Fék

Beállítások, alkatrészek, tuning

Moderator: ddt500

User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Ez nem vicces. :smt075
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

:lol:
User avatar
Blade_RRunner
C3PO
Posts: 442
Joined: 2012.04.17. 20:48
Motorom: BMW S1000R Sport / K8 GSX-R750
Köridő(k): hring=2:07:0 | ering=1:24.1 | Pring=2:14.8
Location: Medvefalva

Re: Fék

Post by Blade_RRunner »

ddt500 wrote:
Free wrote:Sziasztok , nos ma megkapta a fékpumpa a felújító készletet, lelégtelenítettük , motul 5.1 et kapott. És hogy mondjam , így sokkal jobban viselkedik, kiváncsi leszek mikorra puhul vissza , mivel az szivárgások fenn álnak itt ott. de így marad. ez enél már soha nem lessz jobb. esetleg ha újrakúpoltatnám az összes légtelenítő csavarnál . De ez amien fos volt ahoz képest sokkal jobb. majd kiváncsi leszek , hogy üzemel éles bevetésen.

Na mindekinek kellemes nap, esetleg ezt az újrakúpolás dolgot , nem tudjátok hol , kivel tudnám megcsináltatni, igaz megint rendelni kel akkor új légtelenítő csavarokat aminek nem örülök , me vagy 10k a 3db csavar beszarás.
Ja most nézem, hogy itt ilyen szivárgások vannak. Akkor itt nagyobb a baj. Én addig csinálnám amíg tökéletes nem lesz.
Tudjuk, hogy te a fekkel nem viccelsz. :smt093
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:Sziasztok , nos ma megkapta a fékpumpa a felújító készletet, lelégtelenítettük , motul 5.1 et kapott. És hogy mondjam , így sokkal jobban viselkedik, kiváncsi leszek mikorra puhul vissza , mivel az szivárgások fenn álnak itt ott. de így marad. ez enél már soha nem lessz jobb. esetleg ha újrakúpoltatnám az összes légtelenítő csavarnál . De ez amien fos volt ahoz képest sokkal jobb. majd kiváncsi leszek , hogy üzemel éles bevetésen.

Na mindekinek kellemes nap, esetleg ezt az újrakúpolás dolgot , nem tudjátok hol , kivel tudnám megcsináltatni, igaz megint rendelni kel akkor új légtelenítő csavarokat aminek nem örülök , me vagy 10k a 3db csavar beszarás.
Ja most nézem, hogy itt ilyen szivárgások vannak. Akkor itt nagyobb a baj. Én addig csinálnám amíg tökéletes nem lesz.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Elnok ur
A láthatatlan horgász
Posts: 1297
Joined: 2007.02.21. 13:15
Motorom: Yamaha Fazer 1000
Itt motorozok: Országszerte
Köridő(k): Az meg mi?
Location: Békásmegyer

Re: Fék

Post by Elnok ur »

Elnok ur wrote:
Miller wrote:Betétcsere nem volt? :smt017
Nem volt. Tegnap delutan elhoztam a vasat, rendben levonek tunik a fek. Ma is megyek vele :) Tartosteszt alatt van :)
Teljesen rendben van a fek. Normalisan adagolhato. Es fog is.
User avatar
badzoli
Posts: 1952
Joined: 2009.04.06. 14:35
Motorom: Honda CBR600RR '07
Itt motorozok: Hring és mindefelé
Location: RoseHill
Contact:

Re: Fék

Post by badzoli »

Free wrote:Sziasztok , nos ma megkapta a fékpumpa a felújító készletet, lelégtelenítettük , motul 5.1 et kapott. És hogy mondjam , így sokkal jobban viselkedik, kiváncsi leszek mikorra puhul vissza , mivel az szivárgások fenn álnak itt ott. de így marad. ez enél már soha nem lessz jobb. esetleg ha újrakúpoltatnám az összes légtelenítő csavarnál . De ez amien fos volt ahoz képest sokkal jobb. majd kiváncsi leszek , hogy üzemel éles bevetésen.

Na mindekinek kellemes nap, esetleg ezt az újrakúpolás dolgot , nem tudjátok hol , kivel tudnám megcsináltatni, igaz megint rendelni kel akkor új légtelenítő csavarokat aminek nem örülök , me vagy 10k a 3db csavar beszarás.
Ennél jobban jártál volna vmi bontott, de tisztességes nyereggel...
"Kit ölt meg? Senkit, még csak reggel van!" dr.House

Minden jó valamire. Ha más nem, elrettentésre.
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

Sziasztok , nos ma megkapta a fékpumpa a felújító készletet, lelégtelenítettük , motul 5.1 et kapott. És hogy mondjam , így sokkal jobban viselkedik, kiváncsi leszek mikorra puhul vissza , mivel az szivárgások fenn álnak itt ott. de így marad. ez enél már soha nem lessz jobb. esetleg ha újrakúpoltatnám az összes légtelenítő csavarnál . De ez amien fos volt ahoz képest sokkal jobb. majd kiváncsi leszek , hogy üzemel éles bevetésen.

Na mindekinek kellemes nap, esetleg ezt az újrakúpolás dolgot , nem tudjátok hol , kivel tudnám megcsináltatni, igaz megint rendelni kel akkor új légtelenítő csavarokat aminek nem örülök , me vagy 10k a 3db csavar beszarás.
Majd 1x felnövök :)
Elnok ur
A láthatatlan horgász
Posts: 1297
Joined: 2007.02.21. 13:15
Motorom: Yamaha Fazer 1000
Itt motorozok: Országszerte
Köridő(k): Az meg mi?
Location: Békásmegyer

Re: Fék

Post by Elnok ur »

Miller wrote:Betétcsere nem volt? :smt017
Nem volt. Tegnap delutan elhoztam a vasat, rendben levonek tunik a fek. Ma is megyek vele :) Tartosteszt alatt van :)
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Fék

Post by Miller »

Betétcsere nem volt? :smt017
Elnok ur
A láthatatlan horgász
Posts: 1297
Joined: 2007.02.21. 13:15
Motorom: Yamaha Fazer 1000
Itt motorozok: Országszerte
Köridő(k): Az meg mi?
Location: Békásmegyer

Re: Fék

Post by Elnok ur »

Elnok ur wrote:
Miller wrote:Akkor már simán bekopott.
Én először kivenném, és megnézném, hogy látszik-e rajta valami. (nem szimmetrikus kopás, törés vagy repedés a kopórészen, esetleg nem görbült-e el a betét)
Ha nincs semmi, akkor cserélnék betétet. (ha van akkor meg pláne :lol: )
Ha az új betéttel is darabos, akkor tárcsák le, Mamiba be, és mérés, hogy görbe-e.

Ha kész vagy szólj! :smt003
Jövő héten viszem a Yamaha World-be... Majd referálok .
:smt023
Kipucolták a munkahengereket és kicserélték a fékfolyadékot. Állítólag popec lett. Délután megyek érte akkor meglátom így van e. 14000 penz lesz...
Elnok ur
A láthatatlan horgász
Posts: 1297
Joined: 2007.02.21. 13:15
Motorom: Yamaha Fazer 1000
Itt motorozok: Országszerte
Köridő(k): Az meg mi?
Location: Békásmegyer

Re: Fék

Post by Elnok ur »

Miller wrote:Akkor már simán bekopott.
Én először kivenném, és megnézném, hogy látszik-e rajta valami. (nem szimmetrikus kopás, törés vagy repedés a kopórészen, esetleg nem görbült-e el a betét)
Ha nincs semmi, akkor cserélnék betétet. (ha van akkor meg pláne :lol: )
Ha az új betéttel is darabos, akkor tárcsák le, Mamiba be, és mérés, hogy görbe-e.

Ha kész vagy szólj! :smt003
Jövő héten viszem a Yamaha World-be... Majd referálok .
:smt023
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Fék

Post by Free »

Hat srácok , nem tudom , hogy mint lessz, a lényeg , elég régóta megyek vele, és szivárog már fent lent , én elhiszem , hogy jó gyári fékkel jol lehet menni sőt még szarral is , hát az enyém már régóta szarakodik . mindenesetre kap egy felújítókészletet , megpróbáljuk ujra kúpolni, kap valami normálisabb fém fékcsövet, és úgy néz ki barátomtól kapok k4 es féknyergeket amit alátéttel fel lehet tán rakni, és reméljuk azon nem lett szétnyírva a légtelenítőnek a kúpja , én nem tudom de rugós fékkarral nem szeretek menni , mégis azzal megyek , barátomnak a gyári féke a k5 ön érezhetően keményebb , és határozottab volt gyárifékcsővel, a lényeg én szopok vele régóta ennyi. de pusszantás mindenkinek a jó ötletekér.
Majd 1x felnövök :)
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: Fék

Post by RB26DET »

Free!

Ez a jelenség egy ismerősöm K5 1000-én is jelentkezett miután meghempergette a "málnásban".
A fékkar a baleset során kap egy jó nagy ütést és valami membrán vagy karmantyú elszakad.Ezt kell orvosolni,utána jól lelégteleníteni és jó lesz a fék.
Image
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:olyat is hallottam soha nem lessz normális a fék suzuki betegség.
Elég sok embert ismerek aki igen jól megy a gyári suzuki fékkel. :wink:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Fék

Post by ddt500 »

Free wrote:Sziasztok, csak kiváncsiságból, mért használnak sokan atszegecselt(laza) féktárcsákat ?
Állítólag ahogy rezeg visszalöki a fékdugattyúkat a helyükre. Jobban hűl a fék és nem fékezi a kereket.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Post Reply

Return to “Technika”