Téli Spanyol pályázás 2008

User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Post by balagee »

Mennyire kopott el 2 nap alatt, es ez hany kort jelent?
Merd meg a lukakat tolomerovel :)

Csak kivancsi vagyok...... nincs jelentosege....... :)
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Post by nylontacsko »

balagee wrote:Welcome back!

Meselj hogy birta a racetec?
Ideális választás volt.
Ez most simán kiderült.
Főleg a +25fokban :wink:
A hátulját 2nap után cserélni is kellett, az eleje ugye K1, az bírta.
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Post by balagee »

...
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Post by balagee »

Welcome back!

Meselj hogy birta a racetec?
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Post by nylontacsko »

****,
Klasszak az Almeriás beszámolók is.
Főleg úgy, hogy tudom ki kicsoda :lol:
Hazafelé sokat dumáltunk, hogy menni kellett volna nekünk is, de itthon kinyírtak volna.
Mindhárman elégedettek voltunk ezzel a négy nappal, de erről majd bővebben a leírásos beszámolómban.
Üdvözlünk Benneteket külön is.
...egy valamire megkérlek: Ne ordíííííts :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"hazatérők"
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Post by nylontacsko »

Image

:cool:
Last edited by nylontacsko on 2008.02.10. 21:53, edited 1 time in total.
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Post by FélSvéd »

Második nap Almeria, 6. Pályanap
Ma is sikerült kicsit eltévednünk kifelé. Nagyon hideg van reggelente, pedig süt a nap. Délelött megint szabad motorozás, aztán idömérö edzések, csoport beosztással, tehát az idömérö edzést ugy csinálták meg hogy csak azok vannak a pályán akikkel kb egyforma köridöd van.
Délelött tudtuk meg hogy több ismert motoros hiresség is itt van.
Ron Haslam az öreg bajnok, Jeremy Mc Williams, 43 éves, Ron Haslem fia, Leon, aki a leggyorsabb az egész pályán (1:41), Matt Bond aki az europai Superstockban versenyez ahol Német Balázsék is mentek. Itt van az angol Superbike magazin tesztbrigádja, Kenny Pride pl 2 másodpercet kapott tölem, neki csak 1:57 ment. Itt van Rosivall Ágoston is meg a P-ringes Berki Zsolt is.
Berki Zsolt bejött a boxunkba és beállitotta Krisztiánnak a futómüvét, azóta Imre sokkal jobban élvezi a pályázást.
Szóval: Öfelsége nagyon belendült délelött és ment egy super 1:51-es idöt, ezzel a mai hosszu versenyen Berisz elött állt volna a rajtkockán, de nem indult el. Berisz se makart elindulni amikor megtudta hogy a mai versenyen nem értékelik külön a 600-as kategoriát. De meggyöztem hogy lehet hogy soha életében nem idulhat el egy olyan versenyen ahol ilyen régi VB menökkel állhat a rajtrácson. Szóval a mai verseny 80 km-es volt, , ami 14 kört jelentett, de ketegoria beosztás nélküli verseny volt. Berisz 36 helyen állt a rajtkockán a 600-as Kawával. A végén összesitésben 20. lett és mindössze 4 db 600-volt elötte. Nagyon jol ment Berisz csak nem hozott magával áttételt igy a hátso leszállopálya közepe után lepörgott neki a hatodik, akkor elmentek neki mindig az ezresek. Legjobb köre 1:49 lett.
Ezt a versenyt Leon Haslam nyerte, Matt Bond második, Ron Haslam negyedik lett, de a verseny közepén is már csak bohockodott, egykerekezve ment végig a célegyenesen.
Nekem is volt egy rövid versenyem ma, egy 5 körös, én 30. helyröl indultam és sikerült párat elöznöm, 23. lettem, legjobb köröm 1:55.9
Délután készitettünk kis videot Krisztián sisak kamerájával, persze én voltam a pózoló. A végén mégis ö volt boldog mert behúztam egy jobb köridöbe.
A szomszéd boxban hatalmas orosz csapat van, iszonyat super technikát hoztak , valami hyper gumizógépet is van náluk, az oktatojuk, egy Szergej irtozatosat ment a versenyen, összesitésben negyedik lett egy hatszázassal.
Holnap délután is lesz böven verseny.
Este volt egy közös kinai vacsora és ott készült el ez a beszámoló.
A mai magyar sorrend:
Berisz 1:49.918
Öfelsége 1:51.422
**** 1:55.9
Lajcsi 1.58
Krisztián 1:58
Imre még 2 perc felett jár
Az Aszalos Racing Team ma nem adta le nálam a köridöket, de annyit tudok hogy a a pálya nagy részén be tudnak szurni a srácok a nagy gépeknek is, kivéve a leszállópályát meg a célegyenest.
Szóval ma már nem volt annyira rajtunk a fáradtség, habár tuti nem lettünk frissebbek sem, de kezdjük élvezni a pályát ami nem egy egyszerü feladat mert ehez a pályához szerintem több idö kell. De lassan fogytán vagyunk a gumiknak is. Amin meg vagyok lepödve hogy már a második elsö gumit használom el ami tölem nagyon szokatlan mert korábban 6-8 pályanapot is kibirt. Remélem ez azt jelenti hogy más sebességgel érkezek a kanyarba mint eddig.
Lajcsi meg ugyan nem gyógyult de ma javitott azért 2 sec-et, ami mégjobb hir vele kapcsolatban hogy megigérte hogy holnap elindul az egyik versenyen. Persze nála ez még nem jelent sokat, illetve az eddig tapasztalataim szerint csak annyit hogy holnap mégis visszamondja a részvételt.
Öfelsége tervezi az ezres versenyt meg az Old Manset is (40 felett lehet abba nevezni)
Berisznek csak a 600-as verseny van holnapra
Én indulhatnék az Ezresen is meg az Old Mansen is, de asszem csak az Old mansen indulok, mert Beriszhez hasonloan én is szeretnék egy rajtrácson állni Ron Haslemmel meg Jeremy Mc. Williamssel.
Összességében ma sokkal kevesebb bukta volt mint tegnap, Krisztián ugyan átment a salakon, de itt joval keményebb a kavicságy mint Cartagenában és igy könnyen át lehet rajta gurulni. Én még nem probáltam de lehet hogy leszarom a kiprobálását.
Egyébként ezen a rendeveényesn sokkal többen vannak mint Cartagenában voltak, itt kb 130-140 résztvevö van, Cartában 100-an sem voltunk, ugy látszik ott az IDM miatt korlátozták a létszámot ami nekünk is nagyon jol jött.
Az Osztrák Mario akivel tavaly együtt voltunk Cartagenában, megint itt volt Cartában is és ide is lejött a Hummer-jával meg a szuper lakokocsijával.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Post by balagee »

Svednek jot tesznek ezek a zombi mennyisegu teli palyazasok :)

Remelem sved jol kikerdezted a Meklaut meg a Rizit hogy kell gyorsan motorozni es el is mondod nekunk!!!!!!
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Na de ki lett a harmadik? :lol:
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Post by ddt500 »

FélSvéd wrote:majd lesz kesobb beszamolo, most csak annyit hogy itt vannak meg Ron Haslam, meg a fia Leon Hasdlam, Jeremy Mc Williams, meg a komplett angol Superbike magazin tesztelo gardaja, en pl jobbat mentem ma mint Kenny Pride
Berisz 5. lett a 600-asok kozott Leon Haslam nyert Matt Bond elott, az oreg Haslen, Ron negyedik lett.
Ez komoly vazze! :shock: :grin: :smt023
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Post by FélSvéd »

majd lesz kesobb beszamolo, most csak annyit hogy itt vannak meg Ron Haslam, meg a fia Leon Hasdlam, Jeremy Mc Williams, meg a komplett angol Superbike magazin tesztelo gardaja, en pl jobbat mentem ma mint Kenny Pride
Berisz 5. lett a 600-asok kozott Leon Haslam nyert Matt Bond elott, az oreg Haslen, Ron negyedik lett.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Érdekes, amiket a pályáról írsz.
Egyrészről a videók alapján nagyon fasza kis pálya, másrészt pedig valószínűleg nem véletlen, hogy nagyon sok új sportmotort itt mutatnak be illetve tesztelnek.

Az időkhöz annyit, hogy Benzso a 848-as Ducati bemutatóján 1:53,5-öt ment itt a csontszéria géppel, utcai Supercorsákkal.
Michael Neeves 1:46 körül ért körbe az 1000-es összehasonlítón a széria motorokkal, míg McWilliams 1:43-at tudott Power Race-szel.
Szóval kapjátok össze magatokat! :lol:

Tibinek igaza van: a TT-ket John McGuinness nyeri zsinórban, Jeremy McWilliams pedig volt GP-menő, 43 éves, idén az új Triumph csapatban fogja húzni a gázt a Supersport VB-n.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Post by ddt500 »

FélSvéd wrote: De ha jól látom akkor az olvasóim is belefáradtak a beszámolókba.

Mellik az? :shock: a McWilliams? Vagy a McGuinnes?? :twisted:
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Post by FélSvéd »

Elsö nap Almeria
Este amikor megérkeztünk a pályára, bepakoltunk a boxba, feldobtuk a melegitöket, és Beregisztráltunk, jelentkeztünk a versenyekre elmentünk a Almeriába, beültünk vacsorázni 10-en, a Ricsi-Aszalos-Apriliás csapat nem volt velünk. A város iszonyat nyüzsgös és hangulatos.
Reggel majdnem elsöre kitaláltunk a pályára. Öfelsége ment egy kört robogoval pályavizsgálat cimén, de senki nem zavarta le. Elég érdekes az idöbeosztás mert van freies fahren is, aztán csoport osztás, délután megint freies fahren és ismét csoport.
A pálya nagyon idegennek tünik, de talán ugy fogalmazom inkább hogy tanulhatatlan. Egy teljes nap után sem igazán merjük ugy tolni ahogy már kéne. Két olyan kanyar is van amit vakon kellene belöni, de egyikünk sem meri ezért ott rengeteg idöt vesztünk. Van egy irtozatos hosszu szabályos balos kanyar ahol kb negyedoráig utazunk mozdulatlanul lapon 160-al. Ebben a kanyarban már gondolkoztam rajta talán le kéne tenni a térdemet hamár ugyis ráérek, de aztán elvetettem ezt a marhaságot. Van egy olyan hosszú hátso egyenes, mint egy reptéri leszállópálya. Az órám a végén 299 mutat, de hát ugy két foggal kissebb az elsö lánckerék ezért van benne csalás. Na ennek a végén derékszögü a kanyar, ott jopáran befeküdtek már ma is.
Nagyon sok angol van itt, egyiknek láttam a hátán egy Mc Williams, de azt nemtom hogy ez az az ember e aki nyeri a TT-ket. De ha keverem a neveket majd Viking igazit
Szóval a papriforma a mai sorrend:
Berisz 1:52
Öfelsége 1:54
**** 1:57
Lajcsi 2:00 , de neki orvosi igazolása van mert taknyos és szarul érzi magát.
Apriliás Marci 2:03
Szóval egész nap ingyen van a kávé, este hattol a sör is, ingyen van a transzponder, és ingyen vannak a versenyek, én 2 versenyre neveztem, Berisz is Öfelsége is, Lajcsi is, de szerintem ö majd szokás szerint nem indul el.
Este kinyomtatták személyenként mindenkinek az összes köridejét.
A pálya nagyon durván zabálja a gumit, meglepö modon sokkal hidegebb van a pályán mint Cartagenában. Ma már 2 szer cseréltem gumit, este feltettem egy Battlax medium slicket. Berisz is Öfelsége is cseréltek gumit. Lajcsi kevesebbet ment ma mert nincs jol, viszont igy tovább tart a gumija
Szóval összefoglalom, nem tudjuk eldönteni hogy:
1 nem szerettük meg a pályát
2 nem ismerjük a pályát még
3 fásultak vagyunk e mert nem tartottunk szünnapot
4 vagy tán fáradtak vagyunk-e
Lehet hogy holnap este már minden felsorolt verzio hamis lesz.
De ha jol látom akkor az olvasoim is belefáradtak a beszámolókba.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Post by FélSvéd »

Bérczi Jani wrote:Tacsi milyen időt karcolt?
Ja,most olvasom.Ilyesmire tippeltem.Érdekes az hogy M@T a Hringen 2:04-et ment már,Te **** meg 13 és 20 közöt ingázol.Ezzel azt akarom mondani,hogy neked nagyon nem fexik a Hring :roll:
Jól látod, de nem adtam még fel, nem szoktam kihagyni egy Hringes napot sem ha otthon vagyok,
Na majd Almeriában visszaveszem a dobogos helyet.
ugy tünik iszonyat tempos pálya, nagysebességü kanyarokkal van tele
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
Locked

Return to “2008 szervezett pályanapok”