Yamaha R Kupa

Magyar bajnokságok, kupák, versenyek

Moderator: ddt500

User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: Yamaha R Kupa

Post by FélSvéd »

snake wrote:Én 16-nak indulva 8-nak végeztem és marhára élveztem.
gratula doctore, de a köridöddel nem vagyok megelégedve
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Yamaha R Kupa

Post by ddt500 »

:smt023 Amúgy a pályamotorozás részleg nem gsxr specifikus. :wink: Nem véletlenül van külön topicotok. :wink:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
snake
Posts: 441
Joined: 2008.02.19. 14:21
Location: Szt.Endre

Re: Yamaha R Kupa

Post by snake »

Ja!
R6:
1-Vincze Gyurkesz
2-Kotlár Zsolt
3-Száraz Antal

R1:
1-a Levi
2-nemtomki
3-nemtomki (de egy másik)
NB: Bitti értékelésen kívül indult, utolsóként startolt, elsőnek intették le.
Nem a motorozás a luxus, hanem a család!
User avatar
snake
Posts: 441
Joined: 2008.02.19. 14:21
Location: Szt.Endre

Re: Yamaha R Kupa

Post by snake »

Hazaértem, sör az asztalon, virsli fő, hát akkor akár írhatok is egy típusidegen kupafutam-beszámolót...
A pénteki edzést és időmérőt elmosta az eső. Volt ugyan, aki kiment kőrözni, de én inkább csak szitkozódtam: egyrészt, hogy a faszért nem hoztam ki az esőgumikat, másrészt meg, hogy az időjárásfelelős menjen az anyjába.
Szombat délelőtt még verőfényben és dögmelegben lehetett menni egy kvalifikációt, de úgy tűnt, nem csak nekem hiányzott az előző napi motorozás... 2:09.0-val elnyertem a 16. rajtkockát. Aztán kisvártatva leszakadt az ég, de mint az állat. Lett is egy-másfél óra csúszás a programban. Aztán végül elindították a Köztársaság Kupa futamait, de még állt a víz a pályán. Ment is a fejvakarás, hogy akkor tegyük-e fel az esőgumikat. Mert teszem fel, felteszem, esetleg pont azért esek pofára, mert itt-ott már száraz a pálya. De ha meg nem, és megint esik??? Na, végül is, aki csak tehette, esőgumizni kezdett. Én is. A hátsó kereket ott hagytam a gumisnál, hogy időtakarékosságból majd közben szedem ki az elsőt, merthogy kb. egy óra volt a rajtig, mire elszántam magam. Hát bizony az egyik tengelyrögzítő csavar úgy gondolta, hogy ne szedjem ki. Érdekes, mert ugyanazzal az alkarnyomatékkal húztam meg, mint a többi hármat, amik nem ellenkeztek. Végül már a fél boxutca az én csavarom fejét tette tönkre, amikor is úgy döntöttem, ez egy szárazgumis verseny lesz...Gumishoz vissza. Még jó, hogy a gumi is és a kerék is még ott volt a gép mellet: vissza az egész. Ezek után még kb negyedórám volt. Vagyis guminyomásállítás hidegen. Hastudományos alapon 1,6 bar mellett döntöttem elöl-hátul. Aztán 10 perc gumimelegítés és ki a rajtrácsra. Már a felvezető körben meggyőzödtem róla, hogy az ív mindenhol száraz, de némely kanyarban épp csak egy fél méteres sávban. Ráadásul a célvége csak kívülről, ideális íven, én meg a jobbszélen startolok. Benn is volt a zabszem a seggemben az első kanyarban és el is mentek vagy sokan. Az első két körben óvatoskodva próbáltam nem leszakadni nagyon, aztán egyre inkább lehetett menni. Papp Csabi és Istella Tamás is előlem rajtolt, de sikerült őket megelőzni ugyanabban a körben. Aztán húzó ember híján, nem sikerült gyorsulnom, de hálisten mindketten visszaelőztek és hármasban meccseltünk a végéig. Csabi bepróbálkozott a célrarában Istellának, én meg bíztam benne, hogy majd jól elmegyek mindkettőnek az utolsó 300 méteren. Nem így lett. Csabi elkottázta, könnyen elmentem neki, de Tamás maradt másfél motorral előttem a leintésnél.
35 indulóból 9-en nem fejezték be, leginkább, akik esőgumira váltottak... Én 16-nak indulva 8-nak végeztem és marhára élveztem. Aztán még meglátogattam Postman-t, ahol ipari technológiávalkicsavartuk azt a kurva csavart, aminek köszönhetően nem esőgumival mentem! :D
Na,megfőtt a virsli...
Nem a motorozás a luxus, hanem a család!
User avatar
Rezi
Posts: 124
Joined: 2009.01.04. 17:36
Motorom: Gsxr 750 K4

Re: Yamaha R Kupa

Post by Rezi »

Tegnapi versenyekről nincs senkinek valami eredménylistája?
Lassan ride, tovább élsz...
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Yamaha R Kupa

Post by ddt500 »

Image
Image
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
K
megélhetési szemfényvesztő
Posts: 1058
Joined: 2008.01.24. 16:04
Köridő(k): hring=2:09,160

Yamaha R Kupa

Post by K »

START!
Post Reply

Return to “Bajnokságok”