PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Moderators: ddt500, viking

Locked
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by Miller »

Én különösebben sosem voltam oda a Dakarért. Ez a kálvária végleg eltántorított tőle. Ez nem szervezés. Ez kupi. Nevetséges és szánalmas. Mi az hogy kiterelik? Aki nem bírja, adja fel. Aki meg Dakart szervez, az legyen felkészülve arra, hogy a versenyt feladó versenyzőket mentenie kell. Köcsög szervezők. Bábszínház az egész. Ezért elutazni a világ végére... Betiltanám a pics@ba... A szervezőket terelném ki... Gyökerek...
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by ddt500 »

A rendes ralin mint ha lenne olyan, hogy mindenki egy átlagidőt kap nem? Itt miért nem lehetett ezt alkalmazni? :smt017
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
Elnok ur
A láthatatlan horgász
Posts: 1297
Joined: 2007.02.21. 13:15
Motorom: Yamaha Fazer 1000
Itt motorozok: Országszerte
Köridő(k): Az meg mi?
Location: Békásmegyer

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by Elnok ur »

Sajnalatos, hogy egy ilyen volumenu versenyen ekkora szervezoi bakik tomkelege tortenik. A mostani Dakar nem csak az uj helyszin miatt volt tortenelmi, hanem a Dakar lenyeget megcsufolo dontesek miatt is. Odaig sikerult a szervezoknek eljutniuk, hogy a sok torolt szakasz, kesleltetett etapok utan a versenyt nem a resztvevok felkeszultsege es teljesitmenye dontotte el, hanem egy ostoba, a Dakar szellemisegevel osszeegyeztethetetlen rendezoi dontes (ek).

Az azt koveto versenyzoi megnyilvanulasok meg szanalmasak. Mikent lehet belekeverni etikat egy olyan ovasba ami arrol szol, hogy valaki nem kapott eleg buntetest? Nem arrol kellett volna szolnia az eredeti ovasnak, hogy miert nem hagytatok kuzdeni a tobbieket, miert kellett oket leterelni a palyarol? Hisz azert jott mindenki, hogy megmutassa, hogy minden nehezseg ellenere vegig tudja csinalni. Nem ezt vettek el toluk? Szerintem a szervezok ereztek ezt, ezert volt az elso korben enyhe a bunti. Csak hat az emberi gyarlosag nem hagyta kihasznalatlanul a lehetoseget ami a baki miatt az olebe hullott. Es kerdem: a plusz buntetessel helyreallt az etika? 4 ora alatt lehetett teljesiteni a kerdeses szakaszt. Adjunk nekik 12 orat, miutan nem engedtuk oket kuzdeni? Ez fair es etikus? Most bejott...
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by viking »

"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
Koca
A lekvár mágus
Posts: 1312
Joined: 2007.08.27. 16:23
Motorom: GSX-R 750, SV 1000R
Köridő(k): javulóban...
Location: versenypálya, lekvárgyár
Contact:

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by Koca »

Gonda Zsolt wrote:Ebben teljesen igaza van Vikingnek, de én úgy gondolom, hogy össze kellene fogni a magyaroknak a versenyeken, nem pedig egymást elgáncsolgatni.

Persze van az ellenkezőre is példa, minap láttam a tévében egy sárkányrepülő világbajnokot (elnézést nem ragadt meg a neve a szűrkeállományomban, valószínüleg már öregszem), aki hazank gyermeke és jelenleg Ausztráliában él, de a mai napig nem hajlandó ausztrál színekben indulni, mivel magyarnak valja magát.
Kimondtad a kulcsszót: nem itt él.
THE PIG
User avatar
Gonda Zsolt
Posts: 893
Joined: 2007.02.22. 15:17
Motorom: 750/K6
Itt motorozok: Hol itt, hol ott.
Location: Budapest

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by Gonda Zsolt »

Ebben teljesen igaza van Vikingnek, de én úgy gondolom, hogy össze kellene fogni a magyaroknak a versenyeken, nem pedig egymást elgáncsolgatni.

Persze van az ellenkezőre is példa, minap láttam a tévében egy sárkányrepülő világbajnokot (elnézést nem ragadt meg a neve a szűrkeállományomban, valószínüleg már öregszem), aki hazank gyermeke és jelenleg Ausztráliában él, de a mai napig nem hajlandó ausztrál színekben indulni, mivel magyarnak valja magát.
User avatar
Koca
A lekvár mágus
Posts: 1312
Joined: 2007.08.27. 16:23
Motorom: GSX-R 750, SV 1000R
Köridő(k): javulóban...
Location: versenypálya, lekvárgyár
Contact:

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by Koca »

Gonda Zsolt wrote:Hát amit a Dakar szervezői megint műveltek azt kritikán alulinak tartom. Az hogy úgy döntenek, hogy biztonsági okokból lerövídítik a szakaszt rendben van, az is hogy kiterelik a versenyzőket a pályáról, de hogy ezt követően megbűntessék azokat, akik a versenyigazgatóság utasításait végrehajtják az azért nevetséges. De rendben mivel nem tejesítették kapjanak 2 óra bűntetést.

Na de ami ezt követően tőrtént az azért már igen gusztustalan. Szalay elmondása szerint többekkel eggyetértve benyújt egy óvást, hogy kevés a bűntetés, amit azok kaptak, akik végrehajtották a versenyigazgatóság utasításait, és ennek folyamodványaként jól kiszabnak 12 óra bűntetést. Szalay elmondása szerint a távot teljesítőkkel egyetértésben nyújtotta be az óvást, mivel a Dakar szellemiségével nem összeegyesztethető azon versenyzők cselekedete, akik végrehajtották a kapott utasítást. Na kérem ezt én azért egy kritikán alulinak tartom, ez a tipikus magyar mentalítás: "DÖGÖLJÖN MEG A SZOMSZÉD TEHENE IS!!!"

Számomra a Palik nem szimpatikus, bár ha személyesen ismerném lehet, hogy azonnal megváltozna róla a véleményem ezt én nem tudom. De abban teljesen biztos vagyok, hogy ha velem művelne valaki ilyen dolgot biztosan innentől kezdve ott tennék alá ahol tudok. Én a naív lelkemmel nem értem miért volt erre szükség, csak nem Szalay akart a legjobb magyar lenni? Ha véletlenül rátapintottam a lényegre ez azért nem jött össze neki, mivel így is csak a Palikék után végzett, és szerintem jól teszi ha ezerrel menekül haza, mivel valamelyik eszement még beássa nyakik a homokba valahol azok között a szép kis dűnék között.

Tanúlság számomra ebből az egészből: Jövőre szépen átalszom az éjszakákat nem várom meg a Dakarról szóló közvetítéseket.
Hogy is írta az előbb Viking? "A szarnak is vannak fokozatai..."
THE PIG
User avatar
Gonda Zsolt
Posts: 893
Joined: 2007.02.22. 15:17
Motorom: 750/K6
Itt motorozok: Hol itt, hol ott.
Location: Budapest

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by Gonda Zsolt »

Hát amit a Dakar szervezői megint műveltek azt kritikán alulinak tartom. Az hogy úgy döntenek, hogy biztonsági okokból lerövídítik a szakaszt rendben van, az is hogy kiterelik a versenyzőket a pályáról, de hogy ezt követően megbűntessék azokat, akik a versenyigazgatóság utasításait végrehajtják az azért nevetséges. De rendben mivel nem tejesítették kapjanak 2 óra bűntetést.

Na de ami ezt követően tőrtént az azért már igen gusztustalan. Szalay elmondása szerint többekkel eggyetértve benyújt egy óvást, hogy kevés a bűntetés, amit azok kaptak, akik végrehajtották a versenyigazgatóság utasításait, és ennek folyamodványaként jól kiszabnak 12 óra bűntetést. Szalay elmondása szerint a távot teljesítőkkel egyetértésben nyújtotta be az óvást, mivel a Dakar szellemiségével nem összeegyesztethető azon versenyzők cselekedete, akik végrehajtották a kapott utasítást. Na kérem ezt én azért egy kritikán alulinak tartom, ez a tipikus magyar mentalítás: "DÖGÖLJÖN MEG A SZOMSZÉD TEHENE IS!!!"

Számomra a Palik nem szimpatikus, bár ha személyesen ismerném lehet, hogy azonnal megváltozna róla a véleményem ezt én nem tudom. De abban teljesen biztos vagyok, hogy ha velem művelne valaki ilyen dolgot biztosan innentől kezdve ott tennék alá ahol tudok. Én a naív lelkemmel nem értem miért volt erre szükség, csak nem Szalay akart a legjobb magyar lenni? Ha véletlenül rátapintottam a lényegre ez azért nem jött össze neki, mivel így is csak a Palikék után végzett, és szerintem jól teszi ha ezerrel menekül haza, mivel valamelyik eszement még beássa nyakik a homokba valahol azok között a szép kis dűnék között.

Tanúlság számomra ebből az egészből: Jövőre szépen átalszom az éjszakákat nem várom meg a Dakarról szóló közvetítéseket.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by viking »

A szarnak is vannak fokozatai...
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by ddt500 »

viking wrote:Hát tudod...én személyesen nem ismerem a Palikot, de ő is olyan maximalista barom lehet mint én.
Engem a guta ütne meg, ha 8-10. helyen állnék 3 nappal a vége előtt és most hátraesnék jó pár helyet, sok óra lemaradást begyűjtve.
Aztán beszélgetnél 5 percig a Sainzal és rájönnél, hogy milyen mákod volt. :lol: Első helyről kiesni fél óra előnnyel. :smt073
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by viking »

Hát tudod...én személyesen nem ismerem a Palikot, de ő is olyan maximalista barom lehet mint én.
Engem a guta ütne meg, ha 8-10. helyen állnék 3 nappal a vége előtt és most hátraesnék jó pár helyet, sok óra lemaradást begyűjtve.
Persze, itt már az is komoly fegyvertény ha végigmegy az ember, ha eddigi legjobb helyezését éri el az meg pláne, de ahhoz képest, ami lehetett volna...lehet, hogy egész életére benne marad az emberben a keserűség.
Bennem legalábbis tuti.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
joey
Posts: 47
Joined: 2007.02.22. 14:06
Location: R1

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by joey »

viking wrote:Az sajnos nehéz lesz (10. hely), ahhoz 1,5 órát kéne ráverni a jelenlegi 10-re.

Viszont az a Zapletal, aki Palikék mögött volt, most NYOLCADIK...a fene vinné el! :smt013
Meglátjuk...Minden nap változik a sorrend.
De már ez is szép eredmény. A lényeg, hogy az eddig legjobb 18. helyet javítsák ebben az évben.
dzsoi
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by viking »

Az sajnos nehéz lesz (10. hely), ahhoz 1,5 órát kéne ráverni a jelenlegi 10-re.

Viszont az a Zapletal, aki Palikék mögött volt, most NYOLCADIK...a fene vinné el! :smt013
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
joey
Posts: 47
Joined: 2007.02.22. 14:06
Location: R1

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by joey »

Helló
Tegnap 11 és éjfél körül teljesen frászba voltam mi történt, még Viking is érdeklődött sms-ben (köszi :grin: ).....de...:
Éjszaka bevontatták a Laciékat az autó nem tudott magától bejönni (54). Állítólag ez a szakasz is nagyon gáz volt.
Mindenki jól van, csak a szerelők dolgoztak egész éjszaka és rendbe hoztak mindent, amit lehet kicseréltek, mivel alkatrész van elég. Ez volt az eslő olyan komolyabb hiba az autóval.
Jelenleg 12 helyen állnak összetettben.
Biztos vagyok benne, hogy az utolsó két szakasznál nem fogja kímélni az autót és megpróbál a 10 közé bejönni....
HAJRÁ!!!!!!!!!!!!
dzsoi
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: PARIS-DAKAR (Buenos Aires-Buenos Aires)

Post by viking »

Elakadtak.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
Locked

Return to “A versenyek 2008”