Kereskedőkről, szervízekről gyűjtött tapasztalatok

Típusok, jellemzők, alkatrészek, technika

Moderators: ddt500, viking

Post Reply
User avatar
Czimby
Posts: 130
Joined: 2010.04.22. 09:01

Re: Kereskedőkről, szervízekről gyűjtött tapasztalatok

Post by Czimby »

Köszi a gyors választ!

Megkeresem őket!
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: Kereskedőkről, szervízekről gyűjtött tapasztalatok

Post by viking »

A King Roadot nem ismerem, de a Gabiék csinálták már többször a motorjaimat.
Kifogástalanul!
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Czimby
Posts: 130
Joined: 2010.04.22. 09:01

Re: Kereskedőkről, szervízekről gyűjtött tapasztalatok

Post by Czimby »

Sziasztok!

Szeretném beállítatni a szelephézagot a mocin(K5 600).
2 Szervíz jöhet szóba: King Road Jászberény és Zweirad Eger.
Meiket válasszam szerintetek?
(Említettétek, hogy a Zweiradban van egy ügyes szerelő srác a Gabi, a Szabó Gáborról lenne szó?)
User avatar
atesy
Posts: 472
Joined: 2009.05.28. 10:41
Motorom: GSX-R 600 K7
Itt motorozok: BpIX - Hring - BpIX
Köridő(k): hring=2:15,0

Re: Kereskedőkről, szervizekről gyűjtött tapasztalatok

Post by atesy »

Végigolvastam a topicot, latom van többeteknek mindenfele tapasztalata a szervizekrol. 24honapos jotallas van ugye az uj motorokra, aztan ugy gondoltam amig ez le nem jar (2010 februar), addig erdemes lenne markaszervizbe vinni a gepet. (ddt is megerositett, h ha cink lenne valami, es nem ott volt szervizelve, az akkor gaz lehet). Kérdésem az h van-e valakinek valami új/friss tapasztalata? Főként a BP / környéki teleülések érdekelnének :) Hova lenne érdemes vinni, illetve hova semmiféleképpen? Köszi
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Micsoda?
Minél??
Menj mááá'...
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Post by nylontacsko »

viking wrote:
ddt500 wrote:
viking wrote:Jó lett a gép. :cool:
Egerben a Zweiradban csinálta meg a kis Gabi.

Sok pöcsölős óhajom volt (kormánycsapágy, vezérműlánc-feszítő stb), az ergonómián is állítottunk (markolatok, kezelőszervek), ezenfelül a szokásosak: olaj- olajszűrőcsere, légszűrő tisztítása, fékek, láncfeszesség ellenőrzése, minden utánhúzása nyomatékkulccsal.

Mindig nézegetem az újdonságokat, csorgatom a nyálam, aztán amikor megyek vele egy kicsit, rájövök: nem kell ennél jobb motor.
Tacsiét meghajtottad már?
Ááá, össze-vissza van celluxolva. :twisted: :lol:
...és így is szebb :smt098
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

ddt500 wrote:
viking wrote:Jó lett a gép. :cool:
Egerben a Zweiradban csinálta meg a kis Gabi.

Sok pöcsölős óhajom volt (kormánycsapágy, vezérműlánc-feszítő stb), az ergonómián is állítottunk (markolatok, kezelőszervek), ezenfelül a szokásosak: olaj- olajszűrőcsere, légszűrő tisztítása, fékek, láncfeszesség ellenőrzése, minden utánhúzása nyomatékkulccsal.

Mindig nézegetem az újdonságokat, csorgatom a nyálam, aztán amikor megyek vele egy kicsit, rájövök: nem kell ennél jobb motor.
Tacsiét meghajtottad már?
Ááá, össze-vissza van celluxolva. :twisted: :lol:
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Post by ddt500 »

viking wrote:Jó lett a gép. :cool:
Egerben a Zweiradban csinálta meg a kis Gabi.

Sok pöcsölős óhajom volt (kormánycsapágy, vezérműlánc-feszítő stb), az ergonómián is állítottunk (markolatok, kezelőszervek), ezenfelül a szokásosak: olaj- olajszűrőcsere, légszűrő tisztítása, fékek, láncfeszesség ellenőrzése, minden utánhúzása nyomatékkulccsal.

Mindig nézegetem az újdonságokat, csorgatom a nyálam, aztán amikor megyek vele egy kicsit, rájövök: nem kell ennél jobb motor.
Tacsiét meghajtottad már?
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Post by viking »

Jó lett a gép. :cool:
Egerben a Zweiradban csinálta meg a kis Gabi.

Sok pöcsölős óhajom volt (kormánycsapágy, vezérműlánc-feszítő stb), az ergonómián is állítottunk (markolatok, kezelőszervek), ezenfelül a szokásosak: olaj- olajszűrőcsere, légszűrő tisztítása, fékek, láncfeszesség ellenőrzése, minden utánhúzása nyomatékkulccsal.

Mindig nézegetem az újdonságokat, csorgatom a nyálam, aztán amikor megyek vele egy kicsit, rájövök: nem kell ennél jobb motor.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Atika
Posts: 898
Joined: 2007.02.21. 20:10
Motorom: GSXR1000 K4
Location: Újpest

Post by Atika »

Így már értem. Bizonyára így van, mert nem először olvasok/hallok elismerő szavakat róluk.
User avatar
Albi
Hősszerelmes szervízguru
Posts: 3571
Joined: 2007.05.19. 11:13
Motorom: KTM 625SC
Itt motorozok: Gokartland Brezova:P
Location: Mátraalja, városszéle (Gyöngyös)
Contact:

Post by Albi »

Atika wrote:Az baj, hogy ebből én semmit nem értettem? :roll:
csak dícséri Janiékat, hogy milyen szépen és jól dolgoznak. ennyi. :wink:
User avatar
Atika
Posts: 898
Joined: 2007.02.21. 20:10
Motorom: GSXR1000 K4
Location: Újpest

Post by Atika »

Az baj, hogy ebből én semmit nem értettem? :roll:
User avatar
Titanium
Posts: 40
Joined: 2007.06.29. 08:46
Location: 750 K6 "Diablo"

Post by Titanium »

Aki már régóta nyomja, annak nem hiszem, hogy újdonságot mondok, akik újak - nos figyeljetek! :)

Nem kértek rá, nem vagyok beépített ember, egyszerűen megtörtént egy sokak szerint nagyon szerencsés első és remélem uccsó slide-om.

Riogattak vele, hogy ha bármilyen "left-case", no jó "ekszidönt" :wink: történne a motorral, akkor horror árakra lehet számítani, ti. a motor luxus cikk, s a kereskedők ezen akarnak meggazdagodni.

Nos, van olyan aki(k) nem így gondolják

Megtörtént a dolog - Pánik - utólag persze :)

Többen ajánlották - Pezoo, Pezoo-né, N. Zolee, ddt500 ill. akik ott voltak, hogy kontakt: Bérczi Jani ill. a Bérczi family.

Nagyon szép munkát végeztek, és nem fialtam le a végösszegtől - nekik már egy párszor megköszöntem :cool: - nektek meg, ha megtörténik a ;#&@#&@ bizalommal forduljatok hozzájuk.
Ride it cool, patiently and only for yourself!
User avatar
Albi
Hősszerelmes szervízguru
Posts: 3571
Joined: 2007.05.19. 11:13
Motorom: KTM 625SC
Itt motorozok: Gokartland Brezova:P
Location: Mátraalja, városszéle (Gyöngyös)
Contact:

Post by Albi »

A Parillával én is megjártam tavaly, bár nem ár-eltérés terén. Kinéztem az overált, A-Pro Steel, akciós áron 100.000 Ft. Felhívtam őket, van 54-esben, ár meg minden stimmel, menjek. Akkor még a pesti boltjuk csak megalakulóban volt, úgyhogy irány Kecskemét. Nagy nehezen megtaláltuk őket, overál kikér, felpróbál. Stimmel a méret, jól is néz ki, ár is a helyén. Választottam még egy színösszeállításban is hozzáillő, szintén A-Pro kesztyűt is. Megyek a kasszához, csaj kedvesen bemondja az összeget, kifizetem korrektül. Erre elővesz egy vonalas füzetet, felírja a nevem, címem, telefonszámom, és közli, használjam egészséggel, balesetmentesen. Mondom számla? Nyugta? Akármi?
Erre azt mondja, felírt a füzetbe, meg bekerülök majd a számítógépbe is (kétségtelenül, mert azóta folyamatosan küldik a reklámanyagokat), ez nekik elég, ha bármi gond lesz vele, ez alapján garanciát tudnak rá vállalni. Ja, mondom. Ha nektek ez így jó. És eljöttem. Számla és nyugta, azaz mindenféle bizonylat nélkül, hogy én ott vásároltam. Ezek után már akkor sem biztos, hogy visszavittem volna, ha akármi problémám van vele. Persze erősködhettem volna, hogy márpedig adjanak valamit róla, de nem nagyon érdekelt. Úgy voltam vele, hogy Kecskemétre úgy sem nagyon szaladgálnék, ha akármi van. Nyeltem egyet és kész. Ez van.
Ezek szerint nem egyetlen ilyen eset vagyok náluk... :smt102
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Post by nylontacsko »

Elmesélek egy történetet a sisakvásárlásommal kapcsolatban.
Remélem lesz némi tanulsága.
Mindenki tudja, hogy sisakot akartam váltani. Hosszas vajúdás után sikerült kiválasztanom a Suomyt, mint jó ár/érték arányú terméket. Az általam kiválasztott Suomy Spec.1r sisak akciós ára 79.900.- legalább is az interneten ez az ár szerepel.
Ezen márka forgalmazásával a Parilla Kft. foglalkozik (többek közt).
Mivel körülményes majom vagyok, így jó előre felhívtam őket, mégse fussak lukra. Feltettem a szokásos kérdés sorozatomat, miszerint:
- Az interneten szereplő termékekből van-e
- Minden méretből van-e
- Ha nincs véletlenül, mikorra érkezne meg
- …stb
Minden kérdésemre kielégítő választ kaptam, így kocsiba be… irány Pestre fel.
A kereskedés jó helyen van, könnyen megközelíthető. Az üzlet tágas és teljes termék-repertoárral felszerelt. Az eladók udvariasak, segítőkészek.
Mindjárt meg is kérdezték mit is szeretnék. Mondtam, hogy milyen típusban gondolkodom.
A próbálgatás alkalmával észrevettem, hogy más ár szerepel a sisakokon, árazó matricán (83.700.-). Gondoltam, hogy nyílván nem ez az ár, hiszen akár a neten, akár a kereskedésben is fellelhető szórólapon (melyet Viking barátom nyomott a kezembe próbálgatás közben), a már említett 79.900.- Ft. szerepelt.

Gondos és részletes próbálgatás után sikerült is kiválasztanom a megfelelő sisakot, melyből szerencsémre(!) volt originál is. Kértem is rögvest egyet és már robogtam is a pénztárhoz.
A pénztáros kishölgy rögvest bepityegtette a pénztármasinába a 83.700.- Ft-ot. Itt mondtam, hogy álljunk meg! Mondom ez a sisak nem ennyibe kerül, a neten is más árral van fent. Szegénykém próbálta védeni a mundér becsületét, hogy így az árfolyam, meg úgy az árfolyam, na meg különben is, náluk az üzletben NINCS Internet elérés (ezt ne mondta volna inkább), így ő nem tudja mennyiért van fent a neten.
Halkan zsörtölődve fizettem és távoztunk az üzletből.
Nem bírtam a véremmel, mondom már csak felhívom azt az illetőt akivel legelőször beszéltem. Utol is értem. Érdeklődtem, hogy most akkor miként is van ez a 79e-s sisak 83e-ért. Lemezjátszó bekapcsol:
- Hát tetszik tudni az árfolyam, meg milyen gyenge a Forint
- Valami elképzelésem van erről a dologról – válaszoltam – mivel egy finanszírozó cégnél dolgozom.
- Na akkor meg pláne tetszik tudni – jött a leoltás (itt jegyzem meg, hogy a Forint folyamatosan erősödik)

Természetesen folyamatos elnézéskérések közepette biztosított arról, ha legközelebb náluk vásárolok, természetesen kompenzálják ezt a pár ezer különbséget. Ez egy korrekt gesztus.
Igyekeztem ellátni néhány jó tanáccsal, hogy akkor írják oda mindenhová, hogy : Az ár tájékoztató jellegű és függ az aktuális Euro árfolyamtól (pl.)
Egy szó mint száz, van egy klassz új sisakom, de azért mégiscsak keserédes érzelmek kavarognak bennem. Kétségtelen az is, hogy a magyarázat meg volt mindenre és a nyüglődésemet is mérhetetlen türelemmel és egyetértéssel fogadták. Azt kell mondjam tényleg profi társulat. Figyelnek az ügyfélre, kiváló a kiszolgálás….csak ez a fránya ár-vita… ez ne lett volna. Mindjárt mindenki elégedettebb is lenne.

Végkövetkeztetés:
Ha nem a szomszéd utcában vásárolsz, igenis térj ki minden részletre nagy alapossággal!
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
Post Reply

Return to “Minden ami egy GsxR-el kapcsolatos lehet”