Hungaroring

Versenypályák, információk, szervezések

Moderator: ddt500

User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Re: Hungaroring

Post by balagee »

repsol norbi wrote:
....csak jeladó kell....
Mas jeladoja nem jo? Szokott kint lenni vagy 8-10, max megkerdezed mastol a kodot. Enis igy csinaltam evekig :)
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39117
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

zsir wrote:az ugy mond csunayn csorgo teleszkop-bol nem tud sok olaj kifojni, fizikalisan lehetetlen.
eldurrani sem tud, mivel a kulso cso es a belso szar kozt van egy rez csapagy ami nagyon nem engedi ki az olajat, tizedekre van illesztve, szoval meg ha kiesne a szimering akkor sem folyna, egyebbkent ket szimering van, igy hulyeseg az egesz eldurranas...........
En a k3 1000 el elegsokat mentem szar teloszarral, csak annyi volt hogy egy rongyot kotottem a telora ozt az felfogta a folyast de anyira keves volt hogy nem szamitott.
sokan nyekegtek de ezek ilyen bla bla bla picsak voltak. hogy igy folyik meg ugy folyik,
sok embernek a blokjabol tobb olaj foylik el mint amit elkepzelnek, a masik az utcai motorok osszas lefolyo csove pont a blok aljaba van kivezetve pont a hatso kerek ele. Elvileg ezeket a folyadekokat egy kulon tartalyba kellene elvezetni.

roviden...
Nem. A röviden: Látom a mondandóm lényege nem nálad csapódott le. :smt005
Hosszan: Nem a teleszkóp eldurranásának/olajeresztésének a valószínűsége a fontos hanem, hogy a pályára ahol elvileg szélsőséges terhelést kap a motor ne műszaki hibás járművel menjünk fel. És ne is olyannal ami alkalmatlan a pályázásra. Bakelit gumi, szar fék, szar futómű szerintem mind kizáró ok kéne legyen. Többek közt ezért nem járok már az ingyenes kawa estekre ahol a gyors csoportban 20 éves GPZ-k fékezik ki egymást BT10-es gumikkal, 2 kör után elforró fékekkel stb. :wink:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: Hungaroring

Post by zsir »

Free wrote:Végig olvastam a hsz -eket , köszönöm mindenkinek , s mindenkinek igaza van. : resp : : resp :
Bevallom töredelmesen , 2.10 volt megcélozva úgymond annyiról álmodoztam , mert : Jövőre ha lessz road&ride szerettem volna indulni ha össze tudom rá gyüjtögetni télen a zsozseszt . csak a feeling miat szerettem volna menni , de ahogy elnéztem a mostani időket ahoz , hogy jól érezzem magam a bőrömben szerettem volna benne lenni a középső bolyban valahol 2.05 körül. s ehez kellett volna most az a jo kör idő, mert akkor talán lett volna rá esély , hogy meg tudjam valósítani az álmomat . Ezért ugymond egy kicsit sokat vártam magamtól , de ez nem baj .
Egyébként én élvezem az erőltetést , görcsölést mert az igy megszerzett tapasztalat s másodpercek , tesznek úgymond boldggá csak lazán motorozni unalmas .
Na lehet az utolsó mondatomér megköveztek de mind1
Jo érzés javulni fejlődni , tudok neki örülni , s ezért vook most nagyon elkeseredve . Még mindíg sajna . Ja és annyi tudom 2.10 ről lemenni majd 2.05 re na az lessz kínszenvedés, merrt ahogy átgondoltam a tegnapi dolgokat , megvan az az idő amit elbasztam, fejbe össze is tudom már rakni , hogy jó legyen , csak a gyakorlat lessz csücskös , de ez az én gondom .
Kössz mindenkinek . ja és széles utat :wink:

Ja annyi lenne , még ráadásul , bénán ülök a mocin :smt022 :smt003
lenyeg ami lenyeg: az ido : ???? 2.17 felet vagy alatt ?
ha mar tudod az iveket csak szarul fekezel es gyorsitasz akkor mesz 2.10.
2.05 az nagyobb kanyar tempo. a 2.01 az a hatso traktusban meg a 2-3-4 szakaszban valosul meg.
az az alatti ido huha brutal nagy es hirtelen gaz es kis fek.

itt az en peldakepem: aqua
http://sportmotor.hu/motoros_videok/onb ... kore-46784
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39117
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

Free wrote:Végig olvastam a hsz -eket , köszönöm mindenkinek , s mindenkinek igaza van. : resp : : resp :
Bevallom töredelmesen , 2.10 volt megcélozva úgymond annyiról álmodoztam , mert : Jövőre ha lessz road&ride szerettem volna indulni ha össze tudom rá gyüjtögetni télen a zsozseszt . csak a feeling miat szerettem volna menni , de ahogy elnéztem a mostani időket ahoz , hogy jól érezzem magam a bőrömben szerettem volna benne lenni a középső bolyban valahol 2.05 körül. s ehez kellett volna most az a jo kör idő, mert akkor talán lett volna rá esély , hogy meg tudjam valósítani az álmomat . Ezért ugymond egy kicsit sokat vártam magamtól , de ez nem baj .
Egyébként én élvezem az erőltetést , görcsölést mert az igy megszerzett tapasztalat s másodpercek , tesznek úgymond boldggá csak lazán motorozni unalmas .
Na lehet az utolsó mondatomér megköveztek de mind1
Jo érzés javulni fejlődni , tudok neki örülni , s ezért vook most nagyon elkeseredve . Még mindíg sajna . Ja és annyi tudom 2.10 ről lemenni majd 2.05 re na az lessz kínszenvedés, merrt ahogy átgondoltam a tegnapi dolgokat , megvan az az idő amit elbasztam, fejbe össze is tudom már rakni , hogy jó legyen , csak a gyakorlat lessz csücskös , de ez az én gondom .
Kössz mindenkinek . ja és széles utat :wink:

Ja annyi lenne , még ráadásul , bénán ülök a mocin :smt022 :smt003
Na most ezek után azonnal mond meg, hogy mennyit mentél! :grin:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: Hungaroring

Post by zsir »

az ugy mond csunayn csorgo teleszkop-bol nem tud sok olaj kifojni, fizikalisan lehetetlen.
eldurrani sem tud, mivel a kulso cso es a belso szar kozt van egy rez csapagy ami nagyon nem engedi ki az olajat, tizedekre van illesztve, szoval meg ha kiesne a szimering akkor sem folyna, egyebbkent ket szimering van, igy hulyeseg az egesz eldurranas...........
En a k3 1000 el elegsokat mentem szar teloszarral, csak annyi volt hogy egy rongyot kotottem a telora ozt az felfogta a folyast de anyira keves volt hogy nem szamitott.
sokan nyekegtek de ezek ilyen bla bla bla picsak voltak. hogy igy folyik meg ugy folyik,
sok embernek a blokjabol tobb olaj foylik el mint amit elkepzelnek, a masik az utcai motorok osszas lefolyo csove pont a blok aljaba van kivezetve pont a hatso kerek ele. Elvileg ezeket a folyadekokat egy kulon tartalyba kellene elvezetni.

roviden...
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Hungaroring

Post by Free »

Végig olvastam a hsz -eket , köszönöm mindenkinek , s mindenkinek igaza van. : resp : : resp :
Bevallom töredelmesen , 2.10 volt megcélozva úgymond annyiról álmodoztam , mert : Jövőre ha lessz road&ride szerettem volna indulni ha össze tudom rá gyüjtögetni télen a zsozseszt . csak a feeling miat szerettem volna menni , de ahogy elnéztem a mostani időket ahoz , hogy jól érezzem magam a bőrömben szerettem volna benne lenni a középső bolyban valahol 2.05 körül. s ehez kellett volna most az a jo kör idő, mert akkor talán lett volna rá esély , hogy meg tudjam valósítani az álmomat . Ezért ugymond egy kicsit sokat vártam magamtól , de ez nem baj .
Egyébként én élvezem az erőltetést , görcsölést mert az igy megszerzett tapasztalat s másodpercek , tesznek úgymond boldggá csak lazán motorozni unalmas .
Na lehet az utolsó mondatomér megköveztek de mind1
Jo érzés javulni fejlődni , tudok neki örülni , s ezért vook most nagyon elkeseredve . Még mindíg sajna . Ja és annyi tudom 2.10 ről lemenni majd 2.05 re na az lessz kínszenvedés, merrt ahogy átgondoltam a tegnapi dolgokat , megvan az az idő amit elbasztam, fejbe össze is tudom már rakni , hogy jó legyen , csak a gyakorlat lessz csücskös , de ez az én gondom .
Kössz mindenkinek . ja és széles utat :wink:

Ja annyi lenne , még ráadásul , bénán ülök a mocin :smt022 :smt003
Majd 1x felnövök :)
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Re: Hungaroring

Post by balagee »

Ja de te egyre jobban mesz mindenhol.
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
Koca
A lekvár mágus
Posts: 1312
Joined: 2007.08.27. 16:23
Motorom: GSX-R 750, SV 1000R
Köridő(k): javulóban...
Location: versenypálya, lekvárgyár
Contact:

Re: Hungaroring

Post by Koca »

balagee wrote:Ez a gps-es optimal lap szepen tud kinezni, de nembiztos hogy osszehozhato. A kanyar kombinacios reszeken foleg.
Tobb kanyar is van amit kicsit el kell rontani hogy jol kijojjon a tobbi.

48 korbol persze osszejon egy fasza optimal 00, de valoszinu hogy osszerakni mar nem lehet sehogyse 1 korben.

Vagyis ossze lehet... gyorsabbankell menni mindenhol :D
A gps-es optimal nálam eddig 2-3 nap múlva mindig átment PB-be. Az összefűzés miatt nyilván nem pontosan ugyanúgy, de azért a tendenciát elég jól jelzi. Most is ebben bízom... :grin:
THE PIG
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39117
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

balagee wrote:Ez a gps-es optimal lap szepen tud kinezni, de nembiztos hogy osszehozhato. A kanyar kombinacios reszeken foleg.
Tobb kanyar is van amit kicsit el kell rontani hogy jol kijojjon a tobbi.

48 korbol persze osszejon egy fasza optimal 00, de valoszinu hogy osszerakni mar nem lehet sehogyse 1 korben.

Vagyis ossze lehet... gyorsabbankell menni mindenhol :D
Én is csak viccnek szántam. :smt021
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
repsol norbi
Posts: 359
Joined: 2009.05.15. 07:22
Motorom: 1000 RR 2x
Itt motorozok: aszfalt
Köridő(k): Hring 2.03.0
Location: Budapest XVII.ker.
Contact:

Re: Hungaroring

Post by repsol norbi »

FélSvéd wrote: navazze, gratula
akkor ezexerint mégiscsak beszerzel egy köridőmérőt.....
miért nem használod a racecronot köridőmérésre?
Szayerg is ujitotta az olcso köridőmérőjét, hivd fel
Ezexerint nem csak kamuból regisztráltál a **** Openre?
köszi
....csak jeladó kell....de asszem van egy másik nekem,csak aksi kell hozzá...
a **** Open-t még nem vetem el(főleg ezek után:-)....bár mostanában kocsi gondokkal küzdök...

más: a kameráim nálad vannak már?
"Ne láttam még vadat, mely szánná magát.." O.W.
Image
Sponsored by: http://www.idomjavitas.hu ; http://www.uningroup.com/
Image
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Re: Hungaroring

Post by balagee »

Ez a gps-es optimal lap szepen tud kinezni, de nembiztos hogy osszehozhato. A kanyar kombinacios reszeken foleg.
Tobb kanyar is van amit kicsit el kell rontani hogy jol kijojjon a tobbi.

48 korbol persze osszejon egy fasza optimal 00, de valoszinu hogy osszerakni mar nem lehet sehogyse 1 korben.

Vagyis ossze lehet... gyorsabbankell menni mindenhol :D
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39117
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Hungaroring

Post by ddt500 »

A race chrono szerint a két ZX kupa optimal lapja 2:00.903. :D Ez 48 mért körből jött össze. Most már csak a pályán is össze kéne rakni. :lol:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Hungaroring

Post by FélSvéd »

repsol norbi wrote:Hi
én már nem akartam hajszolni idén a köridőket (még nem hevertem ki a szlovák bukást....két törött ujjam nem nagyon tudom mozgatni)....csak mocizni akarok...így is volt tegnap is...a jeladóm amúgy is elveszett, így be sem kapcsoltam a köridőmérőt...aztán egyszer csak jött Tibi....megelőzött,de úgy éreztem nem ment túl gyorsan....gondoltam megyek utána...úgy is lett...majdnem két körön keresztül tudtam menni vele...aztán egy féktáv hiba miatt lemaradtam és nem is hajtottam magam inkább lejöttem,....és akkor meg már alig vártam , hogy Tibi is lejöjjön mert úgy emlékeztem hogy Ő "00-01" körül megy...kíváncsi voltam.....lejött...első kérdésem : mi volt a legrosszabb köre....válasz: 03.2 meg 03.4,.......tehát új pb.van....:-)))))
navazze, gratula
akkor ezexerint mégiscsak beszerzel egy köridőmérőt.....
miért nem használod a racecronot köridőmérésre?
Szayerg is ujitotta az olcso köridőmérőjét, hivd fel
Ezexerint nem csak kamuból regisztráltál a **** Openre?
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
repsol norbi
Posts: 359
Joined: 2009.05.15. 07:22
Motorom: 1000 RR 2x
Itt motorozok: aszfalt
Köridő(k): Hring 2.03.0
Location: Budapest XVII.ker.
Contact:

Re: Hungaroring

Post by repsol norbi »

Hi
én már nem akartam hajszolni idén a köridőket (még nem hevertem ki a szlovák bukást....két törött ujjam nem nagyon tudom mozgatni)....csak mocizni akarok...így is volt tegnap is...a jeladóm amúgy is elveszett, így be sem kapcsoltam a köridőmérőt...aztán egyszer csak jött Tibi....megelőzött,de úgy éreztem nem ment túl gyorsan....gondoltam megyek utána...úgy is lett...majdnem két körön keresztül tudtam menni vele...aztán egy féktáv hiba miatt lemaradtam és nem is hajtottam magam inkább lejöttem,....és akkor meg már alig vártam , hogy Tibi is lejöjjön mert úgy emlékeztem hogy Ő "00-01" körül megy...kíváncsi voltam.....lejött...első kérdésem : mi volt a legrosszabb köre....válasz: 03.2 meg 03.4,.......tehát új pb.van....:-)))))
"Ne láttam még vadat, mely szánná magát.." O.W.
Image
Sponsored by: http://www.idomjavitas.hu ; http://www.uningroup.com/
Image
User avatar
K
megélhetési szemfényvesztő
Posts: 1058
Joined: 2008.01.24. 16:04
Köridő(k): hring=2:09,160

Re: Hungaroring

Post by K »

Nekem 2:23 volt elsőre, büszke is voltam magamra. Most már kevésbé... :D
Post Reply

Return to “Pályanapok”