezni még ezt a bulit a szeptemberi egyhetes kórházas Hring bukta után, vagy nem.
Nos, mindketten ki-be-ba---romira élveztük. Két konkrét örömem is volt. Az egyik, hogy 0.9 mp-cel javítottam a PB-men úgy hogy most csak 3-asban mentem körbe-körbe. A másik az volt, hogy a csajom olyan szépen ment, hogy öröm volt nézni. Nem volt gyors, de volt egy saját tempója, egy saját ritmusa, és abban nagyon szépen motorozott mindenféle csetlés-botlás nélkül. Naná, hogy így meg élvezte is. :)

Valamit kezdeni kell a lábtartó pöckeimmel, mert folyton leérnek, pedig előtte már térdelek az aszfalton. Ezek már rövidebbek, mint a gyári, de lehet, hogy kicsavarom, azt' kész.

Délutánra horror sokan lettek, de ez már nem a mi bajunk volt. :)
User avatar
sixday
Posts: 47
Joined: 2012.03.06. 11:08

Re: Euroring

Post by sixday »

Erről ki mit tud?

ESTI MOTOROZÁS!
Közkívánatra: esti motorozási lehetőség az EURO-RINGEN; páratlan héten: kedden, páros héten: csütörtökön. Az esti motorozás igénybevételéhez előzetes regisztráció szükséges. Díja: 7.500 Ft (klubtagok részére: 6.500 Ft).
Következő esti motorozások: július 26. (csütörtök), július 31. (kedd)., augusztus 09. (csütörtök), augusztus 28. (kedd).

A héten jönnek az új gumijaim és végre kipróbálnám a pályázást, nagyon régóta várok már erre és talán célszerűbb lenne nem a Hringen kezdeni augusztusban :)
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Euroring

Post by Blade_RRunner »

Kispataki wrote:Három kör az euroringen egy r6-os motorral.

http://www.youtube.com/watch?v=ZSJKftr- ... ature=plcp
Azt a csámpás totyogóst kivághattátok volna az elejéről! :smt003 :lol:
Kispataki
Posts: 8
Joined: 2011.09.19. 21:59

Re: Euroring

Post by Kispataki »

Három kör az euroringen egy r6-os motorral.

http://www.youtube.com/watch?v=ZSJKftr- ... ature=plcp
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Euroring

Post by Blade_RRunner »

viking wrote:
ddt500 wrote:Még jó, hogy rád megy a ruha. :smt005
De összecipzározni már nem megy. :lol:
Ejnye, no! Hát ez egy olyan hiper-szuper Shox-os förmedvény, hogy 2 cipzárja van a dzseki alján. Van egy körbe teljesen, meg van egy rövid csak háton. Utóbbit nem használom.

Sajnos azonban tényleg nem elég nagy a nadrág ahhoz, hogy a gerincvédő alja kényelmesen beférjen. Illetve hát nem a nadrág ment össze :smt019
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42219
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Euroring

Post by viking »

ddt500 wrote:Még jó, hogy rád megy a ruha. :smt005
De összecipzározni már nem megy. :lol:
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39101
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Euroring

Post by ddt500 »

Még jó, hogy rád megy a ruha. :smt005
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Euroring

Post by Blade_RRunner »

Tegnapi móka, szórakozás: http://youtu.be/vXmeclEjY1w

Megjegyzések:
- 720p felbontás és teljes képernyő "kötelező"! :)
- sajnos átvert a youtube, mert nem gondoltam volna, hogy a saját betűméretét sem képes megjeleníteni
- a video első felében csak a 3-ik fokozatot használom ilyen bemelegítés féleként. aztán egy slick gumis, pályagéppel kergetőzünk. itt még volt 2 rész, ahol meglassult a srác, de később ment(ünk?) 1:25-öt :)
- előző éjjel még a garázs félhomályában féket légtelenítettem, mert kijött az egyik munkahenger, ahogy tisztogattam a nyerget. Légteleníteni sikerült, de sajnos a bal nyergem külső munkahengerei szinte meg sem mozdulnak, így kb. 70%-os(?) a fékem.
- elrettentő példának kiváló, hogy milyen az, mikor valaki pucsítgat, de a felsőteste meg bent marad
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Euroring

Post by Blade_RRunner »

Ering ma
Attachments
en ma
en ma
Speed galamb
Speed galamb
Post Reply

Return to “Pályanapok”