Váltó, kuplung, erőátvitel

Típusok, jellemzők, alkatrészek, technika

Moderators: ddt500, viking

User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Váltó, kuplung, erőátvitel

Post by viking »

Nemaszontamhogygyenge.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Váltó, kuplung, erőátvitel

Post by ddt500 »

viking wrote:Ha széthúzzák, akár fel is lehetne újítani.
Akár. De ha 153Le keréken mit újítsak rajta? :wink: Ennyire azért nem megy jól. :lol:
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Váltó, kuplung, erőátvitel

Post by viking »

Ha széthúzzák, akár fel is lehetne újítani.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: Váltó, kuplung, erőátvitel

Post by ddt500 »

Arról. :wink: De tök mindegy mert ha szarakszik úgy is szét kell bombázni. 30-40 ropi lesz csak a blokk szét-összerakás plusz az alkatrész. Fritsnek van 250-ért komplett blokkja. :smt005 Nem a pénzes része izgta (persze nem örülök neki) hanem az, hogy pont most szart be amikor jön a zx kupa. 2 futam 2 héten belül! Nehéz lett volna akkor hülyéskednie amikor mindent elmosott az eső. :smt011
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Váltó, kuplung, erőátvitel

Post by viking »

almano wrote:Nem ünneprontásból mondom de NINCSEN olyan, hogy "valami" kosz miatt a váltó nem működik. közel 20 éve szerelek motorokat es láttam mar pár váltót szétszedve, de fizikailag lehetetlen. Ha mégis valami akkora nem odavaló dolog bennt van a blokkban ami akadályozza a váltó működését akkor mar nagy a baj, mert az valahonnan letört, ahonnan hiányzik.:smt023
ddt500 wrote:
Miller wrote:Nem volt egyértelmű hibája a váltónak? :shock:
A hiba eleve nem volt egyértelmű mert hol csinálta hol nem. De maga a váltó jól működött. Azon kívül, hogy 10-ből 1X nem ment vissza középállásba a váltókar. :wink: Nem tudom. :smt102 Maga a blokk nem lett szétbombázva. Karter lekerült, ollósrugó megnéz meg ilyenek. Bregyó is azt mondta, hogy kerülhet bele olyan kosz ami ezt okozza. Az sem kizárt, hogy a tavalyi buktámból maradt valami vissza. :smt017
Nem mondom, hogy megjavult de egyelőre ez a helyzet. Holnap próba. Én bizakodó vagyok. :wink:
Korrekt, de itt csak arról volt szó -ha jól értettem- hogy nem ugrik vissza a váltókar.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
Post Reply

Return to “Minden ami egy GsxR-el kapcsolatos lehet”