Hungaroring

Versenypályák, információk, szervezések

Moderator: ddt500

User avatar
Kenyér
Posts: 2848
Joined: 2007.02.22. 20:16
Motorom: eReSzVú Mille 03
Itt motorozok: Mindehol
Köridő(k): ering1:18,9
Location: Albertirsa
Contact:

Post by Kenyér »

Szisz!
Elárulom, az örkényi pálya olyan kacifántos, hogy max a célegyenesben nemfox tudni a nagyok után menni 250-el. Nekünk tornaóra, neked tánc lessz a pályanap:)
Írtam mailban is, és a azthiszem a többiek is megerősitettek benne, hogy a pályanapokat, én kötelezővé tenném, a motorosjogsi megszerzéséhez.
Se aknafedő,se biciklis,se autó,se por a kamionról! Semmi zavaró tényező! Ha tényleg magadra figyelsz,a többeikből ugysem sokat fox érzékelni. Általában tapintatosan elsuhannak majd oldalról, és szünetben biztosan adnak jó tanácsokat is. Én az eslő pályanap után legszivesebben összecsomagoltam volna a vasat, eladom, és vettem volna egy öregebbet amin nicns hitel, hogy a mradék susnyát is pályázásra tudjam költeni!
Pedig ennek még csak 2 éve, a hátam mögött meg már 12 év motorozás áll :cool:
Későn jötem rá mit is akarok valójában:)
Párodnak nembaj hogy banditája van:) MAx vesz rá egy gixxeres matricát :twisted:
Jelentem eddig 22 főnél tartunk, a pályabérlet lefixálva 10 pénz/koppban, és az április 15.-ei időpont is jó az euroring üzemeltetőjének!
Úgyhogy kalandra fel! :wink:
http://www.rsvforum.com
"az hogy hülye vagy,és nem értenek meg,nem jelenti azt,hogy művész vagy!"
User avatar
Szisz
Posts: 303
Joined: 2007.02.21. 14:46
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya
Location: Budapest

Post by Szisz »

balagee wrote:
Szisz wrote: Nekem mindenki azt mondja, felejtsem el, hogy idén pályára menjek.
En ugy 3-4 het motorozas utan voltam eloszor palyan. AZert is lett eladva az elso motorom (fazer) mert rajottem az nem lesz jo palyazgatni.

Szovla csak rajtad mulik, menj ki nezdmeg milyen, ha ugy erzed ez neked sok akkor ne menj fel. Azert kicsit orutlnek kell lenni hogy hipp hopp nekiess a palyazasnak..... MOndjuk lehet a 250es gixxerrel nem annyira eroltetnem. Talanakkor ha fel tudsz rakni ra jobb gumikat ( biztos ami biztos)
hát én idénre nem annyira terveztem a pályázást, csak az oktatásokat, meg a túrákat, amiket tervezünk, meg gurulásokat, ill. most hogy Kenyér hívott, hogy nyugodtan próbáljam ki a gixxeres nap, ha már a párom is menne, esetleg ezt az egy alkalmat. Annyit meg talán a gumi is kibír. A motor meg maga jó, kicsi, könnyű, egy rutinos nagy motoros, sokat ki tud belőle hozni.
User avatar
balagee
A Mentor
Posts: 3359
Joined: 2007.02.21. 11:05
Köridő(k): hring: 1:59:36
Contact:

Post by balagee »

Szisz wrote: Nekem mindenki azt mondja, felejtsem el, hogy idén pályára menjek.
En ugy 3-4 het motorozas utan voltam eloszor palyan. AZert is lett eladva az elso motorom (fazer) mert rajottem az nem lesz jo palyazgatni.

Szovla csak rajtad mulik, menj ki nezdmeg milyen, ha ugy erzed ez neked sok akkor ne menj fel. Azert kicsit orutlnek kell lenni hogy hipp hopp nekiess a palyazasnak..... MOndjuk lehet a 250es gixxerrel nem annyira eroltetnem. Talanakkor ha fel tudsz rakni ra jobb gumikat ( biztos ami biztos)
Babetta forever!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero.
User avatar
Szisz
Posts: 303
Joined: 2007.02.21. 14:46
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya
Location: Budapest

Post by Szisz »

viking wrote:
Szisz wrote:
Én természetesen igyekszek senkit nem zavarni :grin:
Mégegyszer: a legfontosabb a pályán, hogy NE foglalkozz másokkal!!!
A saját íveiden menj, mert ha hátrafelé leskelődsz, ritmustalan, kiszámíthatatlan dülöngélés lesz a dologból és AKKOR vernek telibe!!!
ok, értettem, úgy fogok tenni! :cool:
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Szisz wrote:
Én természetesen igyekszek senkit nem zavarni :grin:
Mégegyszer: a legfontosabb a pályán, hogy NE foglalkozz másokkal!!!
A saját íveiden menj, mert ha hátrafelé leskelődsz, ritmustalan, kiszámíthatatlan dülöngélés lesz a dologból és AKKOR vernek telibe!!!
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Szisz
Posts: 303
Joined: 2007.02.21. 14:46
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya
Location: Budapest

Post by Szisz »

viking wrote:
Szisz wrote:
viking wrote:Zárt pályanapon (nem olyankor, amikor mindenki fentvan és megy mint az állat, hanem ilyen speciális alkalmakkor, amikor CSAK ismerősök vannak a pályán, akik vélhetően vigyáznak Rád és nem löknek fel) a legbiztonságosabb belekóstolni a dologba.
Fe kell tenni egy jól tapadó gumit, aztán hajrá!

Most vettem a gumit, Metzeler Lesertec..
és gondolod nem tartanék fel senkit?
A barátom is részt vehet rajta Bandittal, vagy vennie kell egy Gixxert? :wink:
Mikor is lesz ez, mennyirét, vagy pü-ben faggassalak? :cool:
Nem én szervezem, hanem asszem Kenyér.
Miért ne jöhetnétek?

A feltartásról meg annyit, hogy ne nézegesd a tükröt, ne csalinkázz, egy nyomvonalon menjél, legyen kiszámítható a mozgásod.
A többi a mögötted jövő dolga, hogy hol és mikor megy el melletted.
ááá...köszi :grin:
Akkor kenyérnek írok :cool:
klasszul hangzik, nagyon kipróbálnám. :wink:
Persze, csak ha a többi pályán levő is így vélekedik, ahogy Te :)
Én természetesen igyekszek senkit nem zavarni :grin:
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Szisz wrote:
viking wrote:Zárt pályanapon (nem olyankor, amikor mindenki fentvan és megy mint az állat, hanem ilyen speciális alkalmakkor, amikor CSAK ismerősök vannak a pályán, akik vélhetően vigyáznak Rád és nem löknek fel) a legbiztonságosabb belekóstolni a dologba.
Fe kell tenni egy jól tapadó gumit, aztán hajrá!

Most vettem a gumit, Metzeler Lesertec..
és gondolod nem tartanék fel senkit?
A barátom is részt vehet rajta Bandittal, vagy vennie kell egy Gixxert? :wink:
Mikor is lesz ez, mennyirét, vagy pü-ben faggassalak? :cool:
Nem én szervezem, hanem asszem Kenyér.
Miért ne jöhetnétek?

A feltartásról meg annyit, hogy ne nézegesd a tükröt, ne csalinkázz, egy nyomvonalon menjél, legyen kiszámítható a mozgásod.
A többi a mögötted jövő dolga, hogy hol és mikor megy el melletted.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Szisz
Posts: 303
Joined: 2007.02.21. 14:46
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya
Location: Budapest

Post by Szisz »

viking wrote:Zárt pályanapon (nem olyankor, amikor mindenki fentvan és megy mint az állat, hanem ilyen speciális alkalmakkor, amikor CSAK ismerősök vannak a pályán, akik vélhetően vigyáznak Rád és nem löknek fel) a legbiztonságosabb belekóstolni a dologba.
Fe kell tenni egy jól tapadó gumit, aztán hajrá!

Most vettem a gumit, Metzeler Lesertec..
és gondolod nem tartanék fel senkit?
A barátom is részt vehet rajta Bandittal, vagy vennie kell egy Gixxert? :wink:
Mikor is lesz ez, mennyirét, vagy pü-ben faggassalak? :cool:
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Zárt pályanapon (nem olyankor, amikor mindenki fentvan és megy mint az állat, hanem ilyen speciális alkalmakkor, amikor CSAK ismerősök vannak a pályán, akik vélhetően vigyáznak Rád és nem löknek fel) a legbiztonságosabb belekóstolni a dologba.
Fe kell tenni egy jól tapadó gumit, aztán hajrá!
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Szisz
Posts: 303
Joined: 2007.02.21. 14:46
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya
Location: Budapest

Post by Szisz »

viking wrote:
Szisz wrote: ...én viszont max pom-pom lánynak megehetnék szurkolni Neketek, vagy a Rizla-s pólómban zászlót lengetni :lol: , mert az én tudásom még nem elég a biztonságos pályázáshoz...
talán nyár végére már elég ügyes leszek, vagy lehet hogy jövöre a nagyobb gixerrel :wink:
Nem először döbbenek rá, hogy mekkora tévedésben vagy. :shock:
Annál biztonságosabb motorozás nem létezik, mint barátok, ismerősök (akik vigyáznak Rád) között zárt pályán próbálgatni a motorod kezelését és a technikák elsajátítását.

Nekem mindenki azt mondja, felejtsem el, hogy idén pályára menjek.
Én sajnos még ezt nem tudom megítélni, hisz nagyon kevés időm volt motorozni télig, ráadásul mivel a párom sem pályázott soha, és a barátaink is a túrázós réteg, csak azóta hallok, látok dolgokat a pályával kapcsolatban, mióta Titeket ismerlek (a két fórumos társaság).
Igazából azért megyek tavasszal a ringen motorosoktatára, meg a Freon által ajánlott pályaoktatásra, mert engem érdekelne a pályás dolog, nagyon is.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Szisz wrote: ...én viszont max pom-pom lánynak megehetnék szurkolni Neketek, vagy a Rizla-s pólómban zászlót lengetni :lol: , mert az én tudásom még nem elég a biztonságos pályázáshoz...
talán nyár végére már elég ügyes leszek, vagy lehet hogy jövöre a nagyobb gixerrel :wink:
Nem először döbbenek rá, hogy mekkora tévedésben vagy. :shock:
Annál biztonságosabb motorozás nem létezik, mint barátok, ismerősök (akik vigyáznak Rád) között zárt pályán próbálgatni a motorod kezelését és a technikák elsajátítását.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Szisz
Posts: 303
Joined: 2007.02.21. 14:46
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya
Location: Budapest

Post by Szisz »

Kenyér wrote:
Szisz wrote:Tudnátok egy kis tanáccsal segíteni?

Adott a barátom, meg egy 1200-es Bandit, de még sosem pályáztak, és ki szeretnék próbálni idén. Milyen időpont a legalkalmasabb, mikor viszonylag kevesen vannak? Vagy van olyan rendezvény a pályanapokon kívül, amikor lehet kipróbálni a pályát? A Hring megfelelő elsőre, vagy inkább valamelyik másik? Mit tanácsoltok?
Várjuk őt is, meg téged is az áprilisi Eu-ringen tartandó gsx-res pályanapon:)
Köszi :)
de neki nem gixxerje van....az nem gond??????
én viszont max pom-pom lánynak megehetnék szurkolni Neketek, vagy a Rizla-s pólómban zászlót lengetni :lol: , mert az én tudásom még nem elég a biztonságos pályázáshoz...
talán nyár végére már elég ügyes leszek, vagy lehet hogy jövöre a nagyobb gixerrel :wink:
User avatar
Kenyér
Posts: 2848
Joined: 2007.02.22. 20:16
Motorom: eReSzVú Mille 03
Itt motorozok: Mindehol
Köridő(k): ering1:18,9
Location: Albertirsa
Contact:

Post by Kenyér »

Szisz wrote:Tudnátok egy kis tanáccsal segíteni?

Adott a barátom, meg egy 1200-es Bandit, de még sosem pályáztak, és ki szeretnék próbálni idén. Milyen időpont a legalkalmasabb, mikor viszonylag kevesen vannak? Vagy van olyan rendezvény a pályanapokon kívül, amikor lehet kipróbálni a pályát? A Hring megfelelő elsőre, vagy inkább valamelyik másik? Mit tanácsoltok?
Várjuk őt is, meg téged is az áprilisi Eu-ringen tartandó gsx-res pályanapon:)
http://www.rsvforum.com
"az hogy hülye vagy,és nem értenek meg,nem jelenti azt,hogy művész vagy!"
User avatar
Szisz
Posts: 303
Joined: 2007.02.21. 14:46
Motorom: GSX-R 250 még, lesz R6
Itt motorozok: főleg pálya
Location: Budapest

Post by Szisz »

FélSvéd wrote: jo gumi legyen a banditon
Continental Road attack van...most vettünk új hátsót, az előzőnek már a drótjai is kilógtak :???:
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Post by FélSvéd »

Szisz wrote:
balagee wrote:Jellemzoen rakapnak a regota motorozok. Uj kihivasokat es elmenyeket kapnak palyan. Ha tetszeni fog neki hipp hopp gixxere lesz :D

AZ elete es testi epsege utcan nagyobb veszelyben van. Viszont a palyara azert megy fel az ember hogy odarakja a vasat rendesen. Es ilyenkor megesik a pofara erkezes. Vegulis a lenyeg hogy az ember ovatosan kostolgassa a hatarokat es ugy fjelodjon. AKkor el lehet odazni a buktat. De elobb utobb mindenki elesik ott is. Persze nem mindegy mekorat es hanyszor.
hát erre kíváncsi leszek...ő benne a sportos mellett kicsit chopperes lélek is elveszett, ami tőlem viszont távol áll, ezért én nem bánom, ha sportosodik. :cool:
De szerintem inkább BMW-t kell majd vennünk, mert megint indul a 24 órás BMW tájékozódási túrán, és tavaly is alig bírta a Bandita tartani az iramot a szar utakon..
szóval ő csak fagyban rakja le a motort, a közúton rutinos (bár tudom elég egy szerencsétlenség) és még nem esett nagy motorral (kopp-kopp-kopp) jó lenne, ha az első pályázás alkalmával sem tenné.
Ezért én örülök, hogy ő azt mondta, akkor menne pályára, amikor a legnyugisabb, csak fogalmunk sincs, az mikor van :???: úgy tűnik olyan nincs is :cool:
jo gumi legyen a banditon
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
Post Reply

Return to “Pályanapok”