Fék

Beállítások, alkatrészek, tuning

Moderator: ddt500

User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

VIK-001
Gyári fékbetétek , tavaly előtt raktam be 4x voltam mocizni vele eddig.

Miller
Az tulzás , hogy versenyzés, elkullogok a többi után, mondjuk kört nem szeretnék kapni de könnyen megeshet. :sad:

Kösz mindenkinek.
Majd 1x felnövök :)
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

:lol:

Egyébként, ha versenyezni akar vele, azért nézze át a szabályzatot hogy engedi-e!
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Egyébként elsőre is azt írtam, hogy vegyen rá R1 féket szóval kapjátok be mind! :smt098
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

ddt500 wrote: Egyébként persze nyilván van jobb fék mint a gixeré csak sokan csodákat várnak ha felrakják a fém fékcsövet meg a Brembo karbon betétet és amikor ugyan az történik vakarják a fejüket, hogy mire adták ki a pénzt?
Persze, mert a nyereg és a főfékhenger továbbra is gyenge pont marad.
A hőleadás nem lesz jobb a fékcsőtől. A betéttől jobb lehet.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:Na mind1 akkor rendelek , bele egy komplett karmantyú készletet+légtelenítő, meg egy másik fém fékcsövet , mert arra is gyanakodtunk , hogy az a szar. de ha ez sem elég akkor van valami teippetek?
Fém fékcsövet kompletten ami ugymond az alsó villahidnál szétválik , és úgy megy le a féknyergekehez , honnan lehet eszkábálni?
Bármelyik komolyabb motoros boltban kapsz. Pl. dangerbikes. :D
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

viking wrote:Mindkettőtöknek igaza van szerintem.
Vezetéstechnikától és a tényleges technikától is függ.

Korábban én is kínlódtam ezzel a problémával, most pénteken nem, pedig még mindig sehol nem vagyok.
De ezzel az új betéttel mertem keményebben fékezni és láss csodát: nem melegedett el.
Az is közrejátszhat a dologban, hogy most nekem is 660-as fékfolyadékom van.
Bregyó is megmondta. :wink: Egyébként persze nyilván van jobb fék mint a gixeré csak sokan csodákat várnak ha felrakják a fém fékcsövet meg a Brembo karbon betétet és amikor ugyan az történik vakarják a fejüket, hogy mire adták ki a pénzt?
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Fék

Post by viking »

Ne akarjál fékcsövet eszkábálni, mert megdöglesz! :smt018
Különben is az a jobbik variáció, amelynél a főfékhengertől külön megy le a nyergekhez.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

Na mind1 akkor rendelek , bele egy komplett karmantyú készletet+légtelenítő, meg egy másik fém fékcsövet , mert arra is gyanakodtunk , hogy az a szar. de ha ez sem elég akkor van valami teippetek?
Fém fékcsövet kompletten ami ugymond az alsó villahidnál szétválik , és úgy megy le a féknyergekehez , honnan lehet eszkábálni?

Egyébként anno 3 éve mikor voltam a h ringen , esett be a fék a gumi fékcső miatt ,lecseréltük , a második alkalommal, már bírta de nem volt kemény ruganyos maradt, + akkor elgumiztam magam , mert csúszkáltam nagyon, 3. alkalomkor ment tönkre a gyári légtelenítő csavar , mert ugye a sok próbálkozás légtelenítés , miatt megadta magát.
Azóta sem voltam a h. ringen , pedig tetszik , nagyon.

Tavaly a p ringen , mociztam 1 et elsőre sikerült repülni egy 2.19 úgy , hogy féktávokon oda gurultam mindíg beestek vagy 2-en elém aztán ment mindíg a harc , viszaelőztem köv féktáv megint beestek . ez az én hibám , de majd megtanulok 1x motorozni.
Last edited by Free on 2012.08.27. 11:26, edited 1 time in total.
Majd 1x felnövök :)
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Fék

Post by viking »

Mindkettőtöknek igaza van szerintem.
Vezetéstechnikától és a tényleges technikától is függ.

Korábban én is kínlódtam ezzel a problémával, most pénteken nem, pedig még mindig sehol nem vagyok.
De ezzel az új betéttel mertem keményebben fékezni és láss csodát: nem melegedett el.
Az is közrejátszhat a dologban, hogy most nekem is 660-as fékfolyadékom van.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

ddt500 wrote:
Miller wrote:
ddt500 wrote:Ha a Bérczi Dávid megy 1:54-55-öt a gyári fékkel akkor olyan szar nem lehet.
Tibim!
Ne legyél már Te is olyan mint a birkák akik ilyesmiket szajkóznak.
Az a fék attól még szar, hogy a gazdája kiválóan motorozva nem melegíti el rajta a féket.
Na igen de láttam én már Brembo féket megszűnni létezni 2:20-as köridőnél, meg nem éppen rossz Kawasaki féket 2:15-nél beesni ami aztán kapott Brembo főfékhengert, fém fékcsövet, RBF660-at és jé ugyan úgy beesett csak 1-2 körrel később. Aztán az ember ugyan azzal a fékkel lement 2:05-re és megszűntek a problémák. Ha minden féktáv előtt fékpróbát tartasz szerintem a Rossi fékje is elszállna.
Persze, minden féket el lehet melegíteni.
Csak sok GSXR-ét előbb mint kéne.
Ettől még ugyanúgy igaz amit írtam.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Sőt a Balusk8 RSV1000-jén is elment a fék pedig az is Brembo és mindenki ódákat zengett róla. :smt017
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Miller wrote:
ddt500 wrote:Ha a Bérczi Dávid megy 1:54-55-öt a gyári fékkel akkor olyan szar nem lehet.
Tibim!
Ne legyél már Te is olyan mint a birkák akik ilyesmiket szajkóznak.
Az a fék attól még szar, hogy a gazdája kiválóan motorozva nem melegíti el rajta a féket.
Na igen de láttam én már Brembo féket megszűnni létezni 2:20-as köridőnél, meg nem éppen rossz Kawasaki féket 2:15-nél beesni ami aztán kapott Brembo főfékhengert, fém fékcsövet, RBF660-at és jé ugyan úgy beesett csak 1-2 körrel később. Aztán az ember ugyan azzal a fékkel lement 2:05-re és megszűntek a problémák. Ha minden féktáv előtt fékpróbát tartasz szerintem a Rossi fékje is elszállna.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

ddt500 wrote:
Free wrote:legjobban a fék idegel , mert mndíg csinálok jóval a féktáv előtt egy fékpróbát , mert nem bízom benne
Hát abban biztos vagyok, hogy ezzel csak rontasz a helyzeten.
Jó lehet így motorozni. :roll:
Post Reply

Return to “Technika”