Hungaroring

Versenypályák, információk, szervezések

Moderátor: ddt500

Kenyér
Motorom: eReSzVú Mille 03
Itt motorozok: Mindehol
Köridő(k): ering1:18,9
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenyér » 2007.02.28. 18:57

Bécus írta:Kenyér!

2, a bukóterek nekem kicsikék, de remélhetőleg senki nem teszteli le..
Tény... Meg az is hogy a gmuifal sem épületes erődítmény...
Viszont nincs 200feletti sebesség sehol :cool:
És én is nagyon reméllem hogy nemmost fogja senki letesztelni :!:
http://www.rsvforum.com
"az hogy hülye vagy,és nem értenek meg,nem jelenti azt,hogy művész vagy!"

Bécus
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bécus » 2007.02.28. 15:53

Kicsit én is ide kontárkodok!

Szisz!
Az én barátnőm is most tanulgat motorozni egy "off honda cb-1 on" nyergében. Nagyjából 300-400 km-t ment eddig vele, de én már most bíztatom, hogy jöjjön fel Kaposvárról ő is április 15-re. Egyelőre nem tudtam meggyőzni, de csak mert messze van. Ő is tart a pályázástól, de ahogy a többiek is írták, ez a legeslegesleg biztonságosabb lehetősége annak, hogy megtanulj motorozni. Nagyon szívesen segítünk apró trükkök elsajátításában is! amit esetlegesen nagy hasznát vehetsz a közúti közlekedésben. Meglátod, ha kint leszel a pályán és nem motorral jössz, akkor bánni fogod, de nagyon. Bízz meg az itteni csapatban, és hagyd magad rábeszélni :)

Kenyér!
Alapvetően a eringgel nincs semmi baj, de 2 dolog van ami nekem nem tetszik:
1, túl sima az aszfaltja, nem elég érdes, ezért csúszósabb a többi ringnél
2, a bukóterek nekem kicsikék, de remélhetőleg senki nem teszteli le..
Az a baj a szöszi vezetõkkel, hogy ha jobbra indexelnek, akkor sem lehet
biztosra venni, hogy balra kanyarodnak!

Szisz
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya

Hozzászólás Szerző: Szisz » 2007.02.28. 12:18

Anthony Soprano írta:Miért mi a baja a motorodnak hogy több mint 1,5 hónap kell a javítsához? :shock: A fényezési munka is...még ha várni is kell 1,5 hónap innentől számolva kurva sok idő. :idea: :wink:
Szerintem kész lesz a motorod bőven a pályanap előtt! :wink:
Nagy baja nincsen, csak ezt- azt kicserélni, megrendelni, tisztítani, és a párom csinálja a munkahelyén, meló után, ahogy ráér, meg ahogy kedv van...aztán az alkatrészekre, gumira is várni kellett....így nagyon lassú..
Azt hittem a hétvégére össze tudjuk rakni, de azt mondta, hogy még hetekig tart, mert azt akarja, hogy tényleg jó legyen, és ha egyszer összerakja már nem fogja szét szedni....nincs ezzel gond, örülök, hogy segít, én megszoktam, hogy mindenben ilyen türelmetlen vagyok...mindent túl gyorsan akarok...motorozni megtanulni is :wink:

Anthony Soprano
Motorom: 2008 Yamaha Majesty YP400
Itt motorozok: 4. és 5. dimenzió

Hozzászólás Szerző: Anthony Soprano » 2007.02.28. 12:05

Miért mi a baja a motorodnak hogy több mint 1,5 hónap kell a javítsához? :shock: A fényezési munka is...még ha várni is kell 1,5 hónap innentől számolva kurva sok idő. :idea: :wink:
Szerintem kész lesz a motorod bőven a pályanap előtt! :wink:
Ha vége a válságnak visszahuppanok egy Hayabusára... Addig a marad a válságkezelés egy Yamaha YP400 Majesty nyergében. :)

Szisz

Hozzászólás Szerző: Szisz » 2007.02.28. 09:54

Kenyér írta:Szisz!
Elárulom, az örkényi pálya olyan kacifántos, hogy max a célegyenesben nemfox tudni a nagyok után menni 250-el. Nekünk tornaóra, neked tánc lessz a pályanap:)
Írtam mailban is, és a azthiszem a többiek is megerősitettek benne, hogy a pályanapokat, én kötelezővé tenném, a motorosjogsi megszerzéséhez.
Se aknafedő,se biciklis,se autó,se por a kamionról! Semmi zavaró tényező! Ha tényleg magadra figyelsz,a többeikből ugysem sokat fox érzékelni. Általában tapintatosan elsuhannak majd oldalról, és szünetben biztosan adnak jó tanácsokat is. Én az eslő pályanap után legszivesebben összecsomagoltam volna a vasat, eladom, és vettem volna egy öregebbet amin nicns hitel, hogy a mradék susnyát is pályázásra tudjam költeni!
Pedig ennek még csak 2 éve, a hátam mögött meg már 12 év motorozás áll :cool:
Későn jötem rá mit is akarok valójában:)
Párodnak nembaj hogy banditája van:) MAx vesz rá egy gixxeres matricát :twisted:
Jelentem eddig 22 főnél tartunk, a pályabérlet lefixálva 10 pénz/koppban, és az április 15.-ei időpont is jó az euroring üzemeltetőjének!
Úgyhogy kalandra fel! :wink:
Lehet, hogy én jobban tartok a kanyaroktól, mint az egyenestől :) Egyenesen mindenki tud menni annyival, amennyivel akar, vagy amennyit tud a motorja...a kanyar, na nekem az a nagyobb kihívás...
....meg nem is akarnék senkit utolérni, én igazából azért szeretném csak kipróbálni, hogy megtudjam mit lehet csinálni a kis gixxerrel, úgy hogy nem zavar forgalom. Sajnos pályán kívül nincs lehetőség arra, hogy az ember kísérletezzen. ill. magam miatt, hogy tanuljak...
tényleg köszönöm, ha támogattok benne, mert nekem át sem szaladt az agyamon, hogy csatalakozzak egy ilyen naphoz is akár, csekély motoros élménnyel a hátam mögött.
Ahogy írtam mailbe, ha kérhetem, az én kérdésemen tartsuk nyitva, mivel a motorom szét van szedve, fele szerelés alatt, másik fele fényezőnél. Már azt sem tudom mikor vezettem a motorom, szóval ha időben elkészül, és kicsit belezökkenhetek, akkor esetleg megpróbálnám, de ha sokáig húzódik, és nem lesz alkalmam menni vele, akkor inkább legközelebbre halasztanám, a kellemetlenségek és bukták elkerülése érdekében. de a szándék meg van, ha minden ok, akkor szeretnék részt venni. kár, hogy nem nyár közepén van az időpont :)
Szóval lehetne levegőbe lógatni az én részvételemet?
A párom mindenképpen szívesen csatlakozik, és nagyon örült, hogy hívtátok :grin:

Anthony Soprano
Motorom: 2008 Yamaha Majesty YP400
Itt motorozok: 4. és 5. dimenzió

Hozzászólás Szerző: Anthony Soprano » 2007.02.27. 20:56

Atika írta:
Kenyér írta:...se por a kamionról!...
Euroringen tényleg nem a kamionról van a por a pályán, de azért szögezzük le, van bőven rajta.
Atika kapd össze magad! :wink: Mostanában nagyon negatív vagy! :idea:
Ha vége a válságnak visszahuppanok egy Hayabusára... Addig a marad a válságkezelés egy Yamaha YP400 Majesty nyergében. :)

Kenyér
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenyér » 2007.02.27. 20:54

Ja! És előre is meg, utólag is bocsi mindenkitől, ha esetleg elfogult lennék, de euring volt az első pályám, és eléggé a szívemheznőtt :oops:

Kenyér
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenyér » 2007.02.27. 20:53

van. de én még soha nem csúsztam meg a por miatt. por mindenhol van.

Atika
Motorom: GSXR1000 K4

Hozzászólás Szerző: Atika » 2007.02.27. 20:18

Kenyér írta:...se por a kamionról!...
Euroringen tényleg nem a kamionról van a por a pályán, de azért szögezzük le, van bőven rajta.

Kenyér
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenyér » 2007.02.27. 18:27

Szisz!
Elárulom, az örkényi pálya olyan kacifántos, hogy max a célegyenesben nemfox tudni a nagyok után menni 250-el. Nekünk tornaóra, neked tánc lessz a pályanap:)
Írtam mailban is, és a azthiszem a többiek is megerősitettek benne, hogy a pályanapokat, én kötelezővé tenném, a motorosjogsi megszerzéséhez.
Se aknafedő,se biciklis,se autó,se por a kamionról! Semmi zavaró tényező! Ha tényleg magadra figyelsz,a többeikből ugysem sokat fox érzékelni. Általában tapintatosan elsuhannak majd oldalról, és szünetben biztosan adnak jó tanácsokat is. Én az eslő pályanap után legszivesebben összecsomagoltam volna a vasat, eladom, és vettem volna egy öregebbet amin nicns hitel, hogy a mradék susnyát is pályázásra tudjam költeni!
Pedig ennek még csak 2 éve, a hátam mögött meg már 12 év motorozás áll :cool:
Későn jötem rá mit is akarok valójában:)
Párodnak nembaj hogy banditája van:) MAx vesz rá egy gixxeres matricát :twisted:
Jelentem eddig 22 főnél tartunk, a pályabérlet lefixálva 10 pénz/koppban, és az április 15.-ei időpont is jó az euroring üzemeltetőjének!
Úgyhogy kalandra fel! :wink:

Szisz

Hozzászólás Szerző: Szisz » 2007.02.27. 12:22

balagee írta:
Szisz írta: Nekem mindenki azt mondja, felejtsem el, hogy idén pályára menjek.
En ugy 3-4 het motorozas utan voltam eloszor palyan. AZert is lett eladva az elso motorom (fazer) mert rajottem az nem lesz jo palyazgatni.

Szovla csak rajtad mulik, menj ki nezdmeg milyen, ha ugy erzed ez neked sok akkor ne menj fel. Azert kicsit orutlnek kell lenni hogy hipp hopp nekiess a palyazasnak..... MOndjuk lehet a 250es gixxerrel nem annyira eroltetnem. Talanakkor ha fel tudsz rakni ra jobb gumikat ( biztos ami biztos)
hát én idénre nem annyira terveztem a pályázást, csak az oktatásokat, meg a túrákat, amiket tervezünk, meg gurulásokat, ill. most hogy Kenyér hívott, hogy nyugodtan próbáljam ki a gixxeres nap, ha már a párom is menne, esetleg ezt az egy alkalmat. Annyit meg talán a gumi is kibír. A motor meg maga jó, kicsi, könnyű, egy rutinos nagy motoros, sokat ki tud belőle hozni.

balagee
A Mentor
Köridő(k): hring: 1:59:36
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: balagee » 2007.02.27. 12:09

Szisz írta: Nekem mindenki azt mondja, felejtsem el, hogy idén pályára menjek.
En ugy 3-4 het motorozas utan voltam eloszor palyan. AZert is lett eladva az elso motorom (fazer) mert rajottem az nem lesz jo palyazgatni.

Szovla csak rajtad mulik, menj ki nezdmeg milyen, ha ugy erzed ez neked sok akkor ne menj fel. Azert kicsit orutlnek kell lenni hogy hipp hopp nekiess a palyazasnak..... MOndjuk lehet a 250es gixxerrel nem annyira eroltetnem. Talanakkor ha fel tudsz rakni ra jobb gumikat ( biztos ami biztos)
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.

Szisz

Hozzászólás Szerző: Szisz » 2007.02.27. 10:57

viking írta:
Szisz írta:
Én természetesen igyekszek senkit nem zavarni :grin:
Mégegyszer: a legfontosabb a pályán, hogy NE foglalkozz másokkal!!!
A saját íveiden menj, mert ha hátrafelé leskelődsz, ritmustalan, kiszámíthatatlan dülöngélés lesz a dologból és AKKOR vernek telibe!!!
ok, értettem, úgy fogok tenni! :cool:

viking
Site Admin
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: viking » 2007.02.27. 10:55

Szisz írta:
Mégegyszer: a legfontosabb a pályán, hogy NE foglalkozz másokkal!!!
A saját íveiden menj, mert ha hátrafelé leskelődsz, ritmustalan, kiszámíthatatlan dülöngélés lesz a dologból és AKKOR vernek telibe!!!
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"

Szisz

Hozzászólás Szerző: Szisz » 2007.02.27. 10:53

viking írta:
Szisz írta:
viking írta:Zárt pályanapon (nem olyankor, amikor mindenki fentvan és megy mint az állat, hanem ilyen speciális alkalmakkor, amikor CSAK ismerősök vannak a pályán, akik vélhetően vigyáznak Rád és nem löknek fel) a legbiztonságosabb belekóstolni a dologba.
Fe kell tenni egy jól tapadó gumit, aztán hajrá!

Most vettem a gumit, Metzeler Lesertec..
és gondolod nem tartanék fel senkit?
A barátom is részt vehet rajta Bandittal, vagy vennie kell egy Gixxert? :wink:
Mikor is lesz ez, mennyirét, vagy pü-ben faggassalak? :cool:
Nem én szervezem, hanem asszem Kenyér.
Miért ne jöhetnétek?

A feltartásról meg annyit, hogy ne nézegesd a tükröt, ne csalinkázz, egy nyomvonalon menjél, legyen kiszámítható a mozgásod.
A többi a mögötted jövő dolga, hogy hol és mikor megy el melletted.
ááá...köszi :grin:
Akkor kenyérnek írok :cool:
klasszul hangzik, nagyon kipróbálnám. :wink:
Persze, csak ha a többi pályán levő is így vélekedik, ahogy Te :)

Válasz küldése

Vissza: “Pályanapok”