Politika

Itt lehet bátran eszmét cserélni

Moderators: ddt500, nylontacsko, viking

Locked
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Politika

Post by viking »

Nem "szociként" írja, hanem gondolkodó emberként...
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Melasz
A túraszakosztályos
Posts: 1133
Joined: 2007.02.21. 13:03
Itt motorozok: közút
Location: Eger - BMW R1100S Boxer Cup

Re: Politika

Post by Melasz »

Proxymo wrote:
zsir wrote:huha itt van a "kovetkezo" beszaras veszelyes szar dobalo.
en mar be se merek ide irni mert egybol nyekeregnek a mszps bocik.
Nem állítom, hogy mindent értettem amit írni akartál, de elég tipikus... annyi kijött, hogy fideszes a stílus.

Érdemben nem tudsz reagálni arra amit írtam, gondolom részben azért mert nem bírod a magyar nyelvet olyan szinten... Kínos... másrészben meg nem akarsz szembesülni dolgokkal a komoly elfogultságod miatt.. ez érthető. :) A stílus fideszes abban is, hogy valaki bírálni meri a szent fideszt, akkor már komcsi, de legalább is mszp fanatic. Szokásos. Ha jól olvastad amit írtam egy szót sem szóltam kommunista eszmékről (sőt) vagy akár az mszp-ről, az mszp védelméről. Sőt nem írtam arról sem, hogy a fidesz meg sovinista lenne. Harmadrész azért nem reagálhattál, mert talán egész egyszerűen nem érted amit írtam. Ha így van, elnézést kérek!

Nem egészen értem ezt a zsidózás dolgot... gondolom te is azok közé tartozol akik inkább másokat szeretsz hibáztatni a saját rossz döntéseidért. Elég tipikus... és meglehetősen uncsi.

Aztán miért ne beszélhetnék arról amiről van véleményem? :) Te is előhozakodtál ezzel a zsidózással... ez nem szar dobálás? miért nem kussolsz és dolgozol inkább? Vagy szart bodálni csak a fideszeseknek lehet? :D És a vélemény is legyen fidesz? Szép új világ. Gondolom ezt a könyvet sem olvastad.

Más:
Jól mondja itt valaki, semmi nem történt eddig a parlamentben mint egyéni (!) indítványokat szavatak meg. Nem a kormány terjeszti be a törvény tervezeteket, mert akkor egyeztetési kötelezettségnek kéne eleget tenni, ami ügye egy demokratikus valammi. Magyarországnak jelenleg nincs kormánya!
Amilyen törvények eddig megszavazásra kerültek vagy szimbólikusak, amitől semmivel sem fog a gazdaság hamarabb talpraállni, a többi pedig a demokratikus intézmények gyengítésére hivatott, erősen bolsevik módszerekkel, mint jobb oldali párt. Betonozás

Az utobbiakat különös nagyvonalúsággal nézik el az emberek. Szerintem sokan nem is értik hogy ez mi is.

- Egy szó sincs az egészségügyről, egy mukk sem... ja de... még sem az ördögtől való a magánszféra. Jó. De még egy... egy végzett orvos azonnal elhagyhatja az országot mostantól. Ez mire jó? Eddig 8 évig itt kellett dolgoznia, aztán mehetett el.
- Az oktatásról, talán csak annyit csíptem el még májusban, hogy át kell alakítani a finanszírozást... vajon ez mit jelenthet? ;) tandíj? Jó
- A nyugdíjakról... nominál értéken nem engedik csökkenni... még jó hogy.
- A mezőgazdaságról... ja de, családi vállalkozásokkal akarják megoldani a helyzetet. 2010-ben... hm érdekes..

Hitelek. Ma az országban jóval alatta van az átlagos hitel mérték mint egy közepesen fejlett nyugateurópai országban. Csak mondom, mint tényt. És igen, a többség azért vett fel hitelt mert olyasmit akart birtokolni amit, józan ésszel nem kellett volna. Sajnálatos de így van.
Döntsük el végre, hogy az átlag ember tök hülye vagy sem. Teljes mértékben egyet értek
azzal az állítással, hogy nem a deviza kölcsönökkel van a baj, hanem azzal, hogy az is hitelhez jutott akinek nem kellett volna. Lehet a bankokat hibáztatni, csak nem sok értelme van. Ha forint hitelt vett volna fel, azt sem tudta volna fizetni. És most jönnek ezzel a bődületes baromsággal, hogy majd az állam megsegíti a bajbajutott hiteleseket, (na meg a kiköltöztetési moratórium.) Ennek a költségét ki fogja kifizetni? Az akinek nincs hitele. Az pont az, hogy az állam majd atyáskodik, neked nem kell dolgozni keményen, tanulni felnőtt fejjel, esetleg a munka után menni. Szarhatsz bele, úgy sem fognak kitenni. Erre neveljük megint a népet? Ez lenne a jövő ami elkezdődőtt?

Az a baj, hogy OV csak ráerősít erre és arra a 40 évre, ahol az embereket rászocializálták arra, hogy ne törődjenek azzal mi lesz holnap, hanem bízzanak az államban aki majd helyettük minden rendbetesz és jó lesz. OV ezt harsogta 2007-ben, hogy "az államnak kell biztosítani az emberek jó létét és szabadságát" Értitek? "jó létét".

Ha a hitel kérdésekben tök hülyék vagyunk, akkor hogy várhatnánk el, hogy jól itéljünk meg más, bonyolultabb dolgokat.

Bankadó... talán még egyet is lehetne érteni vele egy szintig. A 20szor nagyobb bankszektoral rendelkező Nagy Britániában kb. 3x ekkora lenne a tervezett adó mértéke... tehát hetede, ami itt van. Eltúlzott a miénk. És ezt ki fogja megfizetni? :) Állítólag a 200M-ból, azonnal és közvetlenül át lehet hárítani 95-öt az ügyefelekre. A többi kicsit jobban elosztva. A CIB már el is kezdte. Nem kellett volna a gázárat és a MÁV-ot tovább támogatni, nem kellett volna a vállalkozói adót 10%-ra levinni és máris lehetett volna kezelni a 3.8%-ot. Minek kellett a 10%, mikor egy másik vállalkozói szektort meg megadóztatnak durván?! Akik nélkül a többi sem nagyon tud működni... Mert nem értenek hozzá és kapkodnak. Mégegyszer mondom, nem volt B terv. Pedig 3 évig tervezhettek volna. Mi a fenét csináltak eddig? Arra gondolni sem merek, hogy ők is hülyék, mint aki deviza hitelt vett fel és nem számolt a kockázattal. ;)

Én már csak abban bízom, hogy október 17.-e után összeadják a 2+2-őt. Akkor már lehet nyugodtan, hiszen a beton megkötött. Mindenki azt kapja amit megérdemel.
Ha ezt tudom, hogy ekkora - mindenhez értő géniusz vagy - meg sem mertem volna szólalni. :lol:
Nálad sokkal nagyobb koponyák sem merik ténykényt közölni azokat , amiket szociként itt leírsz.
A helyes döntés alapja a tapasztalat.
A tapasztalat alapja a helytelen döntés.
(Murphy)

Mindegy melyiket választod, az a rossz !
User avatar
Melasz
A túraszakosztályos
Posts: 1133
Joined: 2007.02.21. 13:03
Itt motorozok: közút
Location: Eger - BMW R1100S Boxer Cup

Re: Politika

Post by Melasz »

Proxymo wrote:
zsir wrote:huha itt van a "kovetkezo" beszaras veszelyes szar dobalo.
en mar be se merek ide irni mert egybol nyekeregnek a mszps bocik.
Nem állítom, hogy mindent értettem amit írni akartál, de elég tipikus... annyi kijött, hogy fideszes a stílus.

Érdemben nem tudsz reagálni arra amit írtam, gondolom részben azért mert nem bírod a magyar nyelvet olyan szinten... Kínos... másrészben meg nem akarsz szembesülni dolgokkal a komoly elfogultságod miatt.. ez érthető. :) A stílus fideszes abban is, hogy valaki bírálni meri a szent fideszt, akkor már komcsi, de legalább is mszp fanatic. Szokásos. Ha jól olvastad amit írtam egy szót sem szóltam kommunista eszmékről (sőt) vagy akár az mszp-ről, az mszp védelméről. Sőt nem írtam arról sem, hogy a fidesz meg sovinista lenne. Harmadrész azért nem reagálhattál, mert talán egész egyszerűen nem érted amit írtam. Ha így van, elnézést kérek!

Nem egészen értem ezt a zsidózás dolgot... gondolom te is azok közé tartozol akik inkább másokat szeretsz hibáztatni a saját rossz döntéseidért. Elég tipikus... és meglehetősen uncsi.

Aztán miért ne beszélhetnék arról amiről van véleményem? :) Te is előhozakodtál ezzel a zsidózással... ez nem szar dobálás? miért nem kussolsz és dolgozol inkább? Vagy szart bodálni csak a fideszeseknek lehet? :D És a vélemény is legyen fidesz? Szép új világ. Gondolom ezt a könyvet sem olvastad.

Más:
Jól mondja itt valaki, semmi nem történt eddig a parlamentben mint egyéni (!) indítványokat szavatak meg. Nem a kormány terjeszti be a törvény tervezeteket, mert akkor egyeztetési kötelezettségnek kéne eleget tenni, ami ügye egy demokratikus valammi. Magyarországnak jelenleg nincs kormánya!
Amilyen törvények eddig megszavazásra kerültek vagy szimbólikusak, amitől semmivel sem fog a gazdaság hamarabb talpraállni, a többi pedig a demokratikus intézmények gyengítésére hivatott, erősen bolsevik módszerekkel, mint jobb oldali párt. Betonozás

Az utobbiakat különös nagyvonalúsággal nézik el az emberek. Szerintem sokan nem is értik hogy ez mi is.

- Egy szó sincs az egészségügyről, egy mukk sem... ja de... még sem az ördögtől való a magánszféra. Jó. De még egy... egy végzett orvos azonnal elhagyhatja az országot mostantól. Ez mire jó? Eddig 8 évig itt kellett dolgoznia, aztán mehetett el.
- Az oktatásról, talán csak annyit csíptem el még májusban, hogy át kell alakítani a finanszírozást... vajon ez mit jelenthet? ;) tandíj? Jó
- A nyugdíjakról... nominál értéken nem engedik csökkenni... még jó hogy.
- A mezőgazdaságról... ja de, családi vállalkozásokkal akarják megoldani a helyzetet. 2010-ben... hm érdekes..

Hitelek. Ma az országban jóval alatta van az átlagos hitel mérték mint egy közepesen fejlett nyugateurópai országban. Csak mondom, mint tényt. És igen, a többség azért vett fel hitelt mert olyasmit akart birtokolni amit, józan ésszel nem kellett volna. Sajnálatos de így van.
Döntsük el végre, hogy az átlag ember tök hülye vagy sem. Teljes mértékben egyet értek
azzal az állítással, hogy nem a deviza kölcsönökkel van a baj, hanem azzal, hogy az is hitelhez jutott akinek nem kellett volna. Lehet a bankokat hibáztatni, csak nem sok értelme van. Ha forint hitelt vett volna fel, azt sem tudta volna fizetni. És most jönnek ezzel a bődületes baromsággal, hogy majd az állam megsegíti a bajbajutott hiteleseket, (na meg a kiköltöztetési moratórium.) Ennek a költségét ki fogja kifizetni? Az akinek nincs hitele. Az pont az, hogy az állam majd atyáskodik, neked nem kell dolgozni keményen, tanulni felnőtt fejjel, esetleg a munka után menni. Szarhatsz bele, úgy sem fognak kitenni. Erre neveljük megint a népet? Ez lenne a jövő ami elkezdődőtt?

Az a baj, hogy OV csak ráerősít erre és arra a 40 évre, ahol az embereket rászocializálták arra, hogy ne törődjenek azzal mi lesz holnap, hanem bízzanak az államban aki majd helyettük minden rendbetesz és jó lesz. OV ezt harsogta 2007-ben, hogy "az államnak kell biztosítani az emberek jó létét és szabadságát" Értitek? "jó létét".

Ha a hitel kérdésekben tök hülyék vagyunk, akkor hogy várhatnánk el, hogy jól itéljünk meg más, bonyolultabb dolgokat.

Bankadó... talán még egyet is lehetne érteni vele egy szintig. A 20szor nagyobb bankszektoral rendelkező Nagy Britániában kb. 3x ekkora lenne a tervezett adó mértéke... tehát hetede, ami itt van. Eltúlzott a miénk. És ezt ki fogja megfizetni? :) Állítólag a 200M-ból, azonnal és közvetlenül át lehet hárítani 95-öt az ügyefelekre. A többi kicsit jobban elosztva. A CIB már el is kezdte. Nem kellett volna a gázárat és a MÁV-ot tovább támogatni, nem kellett volna a vállalkozói adót 10%-ra levinni és máris lehetett volna kezelni a 3.8%-ot. Minek kellett a 10%, mikor egy másik vállalkozói szektort meg megadóztatnak durván?! Akik nélkül a többi sem nagyon tud működni... Mert nem értenek hozzá és kapkodnak. Mégegyszer mondom, nem volt B terv. Pedig 3 évig tervezhettek volna. Mi a fenét csináltak eddig? Arra gondolni sem merek, hogy ők is hülyék, mint aki deviza hitelt vett fel és nem számolt a kockázattal. ;)

Én már csak abban bízom, hogy október 17.-e után összeadják a 2+2-őt. Akkor már lehet nyugodtan, hiszen a beton megkötött. Mindenki azt kapja amit megérdemel.
Ha ezt tudom, hogy ekkora - mindenhez értő géniusz vagy - meg sem mertem volna szólalni. :lol:
Nálad sokkal nagyobb koponyák sem merik ténykényt közölni azokat , amiket szociként itt leírsz.
A helyes döntés alapja a tapasztalat.
A tapasztalat alapja a helytelen döntés.
(Murphy)

Mindegy melyiket választod, az a rossz !
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: Politika

Post by nylontacsko »

poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: Politika

Post by nylontacsko »

poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: Politika

Post by nylontacsko »

badzoli wrote:
zsir wrote:taiwanba a sracok reggel nyoltol este nyolcig jarnak iskolaba. es utana haza. es okos
Ha okosak is, nem attól, hogy egész nap az iskolapadban ülnek. Hanem mert normális oktatási tervük van. Mellesleg az általános iskolai oktatással a nagyvárosokban semmi baj. Vidéken is inkább csak az iskolk működtetéséhez szükséges anyagiak hiánya rontja/ronthatja le a tanítás hatásfokát.
Ami Taiwan-on van, az arra jó, hogy a gyerekekből nem lesz délután füvezős, csellengős, stb....
Barbadoson például a kisiskolások mindannyian egyenruhában járnak iskolába és büszkén viselik a buszon hazafelé is...
Tudtommal, egész előkelő helyet foglalunk el az oktatási rendszerünkkel. :smt023
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
badzoli
Posts: 1952
Joined: 2009.04.06. 14:35
Motorom: Honda CBR600RR '07
Itt motorozok: Hring és mindefelé
Location: RoseHill
Contact:

Re: Politika

Post by badzoli »

zsir wrote:taiwanba a sracok reggel nyoltol este nyolcig jarnak iskolaba. es utana haza. es okos
Ha okosak is, nem attól, hogy egész nap az iskolapadban ülnek. Hanem mert normális oktatási tervük van. Mellesleg az általános iskolai oktatással a nagyvárosokban semmi baj. Vidéken is inkább csak az iskolk működtetéséhez szükséges anyagiak hiánya rontja/ronthatja le a tanítás hatásfokát.
Ami Taiwan-on van, az arra jó, hogy a gyerekekből nem lesz délután füvezős, csellengős, stb....
Barbadoson például a kisiskolások mindannyian egyenruhában járnak iskolába és büszkén viselik a buszon hazafelé is...
"Kit ölt meg? Senkit, még csak reggel van!" dr.House

Minden jó valamire. Ha más nem, elrettentésre.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Politika

Post by viking »

"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42220
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Politika

Post by viking »

Proxymo érvel, tényeket sorakoztat, következtet.
Szóval nem ő az, aki agresszív és bunkó.
Amiket írsz, az pedig megint egy lidércnyomásos utópia.
Kezeltetned kellene magad.
Valahol távol.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: Politika

Post by zsir »

Kedves "kovetkezo" komolyan sokat fejlodtel ! le a kalappal. mar turheto amit irsz
mi tortent ? veled ? vegre nem vagy annyira agresziv es bunko.
tenyleg le a kalappal. grat.
es amiket irtal naygajabol jok, kivetel egy ket dolog.
az is igaz nagyajabol ugy szar az egesz ahogy van.

ha engem kerdeztek en:
felmondanam ugy a nep mint az alam neveben az osszes hitelt, megszuntetnem szep lassa, a felesleges import cikkeket, elelmiszer, autok, stb stb es ki irnek palyazatokat a ertek teremtesre (auto gyartas, busz, gyarto eszkozok, elelmiszer) es az importott sulyosan sulytanam, az eu-bol kilepnek.
Kicsit ilyne kuba modra. de persze ez nem lehet mert xyz. stb stb...
de valojaban gyartani kellene es megtermelni a sajat fogyasztasunk.
a magyarok fejet at szerveznem nacionalistava (jo ertelemben) szeresd a magyar termeket, azt is ved es ed. Az oktatst novelnem napi 14 orara a gyerekeknel. Most hallotam taiwanba a sracok reggel nyoltol este nyolcig jarnak iskolaba. es utana haza. es okos.

ujra grat proxymo.
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Politika

Post by tom war »

almano wrote:En nem nagyon ertek a penz-politikahoz, de mint laikus nem ertem mi az oriasi problema a bankadoval.
HA jol tudom tavaly a bankok a "valsag" ellenere is tobb milliardos HASZNOT halmoztak fel.
Nem tudnak ebbol fizetni egy kis adot a bankok? :smt017
A bankadoval az a baj (tobbek kozott), hogy ellentetes a szabad versennyel. Mi alapjan valasztottak a bankokat...mert utaljak a valsag ota az emberek!? :roll:
Akad meg par komoly nyeresegu ceg...ok miert nem fizetnek extra adot?
Felreertes ne essek: en sem szeretem oket, sot! De a bankok megrendszabalyozasanak nem extra ado a feltetele, hanem egy jol mukodo torvenyi kornyezet, valamint a szigoru ellenorzes.
Kill faster and be alive.
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Politika

Post by tom war »

Rumi wrote:
badzoli wrote: Azért az is érdekes, hogy ebben a topikban milyen nagy arányban vannak a nem fityisz pártiak. Tudom, ez nem reprezentatív minta, de mindenesetre érdekes. Számomra mindenképp...
ide a tanult emberek jarnak :lol:
Rumi, a multkori mondasodat a "szagos szagtalanrol" rendszeresen idezem! :smt003
Kill faster and be alive.
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Politika

Post by tom war »

nylontacsko wrote:
Proxymo wrote:Bankadó... talán még egyet is lehetne érteni vele egy szintig. A 20szor nagyobb bankszektoral rendelkező Nagy Britániában kb. 3x ekkora lenne a tervezett adó mértéke... tehát hetede, ami itt van. Eltúlzott a miénk. És ezt ki fogja megfizetni? :) Állítólag a 200M-ból, azonnal és közvetlenül át lehet hárítani 95-öt az ügyefelekre. A többi kicsit jobban elosztva. A CIB már el is kezdte.
Ezt honnan veszed?
Van olyan szolgaltatasuk, aminek a dija 100Ft-rol 150-re emelkedett. A csaladunkban van par CIB-szamla, leven, hogy dolgozott ott Domi anyukaja, de mar o is elpartolna az "anyabanktol"...
Szoval a bankadot is a polgartarsak fizetik, max. nem a teljes osszeget.

Amugy ejjel osszeallt a kep, miert is akarjak kifurni Simort. Mert nala van az IMF penz....sok-sok milliard. S bar szigoru feltetelei vannak a felhasznalasnak, (pl. allamhaztartasi hiany nem finanszirozhato), de bankmentesre alkalmas. Ott van mindjart az MFB, ami ala besoroljak az allami cegeket... Capise? :roll:
Kill faster and be alive.
User avatar
Rumi
Posts: 978
Joined: 2007.02.22. 22:34
Motorom: Husqvarna 510 SMR
Location: Dublin
Contact:

Re: Politika

Post by Rumi »

badzoli wrote: Azért az is érdekes, hogy ebben a topikban milyen nagy arányban vannak a nem fityisz pártiak. Tudom, ez nem reprezentatív minta, de mindenesetre érdekes. Számomra mindenképp...
ide a tanult emberek jarnak :lol:
SMR
Proxymo
Posts: 258
Joined: 2007.03.05. 22:01

Re: Politika

Post by Proxymo »

badzoli wrote:
Proxymo wrote:Én már csak abban bízom, hogy október 17.-e után összeadják a 2+2-őt
Nehogy az már késő legyen. Ennél rosszabb csak az lehet, ha az önkormányzati választást elbukják, mégpedig nem is az addigra széthulló mszp, hanem a Jobbik előnyére...

A másik, hogy nem bankadó kell csupán, hanem az itt befektető külföldi cégek 5 éves adómentességének az eltörlése. Röhej, hogy 5 évig gennyesre keresik itt magukat, majd továbbállnak, vagy más néven újra kezdik az 5 évet...
Ebben van sok igazság, csak nagyon sok hozadéka van/volt ennek a történetnek. A többi hasonló ország is kénytelen volt ezt tenni mint mi. Hogyan másként tudnád idecsalogatni őket és persze hogyan tudnád ellenőrizni, hogy utána mit tesznek... Pont ezek a vállalatok azok aki nagyrészt nem trükköznek az adókkal és járulékokkal. Többek között az én munkáltatóm is ilyen. Az áfát, az szja-t, a tb-t többnyire befizették, talán pont az adómentesség miatt. És azért volt pár olyan nagy cég, akik még csak át sem alakultak, valamint jelentős számú munkavállalót foglalkoztattak. Talán még voltak is feltételei az adómentességnek, bár nem vagyok naprakész.
Locked

Return to “Duma-box”