2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Szervezett kül- és belföldi pályanapok.Gazda és moderátor:Félsvéd
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by viking »

Baszd meg Gabi, már azt hittem, ropira törted a K9-et! :smt013

Szerencsére csak álló helyzetben elfeküdt, az nem gond.
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
snake
Posts: 441
Joined: 2008.02.19. 14:21
Location: Szt.Endre

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by snake »

Mielőtt megjönnek az első részvétnyilvánító sorok:
az R6 úgy viselkedett (én meg olyan paranoiás vagyok), hogy az első gondolatom az volt, elszállt egy kipufogószelep! Aztán, hogy az nem is, de minimum szétesett a kipufogó.
Hazaérve kikérdeztük a diagnosztikát (nem is tudtam, hogy van ilyen rajta) és 3 hibakódot írt ki. Az első tippjeim ezek voltak:
1, Túl korán fékezel!
2, Nem tartod bent eléggé szűken a kanyarban!
3, Puha vagy!
De aztán úgy tűnt mindháromnak az üzemanyag-ellátáshoz van köze. Remélem, könnyen orvosolható, mert jövő hétvégén a Yamaha kupán be kell vessem legfrissebb motorozási tudományom! :smt023
Nem a motorozás a luxus, hanem a család!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by FélSvéd »

Harmadik nap Brno.
Snake minden reggel hajnalban akar a pályán lenni ezért szigoru ébresztö van. Mára már csak mi ketten voltunk magyarok. Éjjel esett de reggel már ok volt a pálya. Snake sátra letérdelt az éjjel igy azt lebontottuk. Mivel nem egy csoportban voltunk Snakkel igy nem tudtam semmi hasznosat mondani neki. Ezt annyira hiányolta hogy kiharcolta magának az Eybis legjobb oktatóját, egy 40 szeres Belga bajnokot. Olyan profi oktatást kapott hogy füldugoban kapta az instrukciokat hátulról. Még a futomüvét is átállitotta neki. Irigykedtem is rá.
A Pro csoportban ma talán a FIM ridereken kivül mindössze 15 amatör lehetett. Viszont Hopper, Haslam, West, Crutchlow, Vizziello és Corti a Gixerrel egy meneten belül kétszer is leköröznek!
Érdekes modon tartják a srácok az edzést: szinte mindig párban motoroznak a csapattársak, de 1-2 körönként helyet cserélnek. Ha nem egyszerre mennek ki akkor 1 kör után látom hogy a pálya szélén gurul a FIM rider és hátrafelé nézeget. Ilyenkor van alkalmam beszurni nekik :lol:
Volt egy meleg helyzetem az omega kanyarban. Éppen a jobbos kanyar közepén vagyok fektetve amikor Hopper kivülröl hatalmas tempoval elhuz. Az ember hozzá van szokva ahhoz hogy amikor a kanyar közepén be van döntve akkor ha valaki meg is jelenik kivülröl, annak elöször csak az elsö kerekét látod meg, aztán a tankját és elöbb utobb a hátsokerekét is. De itt nem ez történt...... Annyira nagy a tempokülönbség az én "lapon" kanyarodásom és az övék közt hogy mikor épp arra koncentrálok nehogy leérjen a térdem, szóval amikor Hopper élszágoldott lapon elöttem akkor picit kibillentem az egyensulyombol és feljebb huztam a motort, hogy levegöhöz jussak. Nem kellett volna! Ugyanis akkor megjelent Haslam is lapon de ö már csak fél méterre az elsö kerekemtöl és ö is kivülröl. Na most hogy menjen az ember ilyen idegállapotban pb-t! Lehet hogy azért ért annyira felkészületlenül mert tegnap óta füldugot használok.
Délben átgumiztam magamnak a hátsot, feldobtam egy uj Batlax slicket, abban a reményben hátha ismét jo passzba kerülök.
Közben Stiggy Racing tulajátol a **** sráctol vettem gumikat és kiharcoltam 2 Stiggy Racinges polot, amin rajta van az SBK-s Hopper és Haslam is és az SSP-s West és Viziello. Snakenél volt valami szuper fekete filctolféle és összegyüjtöttük a polokra az aláirásokat.
Amikor Crutchlowal is alá akartuk iratni akkor persze nem akarta a Stiggy-s polora irni igy inkább elövettek 2-2 Crutchlow és Foret posztert és arra irtak alá.
Ha megszorulok anyagilag akkor majd tartok ezekböl árverezést.
Snake eredetileg csak délig akart maradni, de a Belga oktatás minösége annyira bejött neki hogy délután is folytatni akarta a fejlödést. Meg is hozta a gyümölcsét. Az utolso menetben több pb-t is sikerült teljesitenie, a legjobb 2:23.4. Olyan jo passzban volt hogy még ezen is tudott volna javitani ha nem durran el valami a motorban. A pálya közepén egyszercsak hatalmas durranás és elment a motorerö. Le kellett gurulnia a szervizutra és nagyon hangos motorral tudott csak visszagurulni a depoba. Szoval egyik szeme sir a másik örül.
Megmondom öszintén nekem ma nem volt jo napom, egész nap talán 2 db 2:20 as kört tudtam menni és a végén még meg is fektettem a K9-t. Ugy történt hogy 5 ora felé elkezdett esni az esö és elkezdtünk kapkodva pakolni. A kölcsön hátsoemelön volt a gép és a kormánynál akartam tolni. Ugy emlékeztem hogy ez szokott müködni, az emelö szokott gurulni a motorral együtt. Nem igy történt, az emelöröl leesett és a vizes kormányt hiába szoritottam a tuloldalra lefeküdt a gép. Snake állitotta fel és Tomtech cuccok ismét jol müködtek. Egyetlen karcolást sem találtam sehol a jobboldalon!
Aztán elindultunk hazafelé, az utazás a pályátol Budapestig 2.45 óráig tart, az odaut is hajszál pontosan ennyi volt nekem. Gyakrabban kellene odajárni. Ez a pálya semmivel össze nem hasonlitható. Kanyarokban 30 meter szélesség, egyenesben is 15. A hatalmas szintkülönbségek. Nincs mégegy pálya ahol 6 helyen is 200 fölé tudnál menni, itt pontosan 6 olyan egyenes rész van ahol még én is 200 fölött megyek (az orám szerint böven 200 felett). És nincs egyetlen igazán lassu visszafordito sem.
És most hogy végre szuper hotelt találtam 20 euroért 2 km-re a pályátol, remélem hogy minden hely elfogy az augusztus 19-20 Brnoi szervezésemre.
Snake, motorodnak jobbulást kivánok
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by tom war »

Kiehezve varjuk! Csak kicsit osszeszorult szivvel... :sad:
Kill faster and be alive.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by viking »

Már a WSBK-s technika sem elég, hogy megvédjen?
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by nylontacsko »

FélSvéd wrote:
VIK-001 wrote:
FélSvéd wrote:nagy érdeklödésre valo tekintettel a mai beszámolót elhalasztom
már hajnal 4kor felvoltam h a beszámolót olvashassam :)
Mindjárt kezdem, az lesz a cime, K9 padlot fogott
Mivaaaaaaa? :shock: :shock: :shock: :shock:
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by FélSvéd »

VIK-001 wrote:
FélSvéd wrote:nagy érdeklödésre valo tekintettel a mai beszámolót elhalasztom
már hajnal 4kor felvoltam h a beszámolót olvashassam :)
Mindjárt kezdem, az lesz a cime, K9 padlot fogott
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by FélSvéd »

nagy érdeklödésre valo tekintettel a mai beszámolót elhalasztom
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
feket663
Posts: 907
Joined: 2008.06.04. 17:31
Motorom: Hayabusa K4
Itt motorozok: Főleg Románia. :)

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by feket663 »

almano wrote: Nagyon fasza lehetett. Most mar csak azt a hangot kellene visszavarazsolni a videora, es bekalibralni(Speedohealer) a Km-orat. :smt023
Ja, meg valami mas helyet talani a kameranak :)
Meg a villogó (ha jól látom) FI lámpát megszüntetni, mert elvonja a figyelmét szegény ****.
Image
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by almano »

FélSvéd wrote: volt egy Ducati kamion is és valami Lorini csapat
Meg kamionnal is mentek a palyan??? A videon nem latszik olyan jol. :smt006 :smt035 :smt026 :D
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by FélSvéd »

@Tibi
ameddig egy hozzértö meg nem csinálja

@Álmos
a Pro csoportban kb 30 leggyorsabb amatör volt, a teljes Stiggy Racing Team SBK + SSP, Brux Suzuki csapat Neukirchner nélkül és Crutchlowék csapata és volt egy Ducati kamion is és valami Lorini csapat
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: 2009 julius 6-8 Brno WSBK világsztárokkal 1-2-3 nap

Post by almano »

FélSvéd wrote:És be kell valljam, ritkán adodik alkalmam ugy menni egy teljes menetet pályán hogy kizárolag VB versenyzök elöznek meg :lol:
Volt mas is a palyan rajtuk kivul? :D
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
Locked

Return to “2009 szervezett pályanapok”