Idomok, plexi

Beállítások, alkatrészek, tuning

Moderator: ddt500

Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: Idomok, plexi

Post by Miller »

Ha már érintőleg szóba kerültek a karbon cuccok, nekem ezek vannak/lesznek a gépen.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: Idomok, plexi

Post by zsir »

Free wrote:áh srácok , köszi , nem azért irkálok ien hülyeségeket , mert idióta vook , hanem sajna még csóró is , óké jöhet a kérdés akkor mi a fasznak eröltetem meg minek nekem k5 gixer , mé nem gurulok inkább valami olcsóbb papír nélküli vassal ? a válasz egyszerű mert így alakult nem így terveztem , de ez van .
A lényeg tényleg el tudnék képzelni egy ien amcsi gyártmányú cuccost a vason , de nem tehetem , hiába kurva jó , meg megéri , de ha megveszem majdnem egy fél szezon ugrik a mocizásból, igaz akkor is ha eltaknyolok s elkopik a motor fele , akkor meg lőttek az egésznek .

A lényeg zsír tegyél már fel légyszi képet a kopott dekni védőről , hátha látszik , hogy van benne a vas s tudok ugymond agyalni rajta , megcsinálom akkor is ha beszarok , mert meg kell , s lehet lessz 4 centi nem izgat , a lényeg a védelem.
: resp :
Ha meg netán bejön akkor indul a sorozat gyártás :lol:
ok, intezem de a know how miatt az elso pár az enyém.
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Idomok, plexi

Post by Free »

áh srácok , köszi , nem azért irkálok ien hülyeségeket , mert idióta vook , hanem sajna még csóró is , óké jöhet a kérdés akkor mi a fasznak eröltetem meg minek nekem k5 gixer , mé nem gurulok inkább valami olcsóbb papír nélküli vassal ? a válasz egyszerű mert így alakult nem így terveztem , de ez van .
A lényeg tényleg el tudnék képzelni egy ien amcsi gyártmányú cuccost a vason , de nem tehetem , hiába kurva jó , meg megéri , de ha megveszem majdnem egy fél szezon ugrik a mocizásból, igaz akkor is ha eltaknyolok s elkopik a motor fele , akkor meg lőttek az egésznek .

A lényeg zsír tegyél már fel légyszi képet a kopott dekni védőről , hátha látszik , hogy van benne a vas s tudok ugymond agyalni rajta , megcsinálom akkor is ha beszarok , mert meg kell , s lehet lessz 4 centi nem izgat , a lényeg a védelem.
: resp :
Ha meg netán bejön akkor indul a sorozat gyártás :lol:
Majd 1x felnövök :)
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: Idomok, plexi

Post by almano »

Hat igen, en mindig jobban preferalom a komplett CNC mart alu deknivedot. Ez biztos nem horpad be semmilyen eses utan, es vagy 1-1.5cm vastag az oldalfala+meg van rajta a csereheto betet ami csuszaskor inkabb kopik, tehat csak azt kell cserelni.
Rohadt jol nez ki, es nem kell osszegenyozni a gyari oldaldeknit. Szepen el lehet tenni, aztan ha eladod a mocit csak visszateszed ra, es olyan mint az uj. ;)
Viszont az ara borsos, motortol fuggoen 40-60e Ft kzott mozog, de ha azt nezed, hogy egy komolyabb esenel, sem a fotengelynek, sem a generatornak semmi baja nem lesz garantaltan, lehet megeri. Es meg nem is olajozod ossze a palyat ami szinten nem utolso szempont.
Attachments
CNC mart alu dekni
CNC mart alu dekni
K5-K81000generator.jpg (133.68 KiB) Viewed 8385 times
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: Idomok, plexi

Post by zsir »

Free wrote:Srácok ezek a karbon deklivédők , vajon miből kászülnek ? meg kb mien vastagok ? kb hányszor lehet eldobni benne a vasat , mennyit bír?

Mivel lassan szedem szét a vasat szerintetek házilag nem lehetne megcsinálni ?
A gondolat menet a következő veszek:
http://www.sylkamodell.hu/Karbon-kevlar ... -24m2.html
Valami iesmi szövetet hozzávaló gyantát , stb leveszem a deklit rárakom lekenem rárakom lekenem, s végén fbs el felragasztom , szerintetek?
nekem most dobodott el ez evben masodszor a gep es ugyan azon az oldalon.
a legjobbat a slovak csinalja ilyen 2 centi vastag ott ahol kopik es a reteg kozepen van benne vas is.
Nekem eleg durvan elvan kopva majd rakok fel kepet de meg jo, es lehet utana javitani. a gyanta ebben az esetben mivel itt nicns hajlas nem szamit, inkabb a szenszal es hogy legyen benne vas.
A baj ott van meselte egy ismerosom ismerose hogy ha tul nagyot esel akkor pl a generator dekninel betudja horpasztani az alut ami bele er a generatorba az lecsavarodik es hiszti van. Szoval szerintem nagyon jo de ha nagyot buksz erdemes leszedni az alu deknit es ellenorizni nincs e baj.
Van meg alubol ugyan ilyen de deknivel eggyutt ez a legjobb, de kell hozza 200 eruo es utana ha kopik eldobni. De van olyan is amire lehet felcsavarozni kopas eseten egy ujabb kopo darabot. De ezek amerikai cuccok es dragak.
MANO tegye fel kepeket arakkal.
a szlovak carbon dekni 18 penz volt nekem egy oldalra. es 250 km/h estem es zsir.
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: Idomok, plexi

Post by almano »

Free wrote:Srácok ezek a karbon deklivédők , vajon miből kászülnek ? meg kb mien vastagok ? kb hányszor lehet eldobni benne a vasat , mennyit bír?

Mivel lassan szedem szét a vasat szerintetek házilag nem lehetne megcsinálni ?
A gondolat menet a következő veszek:
http://www.sylkamodell.hu/Karbon-kevlar ... -24m2.html
Valami iesmi szövetet hozzávaló gyantát , stb leveszem a deklit rárakom lekenem rárakom lekenem, s végén fbs el felragasztom , szerintetek?
Szinte a legfontosabb a gyanta az egesz uvegszal/carbon idomgyartasban. Egy rossz minosegu gyanta(amilyen a legtobbet elofordulo relative olcso idomokban van) nagyon ridegge, repedesre hajlamossa teszi az idomokat.
Jo minosegu EPOXI gyanta az igazi,.
Meg hogy valoban haszna is legyen szerintem kb 10 retgeben minimum kell csinalni. A jobb ilyen deknivedok kb 4-5mm vastagok.
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
Free
Posts: 157
Joined: 2008.10.10. 20:44
Motorom: K5 1000
Itt motorozok: A fejemben
Köridő(k): E.ring=1,21.5/ P.ring=2.19/H.ring sacc 2.17
Location: Gyula

Re: Idomok, plexi

Post by Free »

Srácok ezek a karbon deklivédők , vajon miből kászülnek ? meg kb mien vastagok ? kb hányszor lehet eldobni benne a vasat , mennyit bír?

Mivel lassan szedem szét a vasat szerintetek házilag nem lehetne megcsinálni ?
A gondolat menet a következő veszek:
http://www.sylkamodell.hu/Karbon-kevlar ... -24m2.html
Valami iesmi szövetet hozzávaló gyantát , stb leveszem a deklit rárakom lekenem rárakom lekenem, s végén fbs el felragasztom , szerintetek?
Majd 1x felnövök :)
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Idomok, plexi

Post by viking »

Karácsonyra vehetnél nekem is.
Típus: GSX-R 1000 K2
Köszi! :D
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
Arab
Posts: 2
Joined: 2010.06.14. 07:38

Re: Idomok, plexi

Post by Arab »

Tiha wrote:üvegszálas idomot(pályaidomot)milyen festékkel kellene lefujni h ne dobja le?kell e alapozni vag y h kell csinálni?
Plasto fix műanyag alapozó sokat segít a festék tapadásában
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: Idomok, plexi

Post by zsir »

almano wrote:Tud valaki egyedi Carbon cuccokat gyartani?
keresd slovak robit hivatkoz ram:
de nem olcso a csavez de jol ezs amit csinal. arra vigyaz amirol masolsz valoszinu megserulhet. take it in count.

BEGIN:VCARD
VERSION:2.1
N:Robi Sk;Slovak
FN:Slovak Robi Sk
ORG:Motoros
TEL;WORK:+36209775080
TEL;CELL:00421905656435
X-IRMC-LUID:000200000880
END:VCARD
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: Idomok, plexi

Post by almano »

Tud valaki egyedi Carbon cuccokat gyartani?
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
Tiha
Posts: 70
Joined: 2009.10.20. 18:56
Köridő(k): hring=2:09

Re: Idomok, plexi

Post by Tiha »

köszi! :wink:
akko mosmá tom hogy te vagy a "tiha én nem"! by Predi
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: Idomok, plexi

Post by tom war »

Tiha, akril. Megcsiszolod kicsit, oszt fujod jo vastagon. Idovel persze lekopik, hiaba lakkozod, de egy darabig, es messzirol jol is nez ki. Mint az enyem, ugye sracok! :smt078 :smt003
Azert ha ulni is akarsz rajta, es nem 100 meterrol szemlelni, akkor inkabb hivd fel Dave-t, ahogy Almos javasolja.
Kill faster and be alive.
Post Reply

Return to “Technika”