Kakucsring

Szabad topicnyitás!

Moderator: ddt500

User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Kakucsring

Post by viking »

:smt023
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Kakucsring

Post by ddt500 »

Na a mai kukucsring elsődleges célja a motorok tesztelése volt. Egyáltalán működik-e rajtuk minden?
Két napja még nem fűlött a fogam hozzá "mert hát mit csináljak én ottan??" de tegnap már vigyorogtam a gondolatra, hogy végre motorozhatok. Rendek Robival mentünk ki ebben a gyönyörű időben. 11 körül értünk a pályára ahol néma csend fogadott minket. Összesen ketten voltak rajtunk kívül egyikük Chrobák János volt a másik egy idősebb fickó akit a Jani oktatott.
Olyan szinten stresszmentes volt egy Hungaroringes pályanaphoz képest, hogy azt el nem tudom mondani. Elég annyi, hogy tudtam reggelizni és már a pályára érkezéskor éhes voltam. Amikor a Hringre megyünk ökölbe szorul a gyomrom és egész nap nem eszem. :lol:
Szépen komótosan leraktuk a motorokat, felöltöztünk, én gumimelegítőztem csak a hecc kedvéért. Robinak ez volt az első motorozása a K7 1000-rel szóval részéről azért volt némi izgalom.
Nekem az első pár menet nagyon rossz volt. A motor hátul kapott +4mm emelést az eddigihez szóval állandóan be akart esni a kanyarba. Tempó ugye nem volt így folyamatosan rámotoroztam a rázókőre és néha úgy éreztem, hogy csúszik az eleje ami ugye nem tesz jót az önbizalomnak. Aztán ahogy telt az idő meg a körök kezdtem belejönni. Semmi komoly mert térdelni nem tudtam de azért valami volt már. A nap nagy részében végig 3-ban mentem a végén jöttem rá, hogy ez kanyarban 3 egyenesben 4000-es fordulatot jelent. Mondjuk nem is fostam le a bokámat. :lol:
Csúcsidőben 6-an is voltunk a pályán aminek mind a két irányát használtuk. Amerre az első felmenő ember ment arra mentünk. Első vagy második felmenetel után ettünk egy hot dogot, a harmadik után meg szundítottam egyet az utánfutón. :smt005
A motor tényleg csak működésügyileg lett letesztelve. Váltani nem váltottam és akármelyik irányt használtuk csak egy "féktáv" volt. Feltoltam középre a villán a kötegelőt hát nem is ment le. :roll:
Nyilván a fék sem lett letesztelve de annyi pozitívum van, hogy végre lehet forgatni az első kereket ha emelőn van a motor. Ez mindenképpen jó jel.
Az uccsó pár menetre felraktam a kamerát hogy dokumentálva legyen a bénázásom meg felvettem a Robit is oszt ennyi.
A pálya pozitív csalódás volt főleg infrastruktúra ügyileg. Rendes mosdó, rendes büfé, emberi árak...adtak kölcsön hosszabbítót. :grin: 7000-é mehetek egész nap.
A MAMS-os vizsga se kellett nekik (bár meg van). Jól elfáradtunk mind a ketten, 5 után jöttünk el.
Első napnak jó volt. Majd feltolom a videókat. :smt006
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Kakucsring

Post by viking »

Nem megy.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Kakucsring

Post by ddt500 »

Kedden elvileg megyünk a Robival letesztelni a gépeket. Valaki esetleg???
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Kakucsring

Post by Free »

: offtop2 :
atesy

Én voltam kétszer , nos hirtelen annyi, hogy a célegyenes utáni kanyar elég csúszós, csak óvatosan, meg elég szűk kicsi pálya, egy két kanyar elég picike, nincs sok korigálási lehetőség , a célegyenesben én max 140 et értem el , de utánna alíg bírtam lefékezi, eléggé eszi a gumit , teljesen mindeggy mien gumával mész látványosan kopik, viszont szerintem annyira meg nem tapad. Az ezredes csak böfögött végig.
Habár én csak kezdő pályzó lennék. : offtop2 :

Srácok engem lehet érdekel ez a kakucs ring télire egy kis gyakorlás jó időben jó lenne , nem a lapolás lenne számomra a lényeg hanem a motoron való, helyes testpozició gyakorlása , szerintetek kivitelezhető?
Majd 1x felnövök :)
User avatar
atesy
Posts: 472
Joined: 2009.05.28. 10:41
Motorom: GSX-R 600 K7
Itt motorozok: BpIX - Hring - BpIX
Köridő(k): hring=2:15,0

Re: Kakucsring

Post by atesy »

nem kakucs, de hasonlo gokartpálya arad mellett, innen van valakinek esetleg tapasztalata? :smt003
a pálya neve némelyeknek külön érdekes lehet. :smt005
http://www.gokartmagazin.hu/go/versenypalyak/7/125/33
User avatar
motorosmanó
Posts: 1975
Joined: 2007.11.30. 15:53
Motorom: -
Itt motorozok: ahol csak tudok
Location: Pest megye-Göd

Re: Kakucsring

Post by motorosmanó »

Ma voltam Gabesszal kanyarogni kint a Kakucsringen. Elég nehezen találtam meg, fél9-re oda is értem. Akkor már Gabesz rótta a köröket. Bementem leparkoltam mértem guminyomást. Elől nagyon leeresztettem véletlen, aztán úgy maradt, mert nem volt a közelben levegő. Gondoltam majd jó lesz ha bemelegszik. az első 20-25 kör nagyon szokatlan volt, sikánból sikánba menet nem találtam a helyem. Újra felmentünk egy kis pihenő után és az olyan 35-40. körben kezdtem megszokni a pályát mindkét irányba. Aztán felragasztottuk a kamerákat, enyém a faridomon volt, hátra felé nézve(Gabeszt vettem), Neki meg a tankon volt. Sikerült egy nagyon jó menetet mentünk, kb. 15 kört, elég tempósan, lendületesen. sikerült hátul a rinyát lenullázni, a Conti gumi még mindig nem volt meleg, üzemő hőfokon, kb 60 fokos lehetett, viszont ragad. Nagyon fog. Én szerintem ez a gumi alacsonyabb hömérsékleten fog, mert máshol is probáltam már felmelegiteni, és nem megy fel. Pedig ma napon 27 fok volt, aszfalt is kiváló volt. Mindenesetre az agyon kopott hátso Contimrol lekopott a minta most már olyan mint egy slick. A kamerázás után lementünk pihenni, ittunk aztán megjelentek a 125ösök a pályán. Ifjú titánok. Egészen délig csak mi ketten voltunk Gabesszal a pályán. ujra bekapcsoltuk a kamerát de már nem tudtunk olyan jól menni érzésem szerint mint az előző menetben, viszont olyannyira belejöttem, hogy az első gumimról is eltűnt a rinyacsik a második menetben :) Aztán 2kor feladtuk a menetet, hagytuk a kicsiket edzeni, über brutált mennek a kis 125össel. Nekem meg olyannyira elkopott a hátso gumim, hogy nem kockáztattam, mert még haza is kellett jönni ami 115km. Röviden ennyi. Jó napot zártam érzésem szerint tanultam megint, ezekkel a gyors kanyarba dobálásokkal, akár utcán is hasznát vehetem.
User avatar
K
megélhetési szemfényvesztő
Posts: 1058
Joined: 2008.01.24. 16:04
Köridő(k): hring=2:09,160

Kakucsring

Post by K »

START!
Post Reply

Return to “Egyebek”