Hungaroring

Versenypályák, információk, szervezések

Moderator: ddt500

User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Hungaroring

Post by Blade_RRunner »

RB26DET wrote:
ddt500 wrote:
Blade_RRunner wrote:Tibi és a többiek! (nem tudom, kik lesznek) Akkor itt is jelzem, hogy keddre (Fiala) szívesen betársulnék egy box bérlésbe, ha van még egy hely. Fizetem a rám eső részt, segítek pakolni, protokoll droidként (i.e. tolmács) is tudok funkcionálni szükség esetén.
Előre is köszi!
Hát ha a Janiék nem vesznek ki akkor én sem. :lol:
Azért vettünk sátrat,hogy ne kelljen 100 eurókat fizetni a boxért.
Endurance-on nem volt más megoldáss,de most ok a sátor
Igazándiból már az is nagy előrelépés, ha nem a semmiben és senkivel kell otthagynom a hátizsákomat (pénztárca, kulcsok, telefon). Gondolom, Tibi és Ti a Racer csoportban lesztek, én meg biztosan nem, így mindig lesz az autó/sátor mellett valaki.
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: Hungaroring

Post by RB26DET »

Úgy legyen! De ezt tartsd is be! Ha 2 perc alá megyek a 600-al velem kell,hogy tarts! :smt023
Image
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39126
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

RB26DET wrote:
ddt500 wrote:
Blade_RRunner wrote:Tibi és a többiek! (nem tudom, kik lesznek) Akkor itt is jelzem, hogy keddre (Fiala) szívesen betársulnék egy box bérlésbe, ha van még egy hely. Fizetem a rám eső részt, segítek pakolni, protokoll droidként (i.e. tolmács) is tudok funkcionálni szükség esetén.
Előre is köszi!
Hát ha a Janiék nem vesznek ki akkor én sem. :lol:
Azért vettünk sátrat,hogy ne kelljen 100 eurókat fizetni a boxért.
Endurance-on nem volt más megoldáss,de most ok a sátor
Világos. Nekem nem a box vagy a sátrad kell hanem a nyomásmérőd. Bárhová mész követlek. És ezt veheted fenyegetésnek. :smt005
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: Hungaroring

Post by RB26DET »

ddt500 wrote:
Blade_RRunner wrote:Tibi és a többiek! (nem tudom, kik lesznek) Akkor itt is jelzem, hogy keddre (Fiala) szívesen betársulnék egy box bérlésbe, ha van még egy hely. Fizetem a rám eső részt, segítek pakolni, protokoll droidként (i.e. tolmács) is tudok funkcionálni szükség esetén.
Előre is köszi!
Hát ha a Janiék nem vesznek ki akkor én sem. :lol:
Azért vettünk sátrat,hogy ne kelljen 100 eurókat fizetni a boxért.
Endurance-on nem volt más megoldáss,de most ok a sátor
Image
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39126
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

viking wrote:Aztakurva! :shock:
Miket mondtok...ki fogom próbálni, de Ti álljátok a kórházi kezelés és az újjáépítés költségeit!
Én nem aggódom. 3 éve tudom, hogy 160-ra lehet gyorsítani az uszoda előtt de 140 fölé ritkán megyek. Pedig én is próbálom. :lol:
Egyébként semmi nem fog történni. Legrosszabb esetben lesodródsz a jó ívről. Úgy kell belemenni az uszodába mint ha a gyors balosba mennél csak elveszed teljesen a gázt. A gyors balosban sem esel el a nagyobb tempótól. A dőlésszög ugyan az csak szélesebb az ív. Az uszodában meg a célrarában azért nem lesz szélesebb mert a 2/3-án motorfékkel mész és a végén szépen beszűkül. Kis szerencsével pont oda érkezel ahonnan ki kell gyorsítani.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Hungaroring

Post by viking »

Aztakurva! :shock:
Miket mondtok...ki fogom próbálni, de Ti álljátok a kórházi kezelés és az újjáépítés költségeit!
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Hungaroring

Post by Blade_RRunner »

RB26DET wrote:Blade!
Félelmetesnek tűnik a célrará,de ha megfelelő a tartásod,üléspozíciód frankón kiülsz,a felső tested is kirakod és lazán fogod a kormányt hagyod befordulni a motort akkor rájössz , hogy még növelheted is a tempót ..
Köszi! Majd próbálkozom! Különösen, hogy egy kicsit visszanyertem a bizalmamat. Ugyanis én még nem láttam semmit, de Bájó mester szólt, hogy cseréljem le az első gumimat. Hát bakker, már a Hungárián is sokkal jobb érzés a sorok közt menni! Remélem, Hringen is segíti majd az önbizalmam!
Attachments
worn_d211_front.jpg
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39126
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

Blade_RRunner wrote:Tibi és a többiek! (nem tudom, kik lesznek) Akkor itt is jelzem, hogy keddre (Fiala) szívesen betársulnék egy box bérlésbe, ha van még egy hely. Fizetem a rám eső részt, segítek pakolni, protokoll droidként (i.e. tolmács) is tudok funkcionálni szükség esetén.
Előre is köszi!
Hát ha a Janiék nem vesznek ki akkor én sem. :lol:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39126
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

Blade_RRunner wrote:
mexikói wrote:
Blade_RRunner wrote: További öröm volt, hogy életemben először megtérdeltem a sikán utáni balost, és az utána kettővel lévő balost is. Utóbbiból már így más érzés áttenni jobbra. Gyorsabban érkeztem, de tartottam magam, hogy nem fékezek bele akkor sem. Viszont az áttevés közbeni gázelvétel is érdekes érzés. Sikerült majdnem tankon ülve bevennem egyszer utána jobbost. :D
A jobbos előtt nem kell fékezni?Hát ezt kipróbálom én is....
Szép ez a "tápláléklánc"! :) Én mondok újat mexikói kollégának, nekem meg remélem, Tibi vagy más gyors ember mondja meg a tutit.

A célrarával bajban vagyok. -2-ből 2-esben jövök ki, falig kihasználva a pályát már kicsit nyitva rá a gázt, aztán meg koppig. A lusta Honda is ugrik rendesen, de nagyon hamar jön a célrará. Ha nem fékezek, nagyon széles lesz az eleje. De ezek szerint mégis ezt kéne erőltetni. Legfeljebb eleinte hamarabb elveszem a gázt. Gondolom, 2-ben a motorfék is eléggé jelentős. :smt017

Amire viszont most rácsodálkoztam, az, hogy DDT Úr ezek szerint nem fékez az uszoda előtt/befelé. Azt úgy hogy? Az egy visszafordító, és ugyancsak mész ott 170 körül. Annyival meg egy visszafordítót hogy a bánatba...? :smt017
Célrará előtt megy a 3-as úgy kisebb a motorfék. Uszoda előtt sem gyorsítok fel eléggé de a Bérczi Dave 1:54-nél 160-nál veszi el a gázt (GPS szerint) és szerintem ő sem fékez. :smt021 :lol:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: Hungaroring

Post by RB26DET »

Blade!
Félelmetesnek tűnik a célrará,de ha megfelelő a tartásod,üléspozíciód frankón kiülsz,a felső tested is kirakod és lazán fogod a kormányt hagyod befordulni a motort akkor rájössz , hogy még növelheted is a tempót ..
Image
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Hungaroring

Post by Blade_RRunner »

Tibi és a többiek! (nem tudom, kik lesznek) Akkor itt is jelzem, hogy keddre (Fiala) szívesen betársulnék egy box bérlésbe, ha van még egy hely. Fizetem a rám eső részt, segítek pakolni, protokoll droidként (i.e. tolmács) is tudok funkcionálni szükség esetén.
Előre is köszi!
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Hungaroring

Post by Blade_RRunner »

mexikói wrote:
Blade_RRunner wrote: További öröm volt, hogy életemben először megtérdeltem a sikán utáni balost, és az utána kettővel lévő balost is. Utóbbiból már így más érzés áttenni jobbra. Gyorsabban érkeztem, de tartottam magam, hogy nem fékezek bele akkor sem. Viszont az áttevés közbeni gázelvétel is érdekes érzés. Sikerült majdnem tankon ülve bevennem egyszer utána jobbost. :D
A jobbos előtt nem kell fékezni?Hát ezt kipróbálom én is....
Szép ez a "tápláléklánc"! :) Én mondok újat mexikói kollégának, nekem meg remélem, Tibi vagy más gyors ember mondja meg a tutit.

A célrarával bajban vagyok. -2-ből 2-esben jövök ki, falig kihasználva a pályát már kicsit nyitva rá a gázt, aztán meg koppig. A lusta Honda is ugrik rendesen, de nagyon hamar jön a célrará. Ha nem fékezek, nagyon széles lesz az eleje. De ezek szerint mégis ezt kéne erőltetni. Legfeljebb eleinte hamarabb elveszem a gázt. Gondolom, 2-ben a motorfék is eléggé jelentős. :smt017

Amire viszont most rácsodálkoztam, az, hogy DDT Úr ezek szerint nem fékez az uszoda előtt/befelé. Azt úgy hogy? Az egy visszafordító, és ugyancsak mész ott 170 körül. Annyival meg egy visszafordítót hogy a bánatba...? :smt017
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39126
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

viking wrote:Tibi, a célrará előtt sem fékezel?
Nem. Ráadásul iszonyat szarul megyek bele. Látnád a Rizit mekkora gázt húz mielőtt lapra vágja a gépet. : jaaaj :
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Hungaroring

Post by viking »

Tibi, a célrará előtt sem fékezel?
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
mexikói
Posts: 377
Joined: 2009.02.01. 02:45
Motorom: 05' cbr 1000 RR,CR 250
Itt motorozok: pálya
Köridő(k): Kakucs 47,88 Slovakiaring 2:38.8 Hring 2:13,3
Location: Komárom-Esztergom megye Császár
Contact:

Re: Hungaroring

Post by mexikói »

ddt500 wrote:
mexikói wrote: A sikán utáni jobbosban sem?Én ott csak rádobtam a 3-at és kicsi fék.
A sikán előtti jobbosban ott kell?Vagy ott is be lehet tenni fék nélkül?
A sikán után balos van.
Egyszerűbb elmondani, hogy hol fékezek.
Célegyenes vége (1), 2-es kanyar előtt, Mansell előtt (4), sikán előtt (6), lejtős féktáv (-3), és az utolsó balos (-2) előtt.
Az én tempómban máshol nem kell fékezni. :smt102
balos?Én meg jobbra mentem... :smt005
Köszi a leírást,ez sokat segít nekem,megprobálom így csinálni majd.
Amikor ráülünk a motorra,akkor magunkra maradunk,és a PR már nem segít.
Post Reply

Return to “Pályanapok”