Fék

Beállítások, alkatrészek, tuning

Moderator: ddt500

Post Reply
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

ddt500 wrote:Ha a Bérczi Dávid megy 1:54-55-öt a gyári fékkel akkor olyan szar nem lehet.
Tibim!
Ne legyél már Te is olyan mint a birkák akik ilyesmiket szajkóznak.
Az a fék attól még szar, hogy a gazdája kiválóan motorozva nem melegíti el rajta a féket.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39088
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:legjobban a fék idegel , mert mndíg csinálok jóval a féktáv előtt egy fékpróbát , mert nem bízom benne
Hát abban biztos vagyok, hogy ezzel csak rontasz a helyzeten.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

Semmi extra , csak el szeretnék indulni akármilyen amatőr kupán , még ha avégén kullogok is , az élmény miatt , utánna befejezem a motorozást. most télen rágyurok a melóra , s hátha összejön. csak renbe kell reakjam a vasat, és a sok szarságból , legjobban a fék idegel , mert mndíg csinálok jóval a féktáv előtt egy fékpróbát , mert nem bízom benne. és hogy ezt letudjam , kellene egy jó fék amiben megtanulok bízni., és rögtön gyorsulnék rengeteget mindenhol , gondolom.
Majd 1x felnövök :)
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39088
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:Dávid az más kategória, meg a motor , is sjana nekem a kis trehányságom ($) egy elég lelakott kis gixerem van, de most a télen szeretnék rajta mindent apránként rendbehozni, mert jövre nagy terveim lennének, ha minden sikerül.
Na mesélj milyen terveid vannak?
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

Dávid az más kategória, meg a motor , is sjana nekem a kis trehányságom ($) egy elég lelakott kis gixerem van, de most a télen szeretnék rajta mindent apránként rendbehozni, mert jövre nagy terveim lennének, ha minden sikerül.
Majd 1x felnövök :)
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42215
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Fék

Post by viking »

Azért ha szivárog, csak át kellene nézni...tömítés, karmantyú, mit tudom én...
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39088
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:Fém fékcső van . most rendelek majd bele 1 gyári légtelenítő csavart , elvileg ha a kúpot nem barmoltam szét akkor a szivárgás megszünik , remélem , de ettől még szar puha ruganyos fog maradni a fék, mindíg is ilyen volt, haverom k5 ösén a gyári nincs fém fékcső , sokal határozottabb keményebb a fék.
Nyugi nem megyek a motorra sokat , 2x voltam idén.
mondjuk most a szar fék ellenére , volt egy jó köröm elgurult a gyógyszer , s 5mp el többet mentem az e ringen mint eddig :smt003
Szerintem csak egy határozott, 100%-os, vákuumos légtelenítés kell neki. Ha a Bérczi Dávid megy 1:54-55-öt a gyári fékkel akkor olyan szar nem lehet.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

Fém fékcső van . most rendelek majd bele 1 gyári légtelenítő csavart , elvileg ha a kúpot nem barmoltam szét akkor a szivárgás megszünik , remélem , de ettől még szar puha ruganyos fog maradni a fék, mindíg is ilyen volt, haverom k5 ösén a gyári nincs fém fékcső , sokal határozottabb keményebb a fék.
Nyugi nem megyek a motorra sokat , 2x voltam idén.
mondjuk most a szar fék ellenére , volt egy jó köröm elgurult a gyógyszer , s 5mp el többet mentem az e ringen mint eddig :smt003

És azt a szivárgást azért , nagyon lightosan adja elő , nem kell megijedni , nem ugy néz ki mintha egy ütőeret szurtam volna ki , minden 1-es fékezéskor.
csak a légtelenítőnél pindurkát látszik.
Majd 1x felnövök :)
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39088
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:Sziasztok, az első fékkel lennének gondjaim a k5-ös gixeren . az lenne a kérdésem , nem lehet-e kapni bele valami tuningbelet amitől ugymond határozottabb lessz a nyomáspontja?
Fogni fog , de nem érzem vele biztonságba magam.
Nos azért kérdezem a belsejét , mert kis pénzből kéne faragni rá valami normális féket, ugye lassan 8 éves a motor, s nem tudom szokták-e ezeket a főfékhengereket javítani, valami karmantyú szettel vagy csere, mert valamien mértékben biztos elhasználódik előbb utóbb ez is nem?
Ráadásul a légtelenítő csavar furatát is lehet tönkre vágtam , mert nem gyári csavart raktam bele miután az megrogyott, és fojamatosan szivárog, ha meg sokat áll a motor , beesik a fékkar lelevegősödik az egész.
Tipp? ötlet?
Szerezzél rá komplett bontott R1 féket 2004-től. Ha hibás a fékrendszered akkor hiába raksz bele tuning betétet. Szivárgó fékfolyadékkal fel nem mennék a pályára. (Sőt alapvetően el sem mernék vele indulni). : jaaaj :
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42215
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Fék

Post by viking »

Fém fékcsöved van?
Milyen betétet használsz?
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

Sziasztok, az első fékkel lennének gondjaim a k5-ös gixeren . az lenne a kérdésem , nem lehet-e kapni bele valami tuningbelet amitől ugymond határozottabb lessz a nyomáspontja?
Fogni fog , de nem érzem vele biztonságba magam.
Nos azért kérdezem a belsejét , mert kis pénzből kéne faragni rá valami normális féket, ugye lassan 8 éves a motor, s nem tudom szokták-e ezeket a főfékhengereket javítani, valami karmantyú szettel vagy csere, mert valamien mértékben biztos elhasználódik előbb utóbb ez is nem?
Ráadásul a légtelenítő csavar furatát is lehet tönkre vágtam , mert nem gyári csavart raktam bele miután az megrogyott, és fojamatosan szivárog, ha meg sokat áll a motor , beesik a fékkar lelevegősödik az egész.
Tipp? ötlet?
Majd 1x felnövök :)
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

Az van ráírva.

Brembo logo és egy 16 os egy körben.
User avatar
feket663
Posts: 907
Joined: 2008.06.04. 17:31
Motorom: Hayabusa K4
Itt motorozok: Főleg Románia. :)

Re: Fék

Post by feket663 »

Miller wrote:16 os a gyári főfékhenger a 04-06 R1 en.
Ez biztos??? A gyári manualból olvastam ki ezt az eredményt:
r1.JPG
Image
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39088
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Csodálkoztam volna ha 14-es. :smt017
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Post Reply

Return to “Technika”