Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Szabad topicnyitás!

Moderator: ddt500

Hová viszed a motorod felkészíteni?

Márkaszerviz
8
17%
Független motor-szerviz
11
23%
Speciális tuning-műhely (pl.Végh Jana, Ago, stb.)
5
10%
Otthon bütykölöm a motoromat a sufniban
24
50%
 
Total votes: 48

User avatar
snake
Posts: 441
Joined: 2008.02.19. 14:21
Location: Szt.Endre

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by snake »

FélSvéd wrote: a K9 re lehet hogy polidom lesz ( a gyorszár nagyon tetszik, habár nem szeretek szerelni) de össze akarom hasonlitani az árakat.
Gyorszárakat bármelyikre rakhatsz, azért nem kell a Dúzs Petihez menni.

Szerintem akinek úgy passzolt bármelyik pályaidom, hogy rádobta a motorra és kész, annak kb akkora mázlija volt, mint egy lottó 5-össel. Ezeket nem az esztétikum miatt gyártják és veszik. Mindegyiket farigcsálni kell, még a legjobb minőségűeket is (saját tapasztalat, pl. sebimoto). A legstresszmentesebb megoldás, ha a gyártóhoz viszed a motort, és felrakatod vele. Van rutinja és megfelelő szerszámai. Nekem Robi rakta fel az első idomot az RR-re, fasza is volt. Amikor nekem kellett szenvednem vele, szidtam is a tótot... :razz:
Nem a motorozás a luxus, hanem a család!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by FélSvéd »

motorosmanó wrote:De kevés ilyen ember van aki 3 év alatt nem taknyol :)
pedig nem sporolok a pályanapokkal
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
motorosmanó
Posts: 1975
Joined: 2007.11.30. 15:53
Motorom: -
Itt motorozok: ahol csak tudok
Location: Pest megye-Göd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by motorosmanó »

De kevés ilyen ember van aki 3 év alatt nem taknyol :)
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by FélSvéd »

az én szlovák idomom is repedezik de csak a tankboritás a tanksapka körül.
viszont nem mindenki tudja ugy csinálni az idomot hogy az anyagba kever festéket, tehát ha csuszok az idomon attol még rizlakék marad, nem mindenki vágja bele a lámpákat és a hátso ülést. Amikor rendeltem az idomot akkor még utcán is használtam ezért kellettek a lámpakivágások meg a hátso ülés és ezt sem kapod meg bárhol, tehát vannak a Robinak elönyei is. Valljuk meg öszintén kész csoda hogy az én kb 100 pályanapom után még meg van az idom, bárki más ennyi pályanap után már a tizedik idomot emésztené, tehát az hogy 3 év után jött elö a repedés probléma az a legtöbb pályázonál elö sem fordul mert 3 évet kevés idom bir ki épségben egy pályaörült alatt
ennek ellenére a K9 re lehet hogy polidom lesz ( a gyorszár nagyon tetszik, habár nem szeretek szerelni) de össze akarom hasonlitani az árakat.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by RB26DET »

almano wrote:Fel akartam dobni a temat de nem hittem, hogy lesz belole valami. Akkor itt a kerdes:
Kinek mi a fontos egy jo versenyidomban?
Nekem az a velemenyem tapasztalatbol, hogy egy versenyidom legyen eros, de ugyanakkor nagyon hajlekony es ne ugy torjon mint egy uvegtabla(vannak olyanok). Ha tul vastag akkor tul nehez, es valoszinu nem hajlik elegge, ha tul vekony es hajlik jol akkor meg lehet hogy egy kisebb csuszasnal is mar ateg. Meg kell talani a megfelelo osszhangot a vastagsaga es hajlekonysag kozott. Azon is rengeteg mulik, hogy milyen technologiaval es milyen gyantaval csinaljak. Altalaban az epoxy gyantas cuccok sokkal jobbak mint a polyester gyantak...
Velemenyek? Akar a gyartoktol is.
detto!
:smt023
Image
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by RB26DET »

csubakka wrote:
Bérczi Jani wrote:Ismerem az embert.
Mind1 Ő így látja,semmi gond.Terveim közt szerepel egy idomcsere tavasszal,majd elmondom én is a véleményem,saját tapasztalat alapján.
milyen van most? miért cseréled le? és milyen lesz?
Szlovák(pascalplast).Repedezik több helyen,"csúnyán"illeszkedik.Dúzs Péter féle idom lesz(polidom)
Image
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by almano »

Fel akartam dobni a temat de nem hittem, hogy lesz belole valami. Akkor itt a kerdes:
Kinek mi a fontos egy jo versenyidomban?
Nekem az a velemenyem tapasztalatbol, hogy egy versenyidom legyen eros, de ugyanakkor nagyon hajlekony es ne ugy torjon mint egy uvegtabla(vannak olyanok). Ha tul vastag akkor tul nehez, es valoszinu nem hajlik elegge, ha tul vekony es hajlik jol akkor meg lehet hogy egy kisebb csuszasnal is mar ateg. Meg kell talani a megfelelo osszhangot a vastagsaga es hajlekonysag kozott. Azon is rengeteg mulik, hogy milyen technologiaval es milyen gyantaval csinaljak. Altalaban az epoxy gyantas cuccok sokkal jobbak mint a polyester gyantak...
Velemenyek? Akar a gyartoktol is.
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
motorosmanó
Posts: 1975
Joined: 2007.11.30. 15:53
Motorom: -
Itt motorozok: ahol csak tudok
Location: Pest megye-Göd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by motorosmanó »

Bérczi Jani wrote:Ismerem az embert.
Mind1 Ő így látja,semmi gond.Terveim közt szerepel egy idomcsere tavasszal,majd elmondom én is a véleményem,saját tapasztalat alapján.
Természetesen én nem lebeszélni akarok senkit, énis csak azt mondom amit a közvetlen közelembe mondanak. mivel nincs saját tapasztalatom,én nemtudok véleményt nyilvánítani. De ezis olyan,hogy ki milyennek akarja látni. :) lehet valakinek már az nem stimmel, hogy későn érkezik meg az idom, és akkor már totál elmegy a kedve az egész idomostol, és fikázza. aztán lehet tényleg kaka. :)
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by RB26DET »

Ismerem az embert.
Mind1 Ő így látja,semmi gond.Terveim közt szerepel egy idomcsere tavasszal,majd elmondom én is a véleményem,saját tapasztalat alapján.
Image
User avatar
motorosmanó
Posts: 1975
Joined: 2007.11.30. 15:53
Motorom: -
Itt motorozok: ahol csak tudok
Location: Pest megye-Göd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by motorosmanó »

ddt500 wrote:
motorosmanó wrote:
Bérczi Jani wrote:
motorosmanó wrote:Én pont tegnap beszéltem egy pályázós szakival, aztmondja a Dúzs féle pályaidom retek. megoszlanak a vélemények.
Kifejtenéd bővebben mit értett a kolléga azon hogy "retek"?
Nem egy paraszt suhanc ember mondta, egy elég megbizható ember tapasztalta. Állitása szerint alig lehetett feltenni, össze vissza kellett reszelgetni, és nem passzoltak a lyukak az illeszkedésnél. Lehet,hogy kivételes eset, de ő aztmondta soha többet, és nem is ajánlja senkinek.
De ki az a megbízható ember?? A nevét akarjuk tudni!!
Horváth László. és a csapata. Miklosy Tomiék.Horimoto. Dodorék.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by ddt500 »

motorosmanó wrote:
ddt500 wrote:Ha a manó haverja azt mondja szar akkor az szar is!! :lol: Légyszíves szólj a Dávidnak, hogy menjen le a műhelybe és gyújtsa fel az enyémet is!! :smt044
kimondta,hogy a haverom? Egy elismert szerviztechnikus. nem egy motort készitett már fel pályára, és van neve a motoros társadalomban.
És mi az?
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
motorosmanó
Posts: 1975
Joined: 2007.11.30. 15:53
Motorom: -
Itt motorozok: ahol csak tudok
Location: Pest megye-Göd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by motorosmanó »

ddt500 wrote:Ha a manó haverja azt mondja szar akkor az szar is!! :lol: Légyszíves szólj a Dávidnak, hogy menjen le a műhelybe és gyújtsa fel az enyémet is!! :smt044
kimondta,hogy a haverom? Egy elismert szerviztechnikus. nem egy motort készitett már fel pályára, és van neve a motoros társadalomban.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by ddt500 »

motorosmanó wrote:
Bérczi Jani wrote:
motorosmanó wrote:Én pont tegnap beszéltem egy pályázós szakival, aztmondja a Dúzs féle pályaidom retek. megoszlanak a vélemények.
Kifejtenéd bővebben mit értett a kolléga azon hogy "retek"?
Nem egy paraszt suhanc ember mondta, egy elég megbizható ember tapasztalta. Állitása szerint alig lehetett feltenni, össze vissza kellett reszelgetni, és nem passzoltak a lyukak az illeszkedésnél. Lehet,hogy kivételes eset, de ő aztmondta soha többet, és nem is ajánlja senkinek.
De ki az a megbízható ember?? A nevét akarjuk tudni!!
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
motorosmanó
Posts: 1975
Joined: 2007.11.30. 15:53
Motorom: -
Itt motorozok: ahol csak tudok
Location: Pest megye-Göd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by motorosmanó »

Bérczi Jani wrote:
motorosmanó wrote:Én pont tegnap beszéltem egy pályázós szakival, aztmondja a Dúzs féle pályaidom retek. megoszlanak a vélemények.
Kifejtenéd bővebben mit értett a kolléga azon hogy "retek"?
Nem egy paraszt suhanc ember mondta, egy elég megbizható ember tapasztalta. Állitása szerint alig lehetett feltenni, össze vissza kellett reszelgetni, és nem passzoltak a lyukak az illeszkedésnél. Lehet,hogy kivételes eset, de ő aztmondta soha többet, és nem is ajánlja senkinek.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Pályamotor felkészítés - almano a Topic-gazda.

Post by ddt500 »

Ha a manó haverja azt mondja szar akkor az szar is!! :lol: Légyszíves szólj a Dávidnak, hogy menjen le a műhelybe és gyújtsa fel az enyémet is!! :smt044
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Post Reply

Return to “Egyebek”