telemetria, Race Chrono

Beállítások, alkatrészek, tuning

Moderator: ddt500

gtommi
Posts: 82
Joined: 2009.08.02. 14:21
Motorom: Yamaha XT660R
Itt motorozok: Közút
Köridő(k): Hring=2:19,75
Location: Budapest
Contact:

Re: telemetria, Race Chrono

Post by gtommi »

almano wrote:Nagyszeru! Most hirtelen nem is tudom, hogyan kell. Varjuk meg Tommi-t az instrukciokkal. Tenyleg nagyon kivancsi vagyok ra!!
Adatokat PC-re exportálni a következőképpen lehet:

Previous sessionban megnyitod a tegnapi sessiont -> Lap times megnyitása -> options -> export ->Type: Vbox (.vbo) -> select, Scope -> all laps (vagy best lap, amelyik szimpatikus).

Ezt követően beállítástól függően a telefon memóriájába vagy a mem.kártyára a RaceChrono\Exports könyvtárban lesz a .vbo fájl.

Átmásolod PC-re és megnyitod a http://www.performancebox.co.uk/dlsoftware.html helyről letöltött és installált programmal.

Load all -> megkeresed a .vbo-t, betöltés után lesz 1 hibaüzenet, de azzal nem kell foglalkozni (egyébként Tools gomb -> File repaira kell kattintani).

Bal egérgombbal fogd és viddel kijelölés balról jobbra húzva: nagyítás a grafikonon, ugyanez jobbról balra húzva kicsinyítés.
Ha nagyítva van a grafikon akkor jobb egérgomb fogd és viddel tudod jobbra balra húzogatni.

Jobb lent látod a pálya MAP-ot. Van 1 kurzor rajta ami épp az aktuális poziciót mutatja. Úgy kattints a grafikonon hogy a kurzor a kb a célvonalon legyen (egyébként lehet elvileg bárhol), majd katt a Set start / Finish gombra. Ezt követően katt a Lap timing gombra. Elkezd dolgozni, sajnos van, hogy nem minden köridőt dob ki, illetve a telefonon mért értéktől pár tized sec eltérés van.
Kiválasztod a kívánt kört, (zölddel jelöli a Best Lapot), majd katt a Graph Run oszlopban lévő ikonra majd a felugró ablakban pedig a Main Runra.

Ekkor csak a legjobb köridődet elemzi 1 grafikonon. Alap estben a sebességet rajzolja a grafikon, de beállítható még sok más dolog is, bár azok kevésbé érdekesek illetve nem mindig tűnnek valósnak az adatok.


Egyébként nem muszáj exportálni a sessiont, ahhoz hogy megtudj nézni 1-2 kör grafikonját.
A kívánt sessiont megnyitod -> Lap times-t megnyitod -> kijelölöd a kívánt kört amiről grafikont akarsz nézni -> options ->open deatils -> ismét options -> open graph.

Alapesetben talán a sebesség van a függőleges tengelyen, ha mégsem akkor a grafikonnál -> options -> graph settings -> GPS Channels -> GPS speed legyen be x-elve.

Lehet zoomolgatni a grafikont ill pályát is, közben a kurzor a pálya adott szakaszán foglal helyet.
Ha nem a leggyorsabb kört választod, akkor lehet hogy 2 grafikon (egy sárga és egy mustár színű) lesz látható. Ebből az egyik a Best Lap, ahhoz rajzolja ki az éppen kiválasztott kör grafikonját, így jól láthatók a sebességbeli és egyéb különbségek.

A fentiekhez az kell hogy vagy a .vbo fájl átkülditek egymásnak, vagy a Racechrono\Sessions könyvtárban az aktuális dátumhoz tartozó 3 fájl átküldöd a másik félnek ő pedig a telefonján/PDA-ján megnyitja és ott elemzi.
http://www.gpsidomeres.hu - GPS alapú köridőmérés
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: telemetria, Race Chrono

Post by almano »

FélSvéd wrote:
almano wrote:Szeretnenk latni a telemetriat es terkepet Brno-bol!!!
hát azt még nem tudom hogy megmutatni hogy kell
azt sem hogy milyen egyéb progikkal lehet jobban megnyitni/monitorra tenni
Egyelöre azt tudom hogy a telfonomban van egy session ahol a legjobb kör 2:21.41 és van benne sok 22 es kör is
erre a kis okos race chrono azt mondja hogy ebböl a 8 körböl a tudásomat egy optimális körbe összepakolva lehetett volna egy optimális 2:20.83 as kör, tehát ha a legjobb sektorokat összerakja akkor ezt kellett volna mennem hehe
mit akarsz tudni?
vagy okits hogy hogy teszem fel térképestöl?
Hol vagy Tommi?

mindenestre multkor azt irtam hogy Brnoban 6 helyen is 200 fölé zavarom a gépet, de ezt akkor az onboard videom bizonyitotta is. De köztudott hogy az én áttételem ultra brutális tehát az orám csal.
Viszont megnyugvással közlöm hogy a GPS sebességmérés ( ami sokkal pontossabb az orámnál) is bizonyitja hogy 5 helyen igy is valós 200 felett megyek.
Nagyszeru! Most hirtelen nem is tudom, hogyan kell. Varjuk meg Tommi-t az instrukciokkal. Tenyleg nagyon kivancsi vagyok ra!!
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: telemetria, Race Chrono

Post by FélSvéd »

almano wrote:Szeretnenk latni a telemetriat es terkepet Brno-bol!!!
hát azt még nem tudom hogy megmutatni hogy kell
azt sem hogy milyen egyéb progikkal lehet jobban megnyitni/monitorra tenni
Egyelöre azt tudom hogy a telfonomban van egy session ahol a legjobb kör 2:21.41 és van benne sok 22 es kör is
erre a kis okos race chrono azt mondja hogy ebböl a 8 körböl a tudásomat egy optimális körbe összepakolva lehetett volna egy optimális 2:20.83 as kör, tehát ha a legjobb sektorokat összerakja akkor ezt kellett volna mennem hehe
mit akarsz tudni?
vagy okits hogy hogy teszem fel térképestöl?
Hol vagy Tommi?

mindenestre multkor azt irtam hogy Brnoban 6 helyen is 200 fölé zavarom a gépet, de ezt akkor az onboard videom bizonyitotta is. De köztudott hogy az én áttételem ultra brutális tehát az orám csal.
Viszont megnyugvással közlöm hogy a GPS sebességmérés ( ami sokkal pontossabb az orámnál) is bizonyitja hogy 5 helyen igy is valós 200 felett megyek.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: telemetria, Race Chrono

Post by almano »

Szeretnenk latni a telemetriat es terkepet Brno-bol!!!
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: telemetria, Race Chrono

Post by ddt500 »

FélSvéd wrote:
ddt500 wrote:
FélSvéd wrote: szerintem az analiziseinket ki kellene bövitenünk a szektororkra is. Mivel mindannyian ugyanazon az Hungaroringes pálya alapon dolgozunk amit a Rece Chrono oldalrol tötöttünk le egy a szektoridöket is összehasonlitgathatnánk, hogy melyikünk melyik szektorba gyorsabb. A köridökön belül mindenkinek 6 szektoridöre van bontva egy kör.
Ez jó ötlet mert itt nincs olyan, hogy ki mennyire nézi el a diagrammot. :smt023 Már csinálom is. Ha esetleg valaki el akarja küldeni a Split pontokhoz tartozó adatokat akkor legyen szíves 1 körhöz tartozókat küldeni. Előre idő mögötte az áthaladási sebesség.
remélem ugy értetted hogy a listán lévö kör szektoridejeit küldjék!!!!
Természetesen.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: telemetria, Race Chrono

Post by FélSvéd »

ddt500 wrote:
FélSvéd wrote: szerintem az analiziseinket ki kellene bövitenünk a szektororkra is. Mivel mindannyian ugyanazon az Hungaroringes pálya alapon dolgozunk amit a Rece Chrono oldalrol tötöttünk le egy a szektoridöket is összehasonlitgathatnánk, hogy melyikünk melyik szektorba gyorsabb. A köridökön belül mindenkinek 6 szektoridöre van bontva egy kör.
Ez jó ötlet mert itt nincs olyan, hogy ki mennyire nézi el a diagrammot. :smt023 Már csinálom is. Ha esetleg valaki el akarja küldeni a Split pontokhoz tartozó adatokat akkor legyen szíves 1 körhöz tartozókat küldeni. Előre idő mögötte az áthaladási sebesség.
remélem ugy értetted hogy a listán lévö kör szektoridejeit küldjék!!!!
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: telemetria, Race Chrono

Post by ddt500 »

FélSvéd wrote: szerintem az analiziseinket ki kellene bövitenünk a szektororkra is. Mivel mindannyian ugyanazon az Hungaroringes pálya alapon dolgozunk amit a Rece Chrono oldalrol tötöttünk le egy a szektoridöket is összehasonlitgathatnánk, hogy melyikünk melyik szektorba gyorsabb. A köridökön belül mindenkinek 6 szektoridöre van bontva egy kör.
Ez jó ötlet mert itt nincs olyan, hogy ki mennyire nézi el a diagrammot. :smt023 Már csinálom is. Ha esetleg valaki el akarja küldeni a Split pontokhoz tartozó adatokat akkor legyen szíves 1 körhöz tartozókat küldeni. Előre idő mögötte az áthaladási sebesség.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: telemetria, Race Chrono

Post by FélSvéd »

gtommi wrote:Itt vagyok! :)
Nemsokára felrakom az oldalra, hogy 2 helyen is lehet kérdezgetni + adatot beküldeni.
RaceChronoval mérted ezeket az értékeket ****? Ha igen akkor örülök, h műxik a cucc :smt023
igen a race chronoval, mégegyszer köszi
az antennát a farokidomra ragasztottam, telo a belsözsebbe.
szerintem az analiziseinket ki kellene bövitenünk a szektororkra is. Mivel mindannyian ugyanazon az Hungaroringes pálya alapon dolgozunk amit a Rece Chrono oldalrol tötöttünk le egy a szektoridöket is összehasonlitgathatnánk, hogy melyikünk melyik szektorba gyorsabb. A köridökön belül mindenkinek 6 szektoridöre van bontva egy kör.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
atesy
Posts: 472
Joined: 2009.05.28. 10:41
Motorom: GSX-R 600 K7
Itt motorozok: BpIX - Hring - BpIX
Köridő(k): hring=2:15,0

Re: telemetria, Race Chrono

Post by atesy »

****, és végül hogy mérted? kiragasztottad, vagy csak zsebretetted?
ddt, van az elektronikaban is jopar hsz, azokat is atpakolhatnad ide :idea:
gtommi
Posts: 82
Joined: 2009.08.02. 14:21
Motorom: Yamaha XT660R
Itt motorozok: Közút
Köridő(k): Hring=2:19,75
Location: Budapest
Contact:

Re: telemetria, Race Chrono

Post by gtommi »

Itt vagyok! :)
Nemsokára felrakom az oldalra, hogy 2 helyen is lehet kérdezgetni + adatot beküldeni.
RaceChronoval mérted ezeket az értékeket ****? Ha igen akkor örülök, h műxik a cucc :smt023
http://www.gpsidomeres.hu - GPS alapú köridőmérés
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: telemetria, Race Chrono

Post by ddt500 »

A Hungaroringes topicba szoktuk rakni. :wink: Mindjárt kész.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

telemetria, Race Chrono

Post by FélSvéd »

Nem találtam hogy lenne erre külön topicunk, és szerintem a jövöben erröl a témárol egyre több szó lesz.
Remélem GTommi idetalál és segit minket a technikával.

Image


itt vannak az én mai adataim, majd Tibi beteszi a táblázatba:
k9
Brigi slick
fosos soför
és az adatok sorrendben

248.8
57
194.4
72.6
115.1
216.8
106.5
139
84.2
156.5
69.2
93.3
86.1
141.6
108.7
197.6
71.5
137.7
67.6
75.7
köridö 2:05.71
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
atesy
Posts: 472
Joined: 2009.05.28. 10:41
Motorom: GSX-R 600 K7
Itt motorozok: BpIX - Hring - BpIX
Köridő(k): hring=2:15,0

Re: Elektronika

Post by atesy »

ezek utan meg sem merek szolalni. pedig elötte még akartam irni. :smt033
Proxymo wrote:A Windows CE 6, az egy új OS és teljesen más mint a Windows CE 5.0, 5.01, 5.02. Az utóbbi kernel-ek a Windows Mobile 5, 6, 6.1 és majd a 6.5-öt futtatják. A Windows Mobil a konzumer neve a Windows CE 5.x-nek (plus UI) és főleg "okos telefonokon" futnak.
A Windows CE 6 is egy embeded OS, de sokkal komolyabb mint az 5, nem is ugyan az a codebase. Ez egy teljesen multitask-os, virtualizált OS, egy subset-je a nagy Win32-nek és a készülék gyártók állítják össze, konfigurálják (a licencet is ők adják), az ő kütyüjüknek megfelelően. Általában autókban, nyomtatófénymásolókbankban, ATM-ekben, GPS-ekben, pénztárgépekben futnak.
A WinMo (WinCE 5.x) az mindig ugyan az és maga (az MS állítja össze), a telefongyártók már csak beállításokat eszközölnek és programat telepítenek rá. Amúgy a WinMo is egy sub-subset-je a Win32-nek. Csak 32 program futhat egyszerre, a programok max 32MB címteret használhatnak. WinCE6-on ez utóbbi 2GB, a programok száma 32k lehet.
Nemsokára a Windows Mobil 6.5 átneveződik Windows Phone-ra és továbbra is a WinCE5-öt fogja használni az olcsóbb kütyükben. Ez után jön ki a WinPhone 7 ami teljesen új lesz és végre majd nem egy teljes Win32,.NET4,SL3-lesz, minden finomságával együtt a drágább, főleg vállalati készülékek számára. WinCE5 és 6 mindketten többféle CPU is futnak: x86, SH4, ARM, MIPS, PPC.
Szóval egy WinMo5/6-ra készített program nem valószínű, hogy fog futni egy WinCE6-on. Van rá lehetőség, de valószínű, hogy nem bajlódtak ezzel fejlesztők. Mindamellett, hogy a CPU sem biztos, hogy stimmel. Ha ARM-os a GPS berendezés, akkor talán...

//Az utóbbi hetekben fejlesztek WinMo6-ra komolyabban, így kicsit képbe kerültem.
gtommi
Posts: 82
Joined: 2009.08.02. 14:21
Motorom: Yamaha XT660R
Itt motorozok: Közút
Köridő(k): Hring=2:19,75
Location: Budapest
Contact:

Re: Elektronika

Post by gtommi »

Proxymo wrote:A Windows CE 6, az egy új OS és teljesen más mint a Windows CE 5.0, 5.01, 5.02. Az utóbbi kernel-ek a Windows Mobile 5, 6, 6.1 és majd a 6.5-öt futtatják. A Windows Mobil a konzumer neve a Windows CE 5.x-nek (plus UI) és főleg "okos telefonokon" futnak.
A Windows CE 6 is egy embeded OS, de sokkal komolyabb mint az 5, nem is ugyan az a codebase. Ez egy teljesen multitask-os, virtualizált OS, egy subset-je a nagy Win32-nek és a készülék gyártók állítják össze, konfigurálják (a licencet is ők adják), az ő kütyüjüknek megfelelően. Általában autókban, nyomtatófénymásolókbankban, ATM-ekben, GPS-ekben, pénztárgépekben futnak.
A WinMo (WinCE 5.x) az mindig ugyan az és maga (az MS állítja össze), a telefongyártók már csak beállításokat eszközölnek és programat telepítenek rá. Amúgy a WinMo is egy sub-subset-je a Win32-nek. Csak 32 program futhat egyszerre, a programok max 32MB címteret használhatnak. WinCE6-on ez utóbbi 2GB, a programok száma 32k lehet.
Nemsokára a Windows Mobil 6.5 átneveződik Windows Phone-ra és továbbra is a WinCE5-öt fogja használni az olcsóbb kütyükben. Ez után jön ki a WinPhone 7 ami teljesen új lesz és végre majd nem egy teljes Win32,.NET4,SL3-lesz, minden finomságával együtt a drágább, főleg vállalati készülékek számára. WinCE5 és 6 mindketten többféle CPU is futnak: x86, SH4, ARM, MIPS, PPC.
Szóval egy WinMo5/6-ra készített program nem valószínű, hogy fog futni egy WinCE6-on. Van rá lehetőség, de valószínű, hogy nem bajlódtak ezzel fejlesztők. Mindamellett, hogy a CPU sem biztos, hogy stimmel. Ha ARM-os a GPS berendezés, akkor talán...

//Az utóbbi hetekben fejlesztek WinMo6-ra komolyabban, így kicsit képbe kerültem.
Köszi a kimerítő előadást :), mostmár tudom mi a különbség a CE és a többi OPrendszer között. Hogy fut-e CE-n arról majd snake beszámol.
http://www.gpsidomeres.hu - GPS alapú köridőmérés
gtommi
Posts: 82
Joined: 2009.08.02. 14:21
Motorom: Yamaha XT660R
Itt motorozok: Közút
Köridő(k): Hring=2:19,75
Location: Budapest
Contact:

Re: Elektronika

Post by gtommi »

VIK-001 wrote:nekem anyi kérdésem lesz majd a cuccal kapcsolatban h csak na de majd inkábbszemélyesen a ringen teszem fel :wink:
Rendben :) Remélem holnap száraz idő lesz és tudok pályázni, ha nem akkor max kocsival kimegyek nézelődni + RaceChronot mutogatni :cool:
http://www.gpsidomeres.hu - GPS alapú köridőmérés
Post Reply

Return to “Technika”