2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Moderators: ddt500, viking

Post Reply
User avatar
aquabase
Posts: 1264
Joined: 2008.01.24. 19:50
Location: Kiskőrös GSX-R 1000

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by aquabase »

ddt500 wrote:
viking wrote:
ddt500 wrote:
Ezt maga Dani mondta miután felhívta a Vikinget aki jól lebaszta őt amiért ilyen izgalmakat okozott a végére!! :smt005
Vele viszonylag ritkán beszélek, mert én sem csípem a búráját.
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
:D
Én is Doki fan vagyok!
Jót röhögtem, mikor a parc fermében ölelkezett a Törpe meg a Doki... :D
Kb a hónlajáig ér... :D
Azon a napon válik az ember igazán felnőtté, amelyiken először nevet magán tiszta szívből.
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by almano »

Image
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by ddt500 »

viking wrote:
ddt500 wrote:
Ezt maga Dani mondta miután felhívta a Vikinget aki jól lebaszta őt amiért ilyen izgalmakat okozott a végére!! :smt005
Vele viszonylag ritkán beszélek, mert én sem csípem a búráját.
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by viking »

ddt500 wrote:
viking wrote:
tom war wrote:Megis megtudtuk! Elfeledkeztem a VIKING faktorrol! :smt006 :smt003
Ezt maga Dani mondta.
"Nem gondoltam, hogy Rossi már ilyen közel van. Az utolsó kör előtt láttam a táblát, hogy Rossi: 1,5.
Nem akartam kockáztatni, visszavettem."
Ezt maga Dani mondta miután felhívta a Vikinget aki jól lebaszta őt amiért ilyen izgalmakat okozott a végére!! :smt005
Vele viszonylag ritkán beszélek, mert én sem csípem a búráját.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by viking »

Miller wrote:Viking!
A véleménykülönbség nem ott van köztünk, hogy Lorenzo gyorsabb volt-e Rossinál vagy sem. Én is láttam a futamot, és az időkülönbségeket is.
Hanem ott, hogy szerintem Rossi nem hagyta volna hogy előtte végezzen. Láttunk már olyat hogy Vale lassabb volt valakinél, nem ennyivel hanem sokkal, mégis ő nyerte a párharcot (tavaj pl. de máskor is),
Pedrosa egyelőre nem oszt nem szoroz a VB cím sorsa tekintetében Rossival semben. Lorenzo annál inkább, és ezt Vale is tudja. Összekapta volna magát szerintem. Hacsak nem pot az utolsó kör utolsó kanyarjában előzte volna meg őt Lorenzo. -szvsz-
Tény, hogy elképesztő dolgokra képes a Doki, lásd az utolsó kanyaros előzését pont Lorenzo ellen.
Úgy vélem, azon múlt volna a dolog, hogy Lorenzo el tudott volna-e szakadni tőle a gyorsabb tempójával, mert Laguna egy ilyen pálya: kijönnek a köridőkülönbségek. Itt is voltak akik folyamatosan jöttek fel, mások csúsztak hátra.
Ha és amennyiben nem tudott volna megúszni, akkor én is úgy gondolom, hogy Vale visszaelőzte volna.
Nem tudom hol, hogyan, kibabrálva a fizikával, alagutat ásva, de megpróbálta volna.
Viszont Jorge ellépett volna szerintem.

Sosem tudjuk meg...
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by ddt500 »

viking wrote:
tom war wrote:Megis megtudtuk! Elfeledkeztem a VIKING faktorrol! :smt006 :smt003
Ezt maga Dani mondta.
"Nem gondoltam, hogy Rossi már ilyen közel van. Az utolsó kör előtt láttam a táblát, hogy Rossi: 1,5.
Nem akartam kockáztatni, visszavettem."
Ezt maga Dani mondta miután felhívta a Vikinget aki jól lebaszta őt amiért ilyen izgalmakat okozott a végére!! :smt005
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by viking »

tom war wrote:Megis megtudtuk! Elfeledkeztem a VIKING faktorrol! :smt006 :smt003
Ezt maga Dani mondta.
"Nem gondoltam, hogy Rossi már ilyen közel van. Az utolsó kör előtt láttam a táblát, hogy Rossi: 1,5.
Nem akartam kockáztatni, visszavettem."
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by Miller »

Viking!
A véleménykülönbség nem ott van köztünk, hogy Lorenzo gyorsabb volt-e Rossinál vagy sem. Én is láttam a futamot, és az időkülönbségeket is.
Hanem ott, hogy szerintem Rossi nem hagyta volna hogy előtte végezzen. Láttunk már olyat hogy Vale lassabb volt valakinél, nem ennyivel hanem sokkal, mégis ő nyerte a párharcot (tavaj pl. de máskor is),
Pedrosa egyelőre nem oszt nem szoroz a VB cím sorsa tekintetében Rossival semben. Lorenzo annál inkább, és ezt Vale is tudja. Összekapta volna magát szerintem. Hacsak nem pot az utolsó kör utolsó kanyarjában előzte volna meg őt Lorenzo. -szvsz-
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by tom war »

Megis megtudtuk! Elfeledkeztem a VIKING faktorrol! :smt006 :smt003
Kill faster and be alive.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by viking »

tom war wrote:Egesz hetvegen gyorsabb volt mindenkinel a Nyalokas, raadasul serulten is jo tempot ment...sajnaltam, hogy nem volt meg ket kor, meg, hogy elkapkodta a dolgot... Azert az se volt piti, ahogy Vale odaert az uccso kanyarban a Torpehez...
Elaludt a marhája.
Az utolsó kör előtt bemutatták neki, hogy Rossi: 1,5.
Túlságosan visszavett, ment egy 23,5-öt, Vale pedig villantott egy 22 elejét.
Azt nyilatkozta ő is, hogy totál meglepődött, amikor egyszercsak ott találta maga előtt Pedrosát.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by tom war »

Vajon miert? Sajna sose fogjuk tudni...
De Rossi nagyon messzirol esett ra az utolso kanyarban, foleg a helikopteres felvetelen latszott...
Amugy nem sajnalom, jol nyomta Pedrosa. A rajtja meg...mint egy dragos. Ha Nyaloka igy rajtolna, lenne baj! :smt003
Kill faster and be alive.
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by ddt500 »

tom war wrote:Egesz hetvegen gyorsabb volt mindenkinel a Nyalokas, raadasul serulten is jo tempot ment...sajnaltam, hogy nem volt meg ket kor, meg, hogy elkapkodta a dolgot... Azert az se volt piti, ahogy Vale odaert az uccso kanyarban a Torpehez...
A törpe az utolsó körben 1,5 seccel volt lassabb mint az előzőben. Ha fut egy 22,8-at sima ügy lett volna de ő 23,5-öt ment.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by tom war »

Egesz hetvegen gyorsabb volt mindenkinel a Nyalokas, raadasul serulten is jo tempot ment...sajnaltam, hogy nem volt meg ket kor, meg, hogy elkapkodta a dolgot... Azert az se volt piti, ahogy Vale odaert az uccso kanyarban a Torpehez...
Kill faster and be alive.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by viking »

Rossi előtt az utolsó X körben nem volt senki, mehette a saját tempóját, ráadásul tekert a törpe után.
Lorenzo mégis felért rá 3 másodpercnyi hátrányból, megette a köztük tántorgó Stonert és újra utólérte Rossit.
Majd be is szúrt neki, csak nem volt rendesen előkészítve a manőver, elkapkodta mert már Dani járt a fejében.
Körönként folyamatosan 2-3 tizeddel ment jobbat és voltak a pályának olyan részei (dugóhúzó utáni hosszú balos, célegyenes ráfordító előtti féktáv, dugóhúzó előtti döntött féktáv stb), ahol látványosan ráesett mindig a Dokira.
Ha nem akar egyből elmenni, meglett volna a második hely, de sietett a lelkem, mert még Pedrosát is meg akarta fogni.

Hát ez most nem jött be neki.
Én is imádom Vale motorozását, de most Jorge gyorsabb volt nála.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
Miller
Traktorszelidítő tangóharmonikás
Posts: 4026
Joined: 2007.03.29. 09:24
Motorom: Suzuki AN 400 K1

Re: 2009.07.05. Laguna Seca, USA (MotoGp)

Post by Miller »

Rossi meg nézte volna, ahogy szépen otthagyja őt Lorenzo. Erről híres :grin:
Post Reply

Return to “A versenyek 2009”