Politika

Itt lehet bátran eszmét cserélni

Moderators: ddt500, nylontacsko, viking

Locked
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Politika

Post by tom war »

Feri, statisztikai vilagnap van, csak nem kedvet kaptal?

Ja, es matekpelda:

8%-nak a 4.5% mennyi? Mert Orban Viktor szerint majdnem a fele.... :smt017
Kernem megoldaskent az eredeti osszeg szazalekos aranyat feltuntetni! :smt023
Jo szamolast mindenkinek! :smt024 :smt003
Kill faster and be alive.
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

neutraliza-Lóóóóó - egy rövid szösszenet.

Post by zsir »

ha ez a megoldás ! ám legyen.

a multkor elgondolkoztam ha en aki kb 25 bejegyzesel szereplek egy honapban a forumban es kb 5-10 percet foglalkozom naponta a forummal az havi 300 perc, vagyis 5 ora havonta.
aki mondjuk 1000 bejegyzessel szerepel havonta az 40x (negyvenszer foglalkozik tobbet a forummal mint én) (5 óra x 40 szeres = 200 óra.)
Naponta 6,6 óra foglalkozas a forummal.

Annak a forummla valo foglalkozas az havi 200 ora, abbol eleg sok penzt lehetne am keresni meg macdonaldsz oraberrel is.
517 Ft (macdonaldsz ora ber) / 200 óra (forum foglalkozas = 103.000 Ft. havonta., az naponta 3.400 Ft

az pont egy 2 eves fianszirozassal egy gsxr 1000 K10 torlesztoje nem ?
vagy akar egy ujabb gyerek fentartasa. vagy sorolhatnam.

egy rövid szösszenet.
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: Politika

Post by nylontacsko »

aquabase wrote:
nylontacsko wrote:
K wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:smt023
hirtelen vibrátornak gondoltam, de aztán leesett, h ez neutralizáló.... :smt005
Lennének azzal kapcsolatban is ötleteim :lol:
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
aquabase
Posts: 1264
Joined: 2008.01.24. 19:50
Location: Kiskőrös GSX-R 1000

Re: Politika

Post by aquabase »

nylontacsko wrote:
K wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:smt023
hirtelen vibrátornak gondoltam, de aztán leesett, h ez neutralizáló.... :smt005
Azon a napon válik az ember igazán felnőtté, amelyiken először nevet magán tiszta szívből.
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: Politika

Post by nylontacsko »

K wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:smt023
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Politika

Post by viking »

"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Melasz
A túraszakosztályos
Posts: 1133
Joined: 2007.02.21. 13:03
Itt motorozok: közút
Location: Eger - BMW R1100S Boxer Cup

Re: Politika

Post by Melasz »

K wrote:Image
Ha nem lennék amnéziás, akkor emlékeznék arra, hogy az elmúlt nyolc évben hányszor láttam ezt az izét felvillanni. Csak azt egy alapból szemüveges majom tartotta, ami önnön magát sem kímélte meg az abszolút emlékezetkieséstől.
A helyes döntés alapja a tapasztalat.
A tapasztalat alapja a helytelen döntés.
(Murphy)

Mindegy melyiket választod, az a rossz !
User avatar
K
megélhetési szemfényvesztő
Posts: 1058
Joined: 2008.01.24. 16:04
Köridő(k): hring=2:09,160

Re: Politika

Post by K »

Image
User avatar
verestibi1
Posts: 609
Joined: 2008.02.24. 21:33
Motorom: K8 600
Itt motorozok: Oda-Vissza
Location: HAJDÚSÁMSON

Re: Politika

Post by verestibi1 »

verestibi1 wrote:Feri!
Ha garantálod ,akkor majd téged vonunk felelősségre, ha nem tartják be az ígéretüket! :lol: :lol: :lol: :smt021
evibáji!!!
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Szégyen !

Post by zsir »

verestibi1 wrote:Feri!
Ha garantálod ,akkor majd téged vonunk felelősségre, ha nem tartsák be az ígéretüket! :lol: :lol: :lol: :smt021
Persze, en garantalom mert tudom kikkel allok szembe, de engem felelosegre vonni ? erre volt a maygarnepnek 56 ota egy jo par eve es fosott. En azt szoktam mondani az itteni nep fosott seggu mert nem mer.
Ki kell allni es az erdeketekben rendet rakni. En nem mondom ezek is lopni fognak mert az ember alapvetoen olyan hogy minnel kevesebb raforditassal annal tobb energiat szerezzen. Ez a lopas de waz mertektelenul az mar nem lopas.

Elmesélek egy történetett és ekkor eset le hogy az ember az lop de genetikailag:
" Hat szégyen de családom az érintett, lényeg a lényeg nálunk az a szabály, hogy aki csunyán beszél, vagy későn kell 8:00 után az fekvő támaszban fizet, vagy ha annál durvább a dolog akkor 1 hónap kocka elvonás (számítógép, tv elvonás) mivel nálunk csak hétvégén lehet sötétedés után csak TV-ni ez elég durva büntetés.
Na szóval lejön a gyerek szombaton reggel 9-kor és üdvözöl, mondom 100 fekvő, mondja ok és küldöm vele nagyobb testvérét hogy számolja le neki, ozt köztudott a kicsi meg a közepes ellenségeskednek így gondoltam tuti lenyomja, ozt érkeznek vissza 20 perc múlva a szobámba ahol a kicsi (a büntetett) tartja a lóvéját és mondja hát csak 500-t tudok adni most. Huh nekem gyorsan leesik a dolog és mondom mi van ? és mondja ah semmi, mondom 200 plusz az 300. Vagyis a kicsi lefizette 800 Ft a nagyobbikat hogy ne számoljon neki le a 100 bol 40 db 800 Ft ért. Na ezt hívom én zsigerből korrupció.
Ezek után köztudott nálunk nincs okoskodás, hát csak a genetikából jöhet a minél kisebb erőfeszítéssel nagyobb energiához jutni (lopás, korrupció). Ez a ember.

Szóval a garancia arra van hogy az állam adósag 20% csökken és a gazdaság beindul illetve adó csökkentés lesz 15 %. De hogy az emberi ösztönöket meg akadályozzam azt meg a saját nyers fiaimnál nem tudom megtenni. Ennyi a gar.
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
verestibi1
Posts: 609
Joined: 2008.02.24. 21:33
Motorom: K8 600
Itt motorozok: Oda-Vissza
Location: HAJDÚSÁMSON

Re: Politika

Post by verestibi1 »

Feri!
Ha garantálod ,akkor majd téged vonunk felelősségre, ha nem tartsák be az ígéretüket! :lol: :lol: :lol: :smt021
evibáji!!!
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: Politika

Post by zsir »

Te Vik a szarzsak nem neked szolt sem konkretan senkinek, a kis fiam aki nalm is bunkob kezdte el mondani otthon, ozt kitalaltam bevetem a bombát ki veti ra magat, es robbant. he he he.
tudtam es vartam. termeszetesen nem akarta msenkit sem meg serteni sem bantani de jol eset.
Elnezset aki magara vette.

az utobbi beirasaidal, DDT, Vik es tobbiek egyet ertek ugy nez ki a nagy szar-ömlés utan mindenki lenyugszik.

En ujra azt mondom, ne nyüszügjetek annyit, higyetek el jobb lesz es en garantalom jobb lesz.
Mint erdekeseg elmeselem nekem volt most cocik alatt is meg most az ujonan fidesz alatt is balesetem, es erdekesegkeppen, valahogy a cocik alatt nagyon durvan belasitottka a korhazban a dolgokat, mindenre orakat kellet varni es mindenre nem es bunkok voltak (ez volt egy egyzseru kez töres, cocik alatt), most a valsztasok utan ugy kivirul mindenki, nyugodt es bizva bizik lesz valtozas es en mar latom, es hat erdekeseg keppen egy 1mm felx korongal a masodik ujjam a kicsitol felfele bele flexeltem de csontig ugy hogy fustolt, a ver frocsogos pricelt, meg minden, hat erdekes kb 5 perc alat fogadta, es 30 perc mulva otthonvoltam ugy hogy 5x rongeneztek meg, nem e vagtam el egy inam, es szerencsere nem.
Nezetek magatokba egy kicsit ti is remenykedtek es ti is latjatok valahogy meggyorsultak a dolgok, ti is erzitek es latjatok hogy maskep mennek a dolgok, csukjak le es elozetesbe vagjak a filereker privatizalt es lopos fiukat. A masik en ettol a nyugdij tematol annyira nem felek mert az egesz fel van fujva.
Nem hiszem ekkora baj lenne belole.
Mint erdekesseg elmondom, a jelenlegi portfolia amagan nyugdij penztaraknal 2.700 milliard forint, 1,5 % az eves GDP-nek nem semmi, egy negyede az eves koltsegvetesnek, nem lenne ez jobb kezekben allami papirokban mint a tozsden ? (ki tozsdezet mar ?) a masik a mult ev -2 milliard arbevetele volt a penztaraknak, kerdezem en a haszon hol van ?
Hol a regi alami aluminium gyar haszna ? nem a MAL zrt tulajdonosoinal ? es igy folytathatnam.
EN nem hiszek a privat befektetesekbe, nekem volt ING-s es tiz v utani befizetes utan ugyan annit kaptam mintha a bankba raktam volna, illetve mi van ha lelepnek a loveval ?
Nalunk del amerikaban mar ketszer ezt megtetek privat bankok es penztarak, es a tetesek ott vannak a mindenapi politikaban, az osszeg a magyar eves koltsegvetesenek 1000 szerese volt. Felfogtatok ?

röviden.
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Politika

Post by tom war »

[quote="FélSvéd"]
te is láthatod az eredményt, a politikaka 1998 as kampánj óta iszonyatos modon kettévágta a társadalmunkat, ez sokszor családon belüli szakadékokat hagyott maga után, hát akkor egy ilyen forumba pláne megosztja a tagokat és az eredményt meg látjuk

Sved, es megis ki asta ezt az arkot? Vagy inkabb: ki asatta? Mert nem en, hiszen a mai napig vannak jobarataim, akkiknek masok a politikai nezetei.
Kill faster and be alive.
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Politika

Post by tom war »

FélSvéd wrote:de legalább azt beláthatnátok hogy nem avval kellene itt a tagságot oltogatni hogy utáljuk közösen naponta a politikusokat.

arrol nem is beszélve hogy az ország kétharmada rájuk szavazott, tehát nincs kizárva hogy itt is többségben vannak az O.V. pártolók.

de én csak fecsegek
Lehet. Es epp annyi joguk van beleszolni a politikaba - hisz ez az a topik - mint barki masnak. Tisztelve masok velemenyet.
Belatom, neha nehez elhinni, hogy 2x2=4, de annyi. Barki barmit is mond, legyen az eppen a Nagy Testver...bar lehet, hogy patkanyokkal az arcomon en is 5-ot mondanek...

Amikor meghallottam a hirt - kommentar nelkul - a 8% elvonasarol, mindenfele okoskodas nelkul pontosan turdtam, mirol szol a dolog, hiszen jozan esszel belathato. Az azota hallottak ebben csak MEGEROSITETTEK. De szivesen varom, hogy valaki elmagyarazza, miert lesz jobb a tisztan allami rendszer, es a rendszervaltas egyik ikonja miert akar Kadar helyebe lepni? Erre kivancsi lennek...
Kill faster and be alive.
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Politika

Post by tom war »

Vakok kozott felszemu a kiraly...tartja a mondas. Ertelmes emberektol hallok eszmeletlen baromsagokat, amelyek nem csak a jozan esznek, de a matemetikanak is ellentmondanak...mit mondjak ra? Elsore udvariasan felhivom a figyelmuket az ellentmondasra, utana inkabb szoba se hozom.
Almos, kivanjak Neked hosszu eletet, vagy az elmondottaid szerint rovidet, hogy ne kellejen megerned a nyugdijkorhatart, es kegyelemkenyeren elned. Szerinted ezt kivannam egy baratomnak? Nem. Ez az orszag adottsagait es lehetosegeit tekintve nagyon jo hely lehetne, de most sem lesz az, attol felek.
Almos, Te kint eltel Amerikaban, szerinted mit szolnanak az emberek, hogyha allamositanak a megtakaritaaikat? En egy amerikai intezmenyben dolgozom, ahol nagyon sok amerikai dolgozik, akik kozott van olyan, aki azert nem ment nyugdijba tavaly, mert a valsag miatt a megtakaritasai vesztesegesek voltak, inkabb rahuzott meg ket evet, hogy rendezodjon kicsit. A nyugdijukat - ahogy a Feri altal egyszer peldanak hozott tuzoltok is - ingatlanba, penzpiaci es arupiaci eszkozokbe fektetik. Sokfele, hogy az egyik bukasa eseten se veszitsenek tul sokat... ettol meg elofordult, hogy bukott nyugdijpenztar is. Mao.-on torvenyben ELOIRTAK mibe fektethet egy magan-nyugdijpenztar, epp ezert furcsallom, hogy pont a torvenyalkoto kritizalja a teljesitmenyuket. Nyilvan hallottad, hogy zommel MAGYAR allamkotvenyeket vasaroltak, ami masnak nem kellett...csak akkor, ha epp a forintra spekulalt, lasd Soros Gyorgy es tarsai, peldaul.
Jelenleg 1 kockazati es ket unit-linked eletbiztositasom van, az allami nyugdij mellet magan, es okentes nyugdijpenztaram. Nem azert, mert ebbol fogok elni oreg koromban, mert en is keves eselyet latom annak, hogy megerjem... De a szeretteimrol gondoskodni szeretnek, es igy megtehetem. Epp eleget szoptam az eletben ahhoz, hogy le tudjam nyelni a 112. bekat is...de nem szeretem, ha azok felett suhogtatjak a kardot, akiket szeretek.

Mint lejjebb emlitettem, nem sok dolog erdekel a politikabol, de velemenyem van. Ahogy masnak is, melyet tiszteletben tartok. Az en szabadsagom ott er veget, ahol egy masik embere elkezdodik... S mielott veglegesen GYF-fannak titulaltok, jelzem, sose kedveltem, es azt se nagyon, amit csinalt... De elvarom, hogy egy vita vita legyen, ervekkel, ne pedig kioktatas es lehurrogas. Eleg sok helyen megfordultam eletemben, sok dologgal foglalkoztam, es szerencsere ismerek nem egy nalam okosabb es tobb informacioval rendelkezo embert, kiknek adok a velemenyere.

Ha valaki kedveli Orban Viktort, Kover Laszlot, Rogan Antal es sorolatnam meg kiket, tegye, szive joga. Csak ne varja, hogy en is megtegyem.

Hurraoptimizmus volt 33-ban is, es mi lett belole? :smt010 (mielott valaki azt feltetelezi rolam, hogy Adolfhoz hasonlitom Viktort, ki kell abranditsam: TEVED! De a szituacio es a tettek nagyon-nagyon hasonloak... Aki ismeri a tortenelmet, az pontosan tudja, mirol beszelek.)
Kill faster and be alive.
Locked

Return to “Duma-box”