Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Szabad topicnyitás!

Moderator: ddt500

Hová viszed a motorod felkészíteni?

Márkaszerviz
8
17%
Független motor-szerviz
11
23%
Speciális tuning-műhely (pl.Végh Jana, Ago, stb.)
5
10%
Otthon bütykölöm a motoromat a sufniban
24
50%
 
Total votes: 48

User avatar
sanyi-2
Posts: 211
Joined: 2009.01.30. 11:38
Motorom: gsx-r 600 k7
Itt motorozok: mindenhol
Location: Bp

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by sanyi-2 »

predatork2 wrote:
sanyi-2 wrote:
predatork2 wrote:most már van némi halovány fingom hogy miről csicsergett!
Tudom, általában kétszer látom a hátad egy ilyen húsz percben! :smt023 :D
ez meg a másik gond....mit lesed a hátam?a pályát nézd!vagy nem kétszer hanem kettőt?akkor meg részegen mész? :lol:
Hidd el 2:20-as körnél ráérsz nézegetni más hátán a 30 centis betűket! :grin:
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by nylontacsko »

predatork2 wrote:
sanyi-2 wrote:
predatork2 wrote:most már van némi halovány fingom hogy miről csicsergett!
Tudom, általában kétszer látom a hátad egy ilyen húsz percben! :smt023 :D
ez meg a másik gond....mit lesed a hátam?a pályát nézd!vagy nem kétszer hanem kettőt?akkor meg részegen mész? :lol:
Ezt nézd inkább :lol:

Image
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
predatork2
Posts: 932
Joined: 2008.08.23. 19:11
Location: itthon

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by predatork2 »

sanyi-2 wrote:
predatork2 wrote:most már van némi halovány fingom hogy miről csicsergett!
Tudom, általában kétszer látom a hátad egy ilyen húsz percben! :smt023 :D
ez meg a másik gond....mit lesed a hátam?a pályát nézd!vagy nem kétszer hanem kettőt?akkor meg részegen mész? :lol:
az utolsó meccs nem kellett volna!:)
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39101
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by ddt500 »

Miller wrote:
ddt500 wrote:
Miller wrote:És ennek ékes példája, hogy mindenki hanyatt-homlok cseréli Brembo-ra a főfékhengereket, meg a nyergeket a GSXR-eken.
A full-Gas egyenesen így hirdet. "Csak Brembo-val lehet tökéletes GSXR-ed"... :lol:
Mindenki=a sok szerencsétlen marha aki azt hiszi attól fog lemenni 2:10-ről 1:55-re. :lol:
A Full Gas-ról meg annyit, hogy gondolom mindent megtesznek, hogy menjen az üzlet és ismerik a Magyar mentalitást. :wink: Én inkább egy full Bódis rendszert kérnék a mocihoz. Az én szintemen épp olyan felesleges mint a Brembo de legalább fasza hangja lesz a gépnek meg mondhatom, hogy 200Le. :lol: Persze biztos jobb a Brembo mint a gyári de a pályázók 99%-nak nincs rá szüksége éppen úgy ahogy nincs szükségük +10Le-re. Szerintem.
Amúgy hány ilyen Brembo fékes K9-et már? Én egyet sem. :smt102
Ezt mondd a "sok szerencsétlen" nek. Nem egy ügyfelem van aki nem azért vesz rá Brembot, Magurát, IRC-t, vagy akármit mert azt hiszi hogy gyorsabb lesz tőle, hanem azért mert a 4. kör után a gázmarkolaton koppan a fékkar.
Erről beszélek. Egyszerűbb Brembot venni mint megtanulni motorozni. :wink: Az első 10 pályanapomon nekem is bejött a fékkar aztán ahogy kevesebbet fékeztem úgy szünt meg a dolog. De nem kárhoztatok senkit aki azt vesz. De aki elmelegíti a K9-et fékjét az valamit elcsesz.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
sanyi-2
Posts: 211
Joined: 2009.01.30. 11:38
Motorom: gsx-r 600 k7
Itt motorozok: mindenhol
Location: Bp

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by sanyi-2 »

predatork2 wrote:most már van némi halovány fingom hogy miről csicsergett!
Tudom, általában kétszer látom a hátad egy ilyen húsz percben! :smt023 :D
User avatar
predatork2
Posts: 932
Joined: 2008.08.23. 19:11
Location: itthon

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by predatork2 »

sanyi-2 wrote:Én a tavaly augusztusi jogsimmal, motorommal csirke vok itt pályamotorozás terén, de nekem folyamatos gond a fék.
Valszeg pont a csökött tempó miatt. Előbb is fékezek, meg kisebb tempóra is mint ti.
A 20 perces menetek végére rendesen para, h megállunk e, én meg a motor. :smt003
elég ha a motor megáll.... :grin:
nekem atombá mondta mikor panaszkodtam neki h nem jo a fék,mire ő lebaszott két pofont majd ezek után engem is,és közölte velem hogy tanuljak meg fékezni!komolyan nem értettem miről hablatyol ez nekem....azt hittem szopat vagy hogy nem akar segíteni.most már van némi halovány fingom hogy miről csicsergett!
az utolsó meccs nem kellett volna!:)
User avatar
sanyi-2
Posts: 211
Joined: 2009.01.30. 11:38
Motorom: gsx-r 600 k7
Itt motorozok: mindenhol
Location: Bp

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by sanyi-2 »

Én a tavaly augusztusi jogsimmal, motorommal csirke vok itt pályamotorozás terén, de nekem folyamatos gond a fék.
Valszeg pont a csökött tempó miatt. Előbb is fékezek, meg kisebb tempóra is mint ti.
A 20 perces menetek végére rendesen para, h megállunk e, én meg a motor. :smt003
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by balagee »

predatork2 wrote:nem melegszik az el ha tudsz motorozni és nem a célegyenes kigyorsítási szakaszánál kezded el parábol a féktávot!1.52 mentek már gyári gsxr fékkel(kivéve a fémfékcső)
Mester nem minden GSXR egyforma. Vannak a szarnal is szarabb gsxr fekek :D

Tengerentuli sorstarsaink a k4-5 600/750 eseteben a feknyergeket eloszeretettel cserelgettek anno k3 1000-re, ez bevett megoldas volt a puhulasra.

Enis akarok Brembora cserelni a telen, de csak mert 2x raesett mar a motor a fofekhengerre, es azt hiszem ez mar tobb mint sok :D
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
predatork2
Posts: 932
Joined: 2008.08.23. 19:11
Location: itthon

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by predatork2 »

jo az a brembo ha van,de köze nincs a melegedéshez!könnyebb vele jot fékezni,miután nem kell erőlködni,így pontosabban tudod adagolni és jobban érezheted a nyomáspontot amikor is már közel a csuszimuszi....
az utolsó meccs nem kellett volna!:)
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by FélSvéd »

predatork2 wrote:azt tudja vki h mi az összefüggés az elmelegedés és a főfékhenger tipusa közt!?mert sztem semmi!2,15 körüli idöknél elmelegedett a fékem fémfékcsővel mert birkamód fékeztem,ahogy gyorsultam(intezívebb,rövidebb fékezés)az elmelegedés megszünt,pedig még folyadékot sem cseréltem.elmelegítem én a brembot is ha kell,nehogymár vki bemagyarázza nekem h ezen mulik!
gyakorlatilag a gyári fékkel is állóra tudom fékezni a kereket,tehát fékerő van,ez lehet nem két esetleg egyujasmutatvány lesz,de akkor is elérhető ugyanaz a lassulál!sztem.
segíthet egy spéci ffhenger abban h nem kell akkora energiát fektetni a markolászásba,ill két ujj maradhat a kormányon amitől finomabb és precízebb lehet a kanyarvétel,vmint a kigyorsítás!sztem.
sztem nekem ment egész jo idő a gyári satukkal,persze birkozni kellett vele de csinálta a dolgát.de az elmelegedésről nem a fék tehet!ez biztos!baszhatod te a brembot magurát irc-t a picsába ki ha nem tudsz rendesen beszarásmentes rövideket fékezni!!!!
IRC-t próbáltam pringen ,hááááát....ippen hogy jobb mint a gyári viszont kurva drága!
nekem sincs komolya melegedési problémám ujabban de azt hittem hogy a Brembo ffhengermiatt
de lehet hogy a fékezésben is fejlödtem volna? vagy mégiscsak gyorsabban engedem be a kanyarba? nemtudom
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by nylontacsko »

Lehet, hogy hülyeséget beszélek, de...
A Gabesz kipróbálta a motoromat. Full gyári fékek, gyári fékcső. 05-t simán ment vele.
A fékeket kifejezetten dícsérte (megjegyzem a CBRhez képest). Más dolgokra nyafogott (üléspozíció, puha a hátulja és még 1-2 dolog). De ebből is látszik, hogy nem kell ide Brembo :smt023
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
predatork2
Posts: 932
Joined: 2008.08.23. 19:11
Location: itthon

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by predatork2 »

azt tudja vki h mi az összefüggés az elmelegedés és a főfékhenger tipusa közt!?mert sztem semmi!2,15 körüli idöknél elmelegedett a fékem fémfékcsővel mert birkamód fékeztem,ahogy gyorsultam(intezívebb,rövidebb fékezés)az elmelegedés megszünt,pedig még folyadékot sem cseréltem.elmelegítem én a brembot is ha kell,nehogymár vki bemagyarázza nekem h ezen mulik!
gyakorlatilag a gyári fékkel is állóra tudom fékezni a kereket,tehát fékerő van,ez lehet nem két esetleg egyujasmutatvány lesz,de akkor is elérhető ugyanaz a lassulál!sztem.
segíthet egy spéci ffhenger abban h nem kell akkora energiát fektetni a markolászásba,ill két ujj maradhat a kormányon amitől finomabb és precízebb lehet a kanyarvétel,vmint a kigyorsítás!sztem.
sztem nekem ment egész jo idő a gyári satukkal,persze birkozni kellett vele de csinálta a dolgát.de az elmelegedésről nem a fék tehet!ez biztos!baszhatod te a brembot magurát irc-t a picsába ki ha nem tudsz rendesen beszarásmentes rövideket fékezni!!!!
IRC-t próbáltam pringen ,hááááát....ippen hogy jobb mint a gyári viszont kurva drága!
az utolsó meccs nem kellett volna!:)
User avatar
badzoli
Posts: 1952
Joined: 2009.04.06. 14:35
Motorom: Honda CBR600RR '07
Itt motorozok: Hring és mindefelé
Location: RoseHill
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by badzoli »

FélSvéd wrote:én pl azért cseréltem mert olyan szép a Brembo fékkar
Ahaaaaaaa.......
"Kit ölt meg? Senkit, még csak reggel van!" dr.House

Minden jó valamire. Ha más nem, elrettentésre.
User avatar
Rumi
Posts: 978
Joined: 2007.02.22. 22:34
Motorom: Husqvarna 510 SMR
Location: Dublin
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by Rumi »

en meg azert nem csereltem mert itt a hidegben nem puhul fel :D :D :D
ja meg nem is fekezek
SMR
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by FélSvéd »

Miller wrote:Az hogy a pályázók 99% nak nincs szükségük a főfékhenger cseréjére, az egy jó erős túlzás. Ez az arány szerintem olyan 50% körül lehet. Maximum. (persze ez csak a Suzukira érvényes :smt033 )
Meddig türjük ezt márkatársak? Könyörgöm akasszuk fel.....
én pl azért cseréltem mert olyan szép a Brembo fékkar
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
Post Reply

Return to “Egyebek”