2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Szervezett kül- és belföldi pályanapok.Gazda és moderátor:Félsvéd
Locked
User avatar
RB26DET
Posts: 2965
Joined: 2007.02.21. 21:04
Motorom: K7 600
Itt motorozok: Pálya
Location: Tát-Sárisáp

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by RB26DET »

Most már nem lepődök meg azon hogy nem éreztél semmit az átszelepelés után,0,9 :twisted:
Image
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by viking »

Fene a pofázmányotokat...örülök, hogy minden rendben.
Golyó hozzám jön gumizni pénteken. :smt016
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by FélSvéd »

Második nap Almeria
Ismét nagyon jo egész nap az idö, ragyogo napsütés. Együtt reggeliztünk Csabáékkal mert ök is a hotelben laknak. A pályán rögtön eligazitással kezdtünk a ma délutáni 10 körös versenyröl szólt. Délelött volt 3 menet a verseny elött.
Csabának nem volt elég ez a 3 menet arra hogy igazán megtanulja a pályát, ráadásul fél órával a verseny elött kezdett gumizni. A centirozás miatt ö gumishoz vitte a kereket, mi nem hoztunk ugyanis centirozot. De eddig minden gumival szerencsénk volt, nem is volt rá szükség. Lacinak nem javult délelött a körideje és igy nem érezte túl jól magát, igy egyedül én indultam a versenyen. A 16. Helyröl indultam a tegnapi idöm alapján. Szerintem az itt lévö 70 srácból a 16. Legjobb idövel nem kell szégyenkeznem. Laci (öfelsége) segitett kerekeket cserélni amit már tegnap este felgumiztam. Igy elöl hátul uj gumival álltam rajthoz. Nagyon élveztem a versenyt pedig mindössze pár elözést hajtottam végre, azokat is az hátso leszállopályán fékeztem ki. Olyan hirtelen lett vége a 10 körös versenynek, hogy észre sem vettem a kockás zászlót, csak több kanyar után tünt fel hogy össze vannak gyülve a csávók és felülve gurulgatnak. Azt hittem valami galiba van, nem hittem el hogy 10 kört mentünk. Na akkor a lassu legurulásban már megnéztem a köridömérömet és láttam hogy uj pb meglett, több 1:51-es köröm is volt de a legjobb az eredménylista szerint 1:51.213
Laci a délelötti utolsó mentében ugy jött le a pályáról hogy baromira megcsuszott a háatulja, de csak délután vette észre hogy szétcsuszott a hátso futomüve. Tavaly ugyanitt Almeriában ugyanezért a hiba miatt kellet kiállnia a versenyböl.
Szernecsére a csavar megvolt csak kilazult igy azt javitotta délután. Csaba még mindig tanulja a pályát de gondolom ma estig utolér engem. Nem egy egyszerü pálya tényleg nagyon sok helyen annyira trükkös hogy sok másodpercet lehet még találni.
Délután felszabadultan kimentem a pályára, gondoltam hátha meg tudom húzni Csabát. Mentem mögötte 2 kört aztán persze a célegyenesben elmentem elöre (neki R6-ja van) Aztán szokásomhoz hiven huztam mint a barom (akkor tudok jokat menni ha tudom hogy valaki ismerös jön mögöttem). Éreztem a kanyarokban hogy uszik a segge, de nem pánikoltam nagyon mert azt hittem hogy ez benne van a gyorsabb körökbe. De azért lejövetel után rögtön megnéztem a guminyomást. Megdöbbenve vettem észre hogy 0.9 volt a hátsomba. Igy mentem megint 2 db 1:51-es kört.
Fogalmam sincs hogy mitöl lett 0.9, vagy a szelepet nem jol huztam meg vagy a felni mellett ereszt, majd most figyelem. Az is lehet hogy valamit elnéztem tegnap amikor beállitottam a nyomást. Ez a digitális nyomásmérö ugyanis 3 mértékegységben is mutat, lehet hogy elbasztam valamit avval.
Na azóta mentem még egy menetet és mostmár tartja a nyomást a hátsó. Este nagy szerelésbe kezdtünk. Laci vett egy Ntec Dunlopot, azt tette fel, mégegyszer szétszedte a hátso futómüvét. Én az eslö féket szedtem izekre mert nagyon szorult az lesö kerék, szinte semmi szabadon futás. Persze nem megy ez nekem olyan egyszerüen ezért minden dupla annyi ideig tart mint kellene. Más szóval hiányolom a Golyót. Természtesen Csabának van a legjobb szerszámkészlete, de egyelöre nekem van a legjobb köridöm. A Hivatalos transzponder szerint a mai legjobban 1:51.074, Öfelsége ma nem javitott, maradt a tegnapi 1:54, Csaba lement estére 1:52.4 re. Gondolom holnap Csaba lemegy 1:50 alá, magamban már nem vagyok biztos, igy ma utoljára fürdök a dicsöségben. Megnéztük a fotos által készitett képeket, és Öfelségéröl vannak a legjobb képek, nekem ugy tünik olyan fura a stilusom hogy rólam az életben nemlesz olyan kép amit látni szeretnék magamról. Habár Csaba jött ma mögöttem és azt mondta hogy marhára ledöntöm a gépet. Amikor 0.9-es hátso guminyomással köröztem, akkor leért a bal lábtartöm egy szegélykönél, persze ez nálam elég nagy ijedelmet okoz, pontosan ezért nem tolom ki a térdemey sem, mert engem sajnos az a hang is megijeszt amikor véletlen mégis leért egy térdkoptató, Jerezben egyszer véletlen megtörtént, el is kurtam utána a kanyart mert felrántom a motort. Ki kéne találnom hogy lehet azt a hangot megszoknom. Gondoltam kérek kölcsön egy lapos rollert és huzom a betonon a koptatót, hátha akkor megszokom a hangját. Jó ötlet? Mindenestre oriási látvány lennék.
Este megint beultünk a hotelünkbe de ma borozunk.
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
motorosmanó
Posts: 1975
Joined: 2007.11.30. 15:53
Motorom: -
Itt motorozok: ahol csak tudok
Location: Pest megye-Göd

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by motorosmanó »

:smt023 nagyon tuti Gábor! :smt038
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by FélSvéd »

Elsö pályanap Almeriában.
Végre egész nap napsütés. Reggel az elsö menetben még 11 fokos volt az aszfalt, de meglepö modon hamar visszajött a mememoriamba a vak kanyarok. Igaz a legeslegelsö kanyarban át kellett ugratnom a legszükebb sikánon. A kigyorsitások nem nagyon sikerültek mert mászott a segge a guminak, emiatt aztán a második menetben már ovatossabb voltam, de ugy meg nem élvezet, igy az ebédszünetben felraktam egy profilos BT002 de a legpuhábbat a Type 4-et.
Aztán mintha elkezdezdett volna az eleje kenödni, ilyet sose éreztem korábban. Gyorsan lecseréltem a elsöt is. Lehet hogy a hideg aszfalt miatt, de akkor ár 16 fokos volt az aszfalt. Mindensetre délutánra összeállt végre minden. Még nem merek ugy kigyorsitani ahogy tudnék, de azért ahoz képest hogy elsö nap volt a 4 böl, csináltam egy pb-t. Asszem tavaly itt 1:53 valamennyim volt, most sikerül 2 db 1:52.9-es kör. Öfelségének is elindult a célrarában a hátso gumija, igy ö is aggodik egy kicsit, neki tavaly azt hisszük 1:51 e volt, szeretné ezt megdönteni a 4 nap alatt. Délelött ment 1:55 öt, délutánra 1:54.2
Nagyon rafinált pálya ez, a hátso leszállopálya végig szembeszélben megy, marhára lehüti a gumiszéleit mire végig érünk,ugyhogy vigyázni kell a következö jobbosnál a kigyorsitásnál. A 2 vak kanyar is nagyon becsapos, nem mersz tempoval bemenni, pedig ott lehet hozni idöt.

Egész nap izgultunk Csabáékért, de délután jött az sms hogy becsekkoltak, este 7 kor uj sms, hogy elindultak a Murciábol a bérautoval. Holnap már töle tanulunk.
Ma ismét 2 gumit is cseréltem a géppel, lassan lassan belejövünk.
Este Szilvi csinált gomba levest, tejszines csirke volt a föétel, a Svájciak kezünkbe nyomtak 1-1 sört, jo a hangulat boxban. Mint már korábban az infoban is bennvolt ingyen van egész nap a kávé, söt egy csomo különbözö csoki is ott van a kávé mellett. Hozzott a szervezö 4 db vadonatuj K8 ezrest magával bérelhetöek, gondolom arra az esetre ha valaki lezuzza a gépét.
A szálloda itt lényegesen jobb mint amiben Jerezben laktam, ez nem csak a reggelin látszik hanem a szoba hömérsékletén is, majd meg döglök a melegtöl, mig Jerezben majd meg fagytam.
Végre este 9 felé megérkeztek Csabáék. Sztorizunk, végighallgattuk a Londoni kalamajkát és örülünk nagyon hogy holnap már hárman tüzelünk
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
User avatar
Dave
Posts: 522
Joined: 2008.01.14. 22:37
Location: Sárisáp

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by Dave »

Szurkolunk nektek a jó időért Gábor,és várjuk a pb-ket! :smt023
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by FélSvéd »

Orulok hogy naprol napra tobb az erdeklodo
fogalmam sincs mit kene csinálni hogy ujra legyen hang, majd ha egyszer szakérto kézbe kerul a kamera kiderul
a havazást ugyan Jerezben megusztuk, de utkozben Granadánál, de majd lásd a beszámolóban.
A pb ma nem változott mert csak Ofelsége robeszával kolbászoltunk egy kort a pálya korul indulás elott, maradt 2:01.4

A költözködés Almeriába
Hiába reménykedtünk száraz délelöttben, mindössze az idö volt száraz, a pálya nem szárad elég gyorsan. Valószinü azért nem mert katlanban van. Persze motoroztak, de köridö javitásról szo sem lehetett, ezért ugy döntöttünk nem koptatjuk feleslegesen a gumikat. Igy délött még lödörögtünk, rövid videokat készitetettem és átvettem néhány érdekes souvenirt amit még tegnap megrendeltem. Igy most van egy faliórám, teáscsészét Öfelségének is reneltem saját képeinkkel. Összepakoltunk és irány Almeria. Az ut majdnem 500 km, volt benne egy rész (Granada) ahol minden havas volt. Fél 5 körül már megérkeztem a Desert Hotelbe ami mindössze 3 km-re van a pályától. Akkor jött a rossz hír hogy Balog Csabiékat hóvihar miatt nem engedték Londoban leszállni, Birminghamben szálltak le, busszal vitték öket Luton-ba és ott még mindig a hó miatt nem indulhatott a gép Spanyolba. Csak holnap tudnak jönni.
Öfelségéék lassabban tudnak haladni, hiszen a furgonnal huzzák még a lakokocsit is, igy ök csak7 felé érkeztek. Egy svájci csapattal már mult héten lebeszéltem a német forumon hogy beférünk hozzájuk fillérekért a boxba, igy rábeszéltem Öfelségét hogy a sátrat most ne állitsuk fel.
Talán már tavaly is emlitettem hogy itt Almeriánál van egy sivatag, és itt vettek fel nagyon sok western filmet 60-as 70-es években igy a leghiressebb filmcsillagok sokat voltak itt, ennek tisztelétére van itt egy bemutató park, pár km-re a pályátol.
Ugy tünik a mi abba a boxba kerültünk amiben az ittlévök leggyorsabb svájci sráca is tanyázik, Flisi a beceneve, nem tudom hogy ez milyen hatással lesz a köridönkre. De az biztos hogy bejött a számitásom hogy messze nincs itt sem teltház, mindössze 70 rider van jelen, tehát itt is szarrá motorozhatjuk magunkat tolongás nélkül és csütörtökön lesznek a versenyek is.
Arra is gondoltam hogy szegény Csaba ha megérkezett volna ma terv szerint akkor talán nagyobb eséllyel képviselte volna a hazai szineket a versenyen. De az is lehet hogy ö pllanatok alatt tanulja meg a pályát.
Az idöjárás: Granada környékén mutatott 2 fokot is a kocsi höméröje, de itt 9 fok volt amikor megérkeztünk a hömérö szerint. Itt is változo idö volt ma, de honaptol kék eget igérnek ami fontos mert akkor nem számit a hömérö mutatoja hiszen a napon kb 10 fokkal több is szokott lenni mint árnyékban.
Este eljöttünk az én hotelembe kajálni, és a TV-ben láttuk hogy milyen tornado volt Malagában ami 150 km-re lehetett Jereztöl, tényleg teljesen szokatlan az idöjárás, tehát elég nagy pechünk volt. Remélem vége ennek és 4 nap szárazság vár ránk, hiszen sivatag közepén vagyunk.
itt nem volt Wifi igy a hotel gépével nem tudok képet meg videot kuldeni, de potolom
ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
tom war
Posts: 1969
Joined: 2007.03.06. 08:33
Location: Bp.

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by tom war »

Madridra 30cm-et mondtak...azert ok eleg delre vannak..remelem szerencsere!
Kill faster and be alive.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by viking »

ddt500 wrote:Szakad a hó spanyolban. Remélem Svédéket nem érinti.
Nekem egész mást mondtál! :twisted: :lol:
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
ddt500
Site Admin
Posts: 39070
Joined: 2007.02.22. 10:39
Motorom: ZX-10R 08'
Itt motorozok: Hring, Pring
Köridő(k): hring=1:59.086
Location: Érd

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by ddt500 »

Szakad a hó spanyolban. Remélem Svédéket nem érinti.
A WSBK Ducatiról:
"Nem baj! Még pár győzelem, azt annyit sem foroghat majd az a szar, hogy egyáltalán beinduljon" :smt005 :smt005 :smt005
zsir
Posts: 911
Joined: 2007.03.31. 13:58

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by zsir »

viking wrote:Figyelj, Chaplin és Harold Lloyd óta már hang is szokott lenni a filmeken...
jah csak igy hang nelkul olcsobb volt a video felvevo 2 euroval, es ne mtudta kihagyni :-) az akciot A Sved.
1-es 160, majd olaj vagy sóder tán "kijöttek eléd!!", jah és a végén a sóder + olaj a hibás ! TE NEM--AHHHH
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by viking »

Egyébként honnan kukáztad ezt a videót?
Ez a csávó tud motorozni, kerülgeti a többieket, mint a csikkeket! :smt002
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
aquabase
Posts: 1264
Joined: 2008.01.24. 19:50
Location: Kiskőrös GSX-R 1000

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by aquabase »

Jól mész druszám!
Tetszik nekem ez a pálya! :)
PB mi lett?
Azon a napon válik az ember igazán felnőtté, amelyiken először nevet magán tiszta szívből.
User avatar
viking
Site Admin
Posts: 42212
Joined: 2007.02.21. 09:31
Motorom: K4 volt, most K2
Itt motorozok: Ahol lehetőségem van
Location: Többnyire Budapest
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by viking »

Figyelj, Chaplin és Harold Lloyd óta már hang is szokott lenni a filmeken...
"Motivation is everything. Everyone can improve themselves..."
"You never know how far you might have gotten, unless you try!" Michael John Mentzer
"Pain is temporary...Glory is forever!"
User avatar
FélSvéd
Posts: 4700
Joined: 2007.02.23. 01:23
Motorom: GSXR1000K5,ZX10r &DucST4s
Itt motorozok: főleg Európa pályáin
Köridő(k): Hring2:00 Pring2:05 Misan1:48Mug2:08,Alm1:51
Location: holittholott
Contact:

Re: 2009 január 29 - február 6 Jerez + Almeria 4 + 4 nap

Post by FélSvéd »

Adós voltam a tegnapi videoval, remélem látszik hogy már jobb iveken megyek

ImageImagefekezzrovidebbet.blog.hu Image
Racer=Csak annyira menj lassan, hogy te légy a leggyorsabb!
Locked

Return to “2009 szervezett pályanapok”