2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Szervezett kül- és belföldi pályanapok.Gazda és moderátor:Félsvéd
User avatar
nylontacsko
Megélhetési síugró
Posts: 19654
Joined: 2007.02.20. 23:45
Motorom: Nincs. Nem is igen lesz többé.
Köridő(k): hring:2:09 | pring:2:16 l rijeka:1:49
Location: Győr

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by nylontacsko »

Király beszámoló :smt023
..és külön gratulálok az új PB-hez is. :smt038
poɹoʇıuoɯ ɐ bǝɯ psʇıpɹoɟ
User avatar
Koca
A lekvár mágus
Posts: 1312
Joined: 2007.08.27. 16:23
Motorom: GSX-R 750, SV 1000R
Köridő(k): javulóban...
Location: versenypálya, lekvárgyár
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by Koca »

Az idei év eddigi legjobb pályanapját hozta számomra a mai Jura Racing-es menet. Bár elég elkeserítően indult (az esőt látva inkább lecsaptam az órát és aludtam tovább), délre előbújt a nap és felszáradt a pálya. A 16-körös GP-Distanz verseny következett, amin időmérő híján a rajtrács végéről sikerült elindulni. Mivel előtte ma egy métert sem gurultam, így a boxból felsorakozó illetve a felvezető kört használtam szabadedzésre. Így a verseny számomra gyakorlatilag 18-körösre sikerült. Maga a verseny hihetetlenül élvezetes volt, mivel két német sráccal körönként 2-3 oda-vissza előzéssel végigmeccseltük az egészet. Persze a K5-ös és K7-es gixxerek a célegyenesben aláztak rendesen, de féktávon és a kanyargós részeken valahogy mindig sikerült visszafurakodnom. A fáradtság és a lila köd együttesen azt eredményezte, hogy volt ott minden: kanyaregyenesítés, rázókövön előzés, csúszkáló első kerék, bukótérbe rongyolás... szóval minden szép és jó. A végére teljesen elkészültem az erőmmel, a boxutcában csak lerogytam a motor mellé és a sisakomat sem tudtam levenni.
A nagy adok-kapokban sikerült egy kicsit gyorsulnom is, a 12. körben összejött egy 2:08.453-as karika.
Persze ezután hiába kezdődött 4 óra szabad motorozás (szinte üres pályán egész délután!) ennek első óráját pihenéssel és táplálkozással töltöttem. Mivel úgy gondoltam, hogy a korábbi élményeket már úgysem lehet fokozni, a délután hátralévő részében laza 5-6 körös gurulásokat csináltam. Az üres pálya és a tökéletes időjárási körülmények azért mégiscsak kedvet csináltak egy kis csapatáshoz, és viszonylag lazán jöttek a 08-09-es idők. Összességében úgy érzem, hogy nagyon sokat sikerült ma tanulnom és fejlődnöm. És nem utolsó sorban remekül szórakoznom!
Mikor itthon átnéztem a rögzített logot elégedetten dőltem hátra a sörömmel: az új PB 2:08.00!
(És még mindig milyen sok benne a tartalék...)
THE PIG
Sztrogof
Posts: 44
Joined: 2009.03.13. 21:31
Motorom: Gsxr750 k2,Honda joker,burgman
Location: Budapest 3.ker

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by Sztrogof »

Gratulálok a kupához :smt023 Az eső miatt nem irigyeltelek benneteket a hétvégén,és vlszeg még holnap is esni fog.
Mi is voltunk lenn az euroringen 7 motorral,de senki nem ment a jégesö miatt.
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by FélSvéd »

Ma volt öröm is meg üröm is
Szárazon kezdödött a nap, megint 2 és fél óra szabad motorozással kezdünk. Tompi és Snake ki is mentek fél 10 felé körözni, de mivel nem volt meleg, gondoltam én még várok egy kicsit igy én csak 10 után mentem pályára.
Kb 20 perc mulva kezdett szemerkélni az esö. Akkor még lehetett remélni hogy felszárad 2 ig, akkor kezdödtek a versenyek. De 11 után erösödött az esö igy biztos volt hogy esös verseny lesz. Feltettem az esögumikat, Norbi is, de Tompi és Snake ugy döntöttek hogy annak ellenére hogy nekik is volt esögumijuk, ök nem kockáztatnak, csak akkor mentek volna ha az esö eláll de vizes még a pálya.
Jani, Norbi szerelöje hozott vegyvédelmi vékony fehér overállt, azt használtuk esöruhának én is meg Norbi is.
A 600 ban nem volt magyar érdekelt mert Tompi és Snake nem indultak, igy ketten maradtunk Norbival a Stock 1000 versenyre magyarok.
A tegnapi 2:06 os idömmel a 24. helyre állhattam, Norbi 39. helyre. De már elöre tudtuk hogy kb a fele rajtrács nem fog az esö miatt felállni, igy is lett.
Felpuhitottam a csillapitásokat, 1.8 at raktam a gumikba elöl hátul, beljebb állitottam a fékkart, nejlonzacskot téjpeztem a csizmára (nem semmi látvanynak sem a fehér köjálos ovaráll mellé) Sajnos az overáll kapucniját ráhuztam a fejemre és arra rá a bukot. Szerintem ezt nem kellett volna mert valoszinü gátolta a sisak szellözését. Már a felvezetö körben éreztem hogy nem tul jol látok. A warm up on is mindenki nagyon fososan kanyarodott, ennek örültem, reméltem igy több esélyem van, bennem él még a durva aszfaltos Mugelloi versenyem ahol negyedik lettem összel. Akkor nemigen esett már de csurom vizes volt a pálya. Itt viszont esett.
A verseny ugy kezdödött már a Mansel felé szarul láttam, törölgettem a plexit bal kesztyüvel és borzalmas fososan kanyarodott mindenki. Ez nem Mugello és itt sajnos sok helyen van tocsa amikor esik. A meglepetés az volt amikor Norbi a második körben megelözött. Gondoltam honnan a faszbol veszi a bátorságot, életében nem ment még esögumival. Huztam neki ovatosan én is de a sok törölgetés miatt nem volt komfort érzetem. Ki kellett nyitnom egy fokot a plexin és igy picit jobban láttam, a huzat nem zavart annyira. Olyan sok viz volt a pályán hogy a célegyenesben a traction controllnak többször is hallottam a hangját amikor fehér festett vonalakon át gyorsitottam. Aztán mégiscsak megelöztem valakit, aztán mégegyet és a negyedik körben utolértem Norbit is. Nem éreztem hogy én lennék gyorsabb inkább sejtettem hogy Norbi lett fososabb. Megelöztem és aztán mégegyet és 10. helyen jöttem be a célba. Igy enyém lett az utolso kupa. Norbi nagyon boldog volt hogy 3 körön keresztül elöttem volt, de aztán volt egy highside közeli megemelkedése és azért vette vissza a tempot. Rögtön a versenyünk után indult a Superbike verseny és kezdett elállni az esö. Nagy nehezen rábeszéltem Norbit hogy induljunk el azon is, merthogy ott biztos mégkevesebb indulo lesz.
Tényleg elállt az esö, kivettem a buko alol a festöoveráll kapucniját és betürtem a hátamba. A sokkal jobb látási viszonyoktol felbátorodhattam mert a felvezetö körben!!! a Mansellben eltünt alolam a K5. Elment az eleje fogalmam sincs mitöl de nagyon messze elcsuszott a beton bukotéren, én csak 20 métert csusztam a bal oldalamon de a motor kb még vagy 30 meterrel odébb állt meg. Mivel nem fordult át a motor, ezért elég nyugodtan sétaltam a motorhoz, illetve szaladt a pályabiro hogy jön segiteni, mondtam neki jol vagyok de nyugodtan segithet. Ahogy sejtettem a világon semmi baja nem volt a gépnek, de azért azt hamar el tudtam dönteni hogy mégsem indulok el a versenyen. Akkor gurult el Norbi az uszoda kanyar felé. Én lejöttem lábon mosolyogva. Örültem hogy a Tomiboy cuccok ennyire jol viselik a csuszásoktat. Hihetetlen hogy kb 50 méteres csuszásnál az idom SEHOL nem ér az aszfalthoz. A tengelyvédök már soxorosan megkeresték az árukat tehát az biztos hogy a K9 re is teszek tengelyvég gombákat. Összel a hideg gixxer kupás reggelen sem ért le az idom sehol amikor ott is eltünt alolam a motor a célvégén. A szlovák Robi carbondeklije is jo invesztálás volt mert most az is kapott rendesen.
Norbi a warm up után gurult ki mert csuszkált neki is a segge.
Szóval egy ujabb esökupám van és egy ujabb ártatlan kicsuszásom. Ugylátszik én nagy temponál, versenyben jobban figyelek mint egy felvezetö körben.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by FélSvéd »

A délutáni beszámolomat megprobálom leröviditeni:
Leszakadt az ég és eljöttunk a faszba!

Igaz a szomszéd boxban mobil parabola antennával voltak felszerelve és megnéztük a GP edzést, de mivel 3 kor is nagyon esett ugy döntöttünk hogy elég lesz a holnapi folytatás.
Az esö miatt holnap délelött is folytatodik az idömérés a délutáni versenyre
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by FélSvéd »

Reggel volt 2 óra 40 perc szabad motorozás, csak utána kezdödött a csportosztás! Ebédszünet után 1 óra 20 perc szabad motorozás és utáni minden csoport kap 2 idömérö edzést.
Az idö meglepöen jo, volt hogy szemerkélt az esö de az aszfalt száraz maradt.
Végre délelött kicsit felszivtam magam, rátapadtam Snakere és 2-3 kört mentem utána, neki uj pb, 2:06.8 nekem meg végre kis fény az alagut végén, 2:06.4
Következö menetben sikerült több 06 is igy kezdek kicsit megnyugodni. Norbinak uj pb 2:11.9 Tompi lazán 2:02.
Domi szenved a csuklofájdalmaival, még mindig jobb mint a csiklofájdalom. Tomwar meg sétal mint egy ellenörzö elöljáró
Szoval jo a hangulat, és durván sokat lehet menni.
Ha valakinek van kedve holnapra kijönni akkor megkérdeztem van hely, 140 juro versennyel, tranyoval együtt
Állitolag M@tt kijön délután fotozni, ezer éve nem láttam.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by FélSvéd »

ha valaki látni akar minket akor a 14 es boxban fagyoskodunk, hozzatok melegételt
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by FélSvéd »

almano wrote:Total esoben is megrendezesre kerul a palyanap? Vigyek esogumit vagy nem erdemes mert ugysem megy esoben?
igen, esöben is megrendezik csak akkor olyan kevés résztvevövel hogy remélem esélyes leszek :razz:
ki is viszem az esögumit
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by almano »

Total esoben is megrendezesre kerul a palyanap? Vigyek esogumit vagy nem erdemes mert ugysem megy esoben?
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by almano »

Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
almano
alias Szundi
Posts: 4334
Joined: 2008.12.29. 00:11
Motorom: 2008 GSX-R 750, Aprilia RS250
Itt motorozok: Pálya
Köridő(k): hring=2.26|pring 5.0|mugello 5.7|brno 357
Location: Bácsalmás, lennt délen...
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by almano »

tom war wrote:Egy csajos forumon is meghirdettem a lehetoseget (remelem sikerrel, Sved), de az alabbi kerest kaptam, s mivel mi elegge tele leszunk, gondoltam valaki tudna segiteni:

"Szia Tom,

én fotózni mennék ki, ha lenne, aki kivisz. Elég egy üres hátsóülés, Bukósisak, motoros kabát van.
Budapest közepén lakom, de BKV-val ki tudok menni valami elérhető helyre esetleg.

Tudnál adni tanácsot, hogy kit lehetne megkörnyékezni ezügyben?

Vida Kati vida.k2@gmail.com vagy 30-446-41-55.

Előre is köszi!"
Fenykepes(bikinis elonyben) bemutatkozo e-mailt szivesen fogadok :smt033
Image
Profi motorkerékpár szerviz és alkatrészek a legolcsóbban
Pályamotor felkészites, tuningolás, futóműbeállitás
User avatar
repsol norbi
Posts: 359
Joined: 2009.05.15. 07:22
Motorom: 1000 RR 2x
Itt motorozok: aszfalt
Köridő(k): Hring 2.03.0
Location: Budapest XVII.ker.
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by repsol norbi »

tom war wrote:Egy csajos forumon is meghirdettem a lehetoseget (remelem sikerrel, Sved), de az alabbi kerest kaptam, s mivel mi elegge tele leszunk, gondoltam valaki tudna segiteni:

"Szia Tom,

én fotózni mennék ki, ha lenne, aki kivisz. Elég egy üres hátsóülés, Bukósisak, motoros kabát van.
Budapest közepén lakom, de BKV-val ki tudok menni valami elérhető helyre esetleg.

Tudnál adni tanácsot, hogy kit lehetne megkörnyékezni ezügyben?

Vida Kati vida.k2@gmail.com vagy 30-446-41-55.

Előre is köszi!"
nálam mindig van szabad hely...max. kocsival, a mocimon nincs hátsó ülés.... :grin:
"Ne láttam még vadat, mely szánná magát.." O.W.
Image
Sponsored by: http://www.idomjavitas.hu ; http://www.uningroup.com/
Image
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by tom war »

Sracok, a cim ott van!!! Kerjetek egy fotot!!
( a sok szajkaratebajnok! :grin: )
Kill faster and be alive.
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 Május 30-juni 1 Hungaroring 1 vagy 3 napos

Post by FélSvéd »

tom war wrote:Egy csajos forumon is meghirdettem a lehetoseget (remelem sikerrel, Sved), de az alabbi kerest kaptam, s mivel mi elegge tele leszunk, gondoltam valaki tudna segiteni:

"Szia Tom,

én fotózni mennék ki, ha lenne, aki kivisz. Elég egy üres hátsóülés, Bukósisak, motoros kabát van.
Budapest közepén lakom, de BKV-val ki tudok menni valami elérhető helyre esetleg.

Tudnál adni tanácsot, hogy kit lehetne megkörnyékezni ezügyben?

Vida Kati vida.k2@gmail.com vagy 30-446-41-55.

Előre is köszi!"
hajó nézki akkor engem környékezzen majd én megviszem
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
Locked

Return to “2009 szervezett pályanapok”